Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elégedett vagy/voltál gyermeke...

Elégedett vagy/voltál gyermeked általános iskolájával?

Figyelt kérdés
Most így utólag felnőtt fejjel gondolkodva, rájöttem hogy ahova jártam általános iskolába, a tanárok 70-80%-a a tanári pályára alkalmatlan elfogult degenerált hülye volt. Nektek sikerült jót kifogni?
2013. máj. 17. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van akin változtatnék, de alapvetően meg vagyok velük elégedve. Az osztályfőnök nagyon jó, ha valami van intézkedik, tudja kik a problémásabb tanárok. Egyébként én speciel a rajztanáron vagyok kiakadva. 3asokat osztogat, csak azért mert nincs kézügyessége a gyereknek. Holott csinálja amit kell, ha haza kell hozni befejezni akkor itt is megcsinálja. Elég nehéz úgy ösztönözni, hogy üljön felette amikor tudja hogy hármast fog kapni. Mondjuk neki hogy nem a jegy a lényeg, de hát mondhatod ezt egy gyereknek. Ha annyira béna egy gyerek (bár én nem látom olyan vészesnek) akkor adjon 4est. Bár készségtárgyakat osztályozni hülyeség szerintem.
2013. máj. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Én a saját iskolámra és tanáraimra csak jót tudok mondani. Imádtam őket, a mai napig megállunk, beszélgetünk az utcán, boltban, bárhol, ha összefutunk. 91-ben eljöttem az általánosból, de megismernek :)

A lányom tanító néniit is szerettem, ténylegg, jó szívvel ajánlottam őket leendő elsősök szüleinek, mikor mi negyedikbe jártunk. Aztán a lány elment nyolcoszt gimibe, és most így 6 év távlatából már azt mondom, nem voltak jó tanítói. :(

2013. máj. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első, ahova én jártam ott egy énektanár volt hasonló. Szinte zeneiskolai szinten tanított szolfézst a gyerekeknek és azt kérte vissza jegyre. Meg ha egy gyerek nem úgy viselkedett ahogy kéne, valami minősíthetetlen hangnemben próbált rendet tenni. Igazából amolyan "érinthetetlen" mert nagyon sokat tevékenykedik szabadidős programok szervezésében + az igazgatóság seggnyaló klikkjébe is benne volt. Nagyon szofisztikáltnak tartotta magát, de igazából ő is egy igazi kőbunkó volt.
2013. máj. 17. 19:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Alapjáraton elégedett vagyok az iskolával. Persze amikor már 6 tanár tanítja a gyereket, akadhatnak problémák. Viszont még nem találkoztam olyannal amit ne tudtunk volna a tanárokkal, ill. az igazgatóval megbeszélni és rendezni.
2013. máj. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Maximálisan.Az én legnagyobb fiam 21 éves,az Osztrák-Magyar Európa Iskolába járt.Az általános mellett van a gimi,azzal is minden rendben volt.Ma már Bécsben él,és ott egyetemista.A középső 5 éves,angolos,itt a kerületben van 2 tannyelvű iskola(angol-magyar),Ő oda fog menni(a nagyfiú javaslatára is).A pici lányunk még csak 8 hónapos lesz,de Ő is az angolos vonalat folytatja majd.
2013. máj. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Többségében igen, igaz, van, amivel nem értek egyet. Mi egyébként magániskolát választottunk, olyat, ahol idegen nyelven folyik a teljes okatatás, anyanyalvi tanárokkal, magyart kivéve, erős, és még vallásos is.
2013. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy részükkel nem volt baj. De voltak olyanok akiknek nem adtam volna tanári diplomát a kezébe. Van olyan aki az utóbbihoz tartozik. Megismer engem én is őt de én inkább elfordulok. Annyira nem.

/2-en voltak abból a másik az fain volt/


De ez felsőben is így volt. És azzal a nővel is ugyanez a helyzet, hogy inkább elfordulok.


Jó nem mondom, hogy nem voltak olyanok akik jó tanárok voltak de nagy részük nem.

Mikor átkerültem középsuliba ott változott a helyzet szencsére. Ottaniak közl nem tudok olyat mondani aki alkalmatlan lenne.

2013. máj. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem, én nem vagyok elégedett. Sajnos az az érzésem, a tanítónői már „kiégtek”, nyűgnek látják a gyerekeket, ráadásul egyikük konkrétan rosszindulatú is.

Pedig nem vártam sokat a tanítónőktől, csak annyit, hogy legyenek korrektek, és kedveljék a gyerekeket. A legijesztőbb viszont az, hogy az ismerőseim 80%-a ugyanígy érez (más iskolákban), tehát nincs „menekülési útvonal”.

Azt gondolom, a tanítói pályát muszáj lenne újra vonzóvá tenni az emberek számára (több pénz, sőt, akár egy éves fizetett szabadság mondjuk négyévente, hogy kipihenhessék magukat), hogy lehessen normális emberek közül válogatni. Nyilvánvalóan baromi nehéz és idegőrlő lehet egy rakat gyereket terelgetni évtizedeken át, csak az az elkeserítő, hogy ha itt belefásul az ember, azzal életeket tehet tönkre, kis gyerekek kedvét veheti el a tanulástól.


A saját gyerekkoromból két tanárra emlékszem (felsőben), aki jó fej volt, mindkettő pasi. Annál több rosszindulatú, sőt, szinte szadista tanító és tanár él az emlékeimben – pedig én egy nagyon alkalmazkodó, csendes, jó tanuló kislány voltam.

2013. máj. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok elégedett.

Másodikos fiam a harmadikat szeptembertől másik suliban kezdi.

Ez az oktatás már nem az,amit mi kaptunk 25 éve.

Ha hiányzott a fiam egy hetet betegség miatt,a következő héten a kutya nem kérdezte meg tőle,hogy sikerült-e pótolnia,vagy érti-e amit akkor vettek,amikor ő hiányzott.

Ha én itthon nem tanítom neki,akkor sok alap dolgot nem is tud.

Én úgy emlékszem,hogy anno hiányzás esetén átismételtük az anyagot.

2013. máj. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Előző ebbe viszont nem értek veled egyet. Én se most jártam iskolába, de ez akkor sem volt szokás. Nem is értem hogy várhatod ezt el. A diáknak a kötelessége, és felelőssége hogy bepótolja az anyagot. Egy gyerek miatt, aki hiányzott majd ismételjék át az egész anyagot? Álljon meg a tananyaggal, és vegye újra, a többi 20-30 vagy akárhány osztálytárssal 1 ember miatt? Ha minden beteg gyerek után újra vennék az anyagot, szerintem olyan súlyos lemaradásba lennének a tananyaggal hogy csak ne. Azért ez már szerintem is nonszensz.
2013. máj. 26. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!