Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért csak akkor tud elaludni...

Miért csak akkor tud elaludni ha tényleg álmos?

Figyelt kérdés

A lányom idén lesz 11 így gondoltam,hogy most már ebbe a témába írok.

Na,szóval az a probléma,hogy csak akkor tud elaludni ha álmos.És amikor 9-kor ágyba parancsolom Ő csak forgolódik és nem tud elaludni.És akkor egész este nem alszik semmit.És azért zavaró,hogy iskola időben valamikor fél 10-11-kor fekszi le.Emiatt régebben kiabáltam Vele,mert így nem tud eleget aludni, nem tud az iskolában figyelni.De most már nem szoktam Vele,mert most értettem meg igazán,hogy Ő tényleg csak ilyenkor tud elaludni,mert hiába fektetem le 9-kor akkor Ő sokkal fáradtabb mintha 11-kor feküdt le volna.És komolyan fent van valamikor sokkal tovább mert Ő nem álmos tehát így nem tud aludni.És tényleg még csak 11 Én meg már féltem,hogy az Ő szervezetének ez káros.Mert ez már 7-8 éves kora óta így van.Orvoshoz még nem vittem, mert azt hittem majd kinövi idővel.De nem.Mit tudnék kezdeni? Szerintetek most el kéne vinni?



2013. márc. 7. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
De hát, nem álmos akkor hogy tudna elaludni? Tegnap majd összeestem olyan fáradt voltam (este 6-kor) a párom mondta aludjak,próbáltam, de nem voltam álmos, így nem ment. Nyolckor viszont már olyan álmos lettem, hogy ülve eltudtam volna aludni :) Gondolom ha álmos akor elaszik. Egyébkéntr ne aggódj szerintem 2 gyereknek sem egyforma az alvásigénye.
2013. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Te tudsz aludni, ha nem vagy álmos?

Mert én se tudok, pedig már 27 vagyok. És eddig se tudtam "parancsszóra" aludni.

Mozog eleget a lányod? Próbálj meg neki valami külön órát, vagy valami tornát/táncot kitalálni délutánra, ahol le tudja magát fárasztani.

2013. márc. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más a bioritmusa, van aki későn fekvő-későn kelő, van aki korán fekvő-korán kelő. De ezért hogy lehet kiabálni vele??? Ezt fel sem fogom. 11 éves az már nem kis gyerek, majd alszik ha álmos lesz, ez egyáltalán nem kóros. Inkább tapasztaljátok ki, hogy hogy tudna beállni egy iskola diktálta korán kelős napirendhez. Mozgás, relaxáció lefekvés előtt, nyugtató zene, kevéssé izgalmas, elmélkedős könyv stb. Ilyen koromban én sem aludtam 11-12 óráig, néha még hajnalig is fenn voltam, mert nem voltam fáradt. (Most már hogy dolgozok nincsenek alvászavaraim:))
2013. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert a legtöbb ember ilyen, én napközben sem tudok aludni csak ha hulla vagyok vagy beteg. Viszont akkor akár ülve is.

Mások meg alig várják,hogy hazamenjenek szundikálni :D

Hagyjad, vegyél neki egy olvasólámpát és egy könyvet és nem fog forgolódni.

Én is ilyen voltam és utáltam,hogy a sötétben kellett szenvednem csak mert az öcsémmel egy szobában voltam.

2013. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Orvoshoz.. most komolyan. Vidd el orvoshoz akkor is, ha egy nap 1-nél többször iszik. Vagy ha kifújja az orrát. Vagy ha megmossa a kezét. Miért kéne azért orvoshoz vinni, mert más az alvási szokása? Hagyd a fenébe, majd elalszik akkor amikor akar.
2013. márc. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az emberek általában akkor alszanak mikor álmosak.

Én megmondtam anyumnak, hogy kapcsoljaki a netet 9kor, hogy ne maradjak fent (próbáltam magamtól is lefeküdni, de egy idő után elcsábulok), így elég jól kitudom aludni magam.

2013. márc. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én elalvás előtt (kb. 10 óra körül) mindig zenét hallgatok fejhallgatóval, akármilyen gyors vagy durva a zene, 10 perc után olyan álmos leszek, hogy fél perc alatt elalszok. Amúgy ha nem vagyok álmos én se tudok aludni, akkor mindig forgolódok, azt meg nagyon utálom. De ez a zenés módszer nálam 99%-ban mindig bevállik.
2013. márc. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én 38 évesen sem tudok aludni ha nem vagyok álmos. Nem értem miért csodálkozol ha a lányod sem tud aludni.
2013. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Intézd úgy, hogy álmos legyen. Írasd be valamilyen sportra, tegyetek nagy sétákat, biciklizzetek, görkorizzatok.
2013. márc. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
mozogjon sokat iskola után, szervezzétek úgy, hogy annyi szabadideje legyen 7köznap, hogy meg tudja írni a leckéit, hidd el, minden este mint a zsák dől majd az ágyba... van vmi különórája?
2013. márc. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!