Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Menjek vagy maradjak? Szerinte...

Menjek vagy maradjak? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves lány vagyok, idén kezdtem a 9.-et. A megye egyik legjobb sulijába nyertem sikeres felvételit. Szerencsére az iskola nincs tőlünk messze 10-15 perc busszal.

Szóval az lenne a problémám, hogy rettenetesen sokat romlottak a jegyeim tavalyhoz képest. Jelenleg magyarból, nyelvtanból, franciából (fr. tagozatos vagyok) és angolból állok ötösre, a többi 4-es, matek 3, fizika 2. Igen tudom, elég pocsék... Az a legrosszabb az egészben, hogy érzem, hogy többre, sokkal többre is képes lennék de túl sok a tanulnivaló és túl kevés az idő. A matek és fizika kivételével minden tantárgyat értek és érzem, hogy meg tudom tanulni de valamiért nem megy. Emiatt sokat gondolkodtam suliváltáson de van bennem egy olyan érzés ami nem engedi, hogy feladjam. A szívem még mindig ide húz, ebbe a suliba, akkor is, ha nagyon rossz tanuló vagyok itt...

A másik ok pedig: az osztálytársak.

Szerencsésnek mondhatom magam mert egy elég jó osztályba kerültem. Bár a nagy többség jobb tanuló nálam, mégsem lenézőek, lekezelőek velem és néhányan nagyon segítőkészek. Persze itt is megvannak a "semmitnemtanulokkitűnővagyoknemállokszóbanálamrosszabbakkal" nevű felsőbbrendű lények de ki lehet bírni. Általános iskolai éveim során hozzászoktam a bunkó emberekhez de mégis sokat sírok ha az ilyenek leszólnak a tudásom (vagy inkább a nemtudásom) miatt. (persze sosem a suliban) Néha nagyon megbántanak a "Nem lehetsz olyan okos mint én :D" és a "Miért kell ebbe a suliba minden kisvárosi parasztot felvenni??" beszólásokkal...


Húha, ez elég hosszúra sikerült! :D

Remélem lesz aki végigolvassa és segít nekem a döntéshozásban ;)

Köszönöm! :))



2012. dec. 7. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
maradj
2012. dec. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én is franciás vagyok (kéttannyelvűs vagy vagy csak simán több óraszámban tanulod a franciát?) és biztosra mondhatom, hogy rázós a 9. osztály. De idő kell, míg belerázódsz, ne tudd meg, hogy nekem hány egyesem volt az első évben :-) Most pedig érettségire készülök és jó vagyok franciából. A többi tantárgy meg ne érdekeljen, úgy értem, hogy úgy tűnik, hogy te inkább humán beállítottságú vagy, ezért nem érted a fizikát meg a kémiát. De emiatt eszedbe jusson iskolát váltani!

Ahhoz pedig szokj hozzá, hogy sok tanulnivaló + kevés idő. Ez ahogy egyre haladsz előre, mindig így lesz, sőt rosszabb... Ilyenkor próbálj meg prioritást csinálni, döntsd el, hogy mi a legfontosabb, aztán próbáld meg behozni a lemaradást. Sok sikert!

2012. dec. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is most kezdtem a gimit, nekem általános sulihoz képest, nagyon szupi jegyeim vannak. Kivétel a matek-fizika...mert bukásra állok belőle :[

Egyébként négyegész felett van picivel az átlagom.

Általános gimnáziumon vagyok, szóval átérzem amit te mert én két nyelvet tanulok. Angol-Német. Négyes otos vagyok belőle, de angolt is úgy hoztam ossze hogy a haladó angolosoktól mindig elkértema tz-t és bemagoltam.

Szóval gáz a helyzet :S

Szerintem te se válts sulit. Nem olyan rosszak a jegyeid. A számolás nekem sem az erősségem.

2012. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is maradj :)

Én is elsős vagyok, de én hetediket kezdtem ott (hatosztályos). Idén tapasztaltam meg, hogy már tényleg keményen kell tanulni mindenből a jó jegyért. Hetedik-nyolcadikban is sokkal nehezebb volt, mint az általános.

Szerencsére angolból és németből jó vagyok, jó a nyelvérzékem. A többire meg, nos annyit tudok mondani, hogy megvagyok xD A fél osztályunk hármasra áll fizikából és kémiából, van aki bukásra. (én hármasra #yaay)


Mindenhol megvannak ezek a nagyképű nyalizós kis ribancok, nyugi. Bár elég durvának hangzanak a leírtak alapján, hidd el, hogy nem veled van a baj, hanem velük. Nálunk is van bőven, beleszólnak a másik szavába angolon, amikor egy pillanatra elakad, vagy éppen nem tudja, mihez kezdjen a matek feladattal. De őket nálunk senki sem szereti. Ne engedd, hogy elrontsák a kedved, nem érnek annyit :)

15/L

2012. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
mivel van matekod és fizikád gondolom nem kéttanos vagy. nem éri meg iskolát váltani. a te helyzeted még istenes (engem már ki akarnak rúgni olyan rosszul állok kéttanon)
2012. dec. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Maradj, ha szereted az iskolát és az osztálytársaiddal sincs nagy gond. Azzal a néhány emberrel ne foglalkozz, akik beszólogatnak.

Szorgalmasnak tűnsz, figyeld meg, a jegyeid jobbak lesznek évvégére!

2012. dec. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj a gimi az életedben az első igazi megpróbáltatás.Kemény,és megtornáztatja az embert.Nem biztos,sőt,hogy azért nem megy a tanulás,mert buta vagy.Új tanárok,új diákok,új környezet,serdülsz stb. ez mind-mind nagy befolyással van a tanulmányi átlagodra is!Ne add fel!Később fogsz/tudom-tudom felnőttek kedvenc mondata :)/szembesülni azzal,hogy az életben néha nem élni kell,hanem túlélni!Neked ez az első ilyen pontod.Ez volt a kedves része:D

Most a felébresztés:Ne szerencsétlenkedj!Gyerünk tanulni!Szállj szembe a hülye gondolataiddal és győzd le őket!Hidd el,sikerülni fog,hajrá!:)

2012. dec. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szerintem is maradj! :)Én is kilencedikes vagyok olasz kéttanon (egy elég jó suliban), nekem is nagyon nagyon sokat romlottak a jegyeim, én is el voltam keseredve, de most már kezdek belerázódni, szerintem már te is csak nem biztos hogy észrevetted :) Mindenképp maradj, ha rossz jegyeid is lesznek 9-be, utána egyre jobbak lesznek és ez a suli biztos jobban fel fog készíteni az érettségire, mint egy olyan, amibe szín ötös lennél. :) Higgy nekem, a nővérem olyanba járt..nem éri meg :)
2012. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
azok k.rvajó jegyek b.zdmeg... Nekünk matektanárunk úgy osztotta ki a TZ-ket h ? „Maguk egy nagyon jó osztály, mivel az osztályátlaguk 2/3 lett. A többi osztálynak ugyanennél a dolgozatnál, még régebben az idősebbeknek is olyan 1/2-2 körül volt az osztályátlaga” és ak.rvaanyádat ilyenkor
2012. dec. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem maradj. Elsősorban nem jó dolog bármit is elsőre feladni (sőt másodikra, és harmadikra sem), különösen ha ezt az ember mások nyomására teszi. Akkor ugynis a rosszakaróid győztek, és ez megengedhetetlen.

Ha úgy látod, hogy többre is képes vagy, akkor próbálj meg egy hónapot végigcsinálni max erőbedobással, és nézd meg, hogy jönnek-e az eredmények. Ebből már látni fogod, hogy mire vagy képes.

Ami nagyon nem megy, ott kérj segtséget (szülő, tanár, esetleg magántanár, külön foglalkozás). Még mindig kevésbé ciki, mint feladni.

2012. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!