Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolás ballagásra...

Általános iskolás ballagásra pénz?

Figyelt kérdés

Mennyit “illik” adni egy általános iskolás ballagásra?

Nem is voltam még ballagáson, nem tudom mi a “trend”, enyémre már nem is emlékszem…

unokatestvérnek lesz.


máj. 22. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Alapvetően ajándéknak pénzt adni (esküvőn kívül) borzasztóan személytelen, és egy eléggé elkeserítő szokás. Szóval az "illik" ebben a kontextusban nem is értelmezhető.


Ha mégis erre szánod magad, az anyagi lehetőségeid és a rokoni kapcsolat függvénye.

máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nincs konkret osszeg. Rokon kislanynak egy huszast fogok adni+ egy nyaklancot, amit tudom, hogy szeretett volna.

Egyebkent en is kaptam penzt anno ballagasokra es baromira orultem neki tinikent :D Szemelytelen? Ugyan. A sok felesleges kacat helyett legalabb ertelme is van.

máj. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy 20ast adnék.
máj. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Közeli családtagnak 20 ezret fogunk adni.
máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Mi nem adtunk, férjem testvérének gyereke, kapott virágot, nem is jutott eszünkbe pénzt adni.
máj. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kérdezzétek meg a szüleit, hogy ők mit gondolnak róla. Valószínűleg (legalábbis egy normálisan működő családban) jobban tudják, hogy milyen szellemben nevelik a gyereket, milyen igényei, ízlése van, mi az aminek örülne.


A pénz valóban személytelen, viszont arrogancia azt gondolni, hogy te jobban tudod, hogy a másik minek örülne, mint ő maga. Még mindig SOKKAL jobb egy nagyon személyesnek gondolt ajándéknál, amit marhára nem találsz el. Valóban személyes ajándékot annak tudsz adni, akinek ismered az érdeklődését, ízlését, személyiségét. Ha tudod róla, hogy mi az, aminek tényleg örülni fog és nem csak mosolyog rá kényszeredetten, aztán kidobja, vagy őrizgeti illendőségből. Miközben látni sem akarja, nemhogy használni. Jó eséllyel a legtöbb kacatra azt gondolja, bár csak inkább az árát adtátok volna neki, hogy arra költse, amire valóban szüksége volna. Helyette te egy boltot gazdagítasz a személytelen pénzzel és ő meg kap egy kupac szemetet, amit nem értékel.

máj. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nyilván pénzt szeretne, nem mondom, hogy rossz a kapcsolatunk, ritkán találkozunk, nálunk nincs az a nagy családi összetartás, sajnos.

Ők úgymond gazdagok és majd hogy nem el is várják, igazából ünnepség sem lesz, az iskolában, csak egy ebéd

máj. 23. 05:43
 8/12 A kérdező kommentje:

Kicsit hamarabb elküldtem..


Szóval a lány mindig gyűjt valamire, elég régóta neki a pénz az ajándék, akár karácsonyra, akár születésnapra.

most nem tudom, hogy van-e neki kitűzött, de versenysportol, van hobbija is, viszont azt szereti, ha ő veheti meg az adott dolgot.



Nyilván mindenkinek függ az anyagi helyzetétől, hogy mennyit ad (tud adni), csak kíváncsi voltam, hogy mi a “megszokott”.

máj. 23. 05:48
 9/12 anonim válasza:
0%

Általános iskolás ballagásra, mégis minek kellene bármit is adni?

Nem rossz indulatból írom ezt, de ez az alap, hogy valaki az általánost elvégzi.

máj. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is alap, szívem szerint nem adnék pénzt, mert számomra ez nem olyan, de hát….
máj. 23. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!