Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Megbetegíthet-e egy gyereket...

Megbetegíthet-e egy gyereket az iskola?

Figyelt kérdés

A kérdésre szerintem egyértelmű igen a válasz, de kíváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalataitokra. Olyasmikre gondolok, hogy normális-e, ha egy még csak alsós gyereknek fáj a feje, vagy hogy nem lehet-e, hogy a stressztől lesz sok gyerek rövidlátó az iskolában…

Vagy az egész a „mai liberális” nevelés eredménye, csak túlféltjük a gyerekeket, akik régen simán viselték a körmöst és a kukoricára térdeltetést, ma meg mindenféle pszichoszomatikus tüneteket produkálnak egy rosszfej tanító miatt?



2013. máj. 29. 11:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon sok múlik a szülőn is, főleg a stressz fokozása. Ha a gyerek kap egy fekete pontot 2 év után vagy egy közepest egész évben és ezek után egy hétig nem tv-het vagy bármi ilyen büntetést kap, akkor azzal pont kárt okozunk.
2013. máj. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

igen

Dr. Vekerdy Tamás sokszor sok fórum elmondta hogy a NAT nem a gyerekekre lett kitalálva hanem a hülye felnőttek átgondolatlan következetlen agymenése

2013. máj. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Ahogyan Te is írtad igen, betegíthet az iskola. A stressztől rövidlátó biztosan nem lehet, de egyéb tüneteket simán produkálhat.

Ilyen pszichoszomatikus tünet pl. a fejfájás, hasfájás, hányás, általános rosszullét sőt akár láz is. Ezen túl válhat introveltáltá, idegessé, agresszívvá.

Elkeserítő, hogy lehetnek még ilyen gyerekek.

A tanító "rosszfejsége" pedig sokmindenből állhat: kiabálás, agresszív viselkedés a gyerekekkel szemben, trágár beszéd, elismerés hiánya, igazságtalan büntetés, soha nem dicsérés stb.


Ma azért foglalkoznak ezekkel a tünetekkel többet, mint régen, mert most már felismerik ezeket és nem bélyegzik a gyereket szimulánsnak.

2013. máj. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mi a megoldás szerintetek? Úgy értem, ha nem én szülőként nem büntetek az iskolai dolgokért, viszont azt látom, nem tudják jól kezelni a gyereket, aki mondjuk dadogni kezd, rövidlátó lesz (nekem erős a gyanúm, hogy a hajlam mellett a rövidlátás kialakulásának is lehet pszichés oka), fel kell vértezni a gyereket valahogy a gondokkal szemben? Hogyan? Vagy keresni kell másik iskolát, ahol jobban érzi magát?
2013. máj. 29. 11:32
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen betegíthet sajnos.

Húgom az egyik példa rá. Amióta gimibe van már 3 éve jövőre lesz végzős, állandóan terrorizálják a tanárok őket már év elején is 1-2 tanár arról beszél hogy már most tudja kit fog megbuktatni meg ilyenek.

Az osztálytársai is genyóznak ezek miatt, mert tartjuk így jön ki a stressz.

Már gondolkoztunk rajta anyámmal hogy kivesszük onnan és beíratjuk egy másik iskolába, de a húgom erre az vére már nem akar onnan ki iratkozni.

Apukánk már nem él, én már dolgozom mert én 8 évvel vagyok idősebb a húgomnál, és legtöbbször én segítek neki a tanulásba meg mindenbe. Akkor javasoltam anyámnak hogy vegyük ki onnan mert idegileg teljesen kifog akadni főleg ha jövőre már az érettségire készülnek, kitudja hogy ennek milyen következményei lesznek.

De a húgom már nem akar elmenni onnan, mi azt tisztelete is tartjuk.

Ez van sok ilyen iskola van ahol a tanárok így tartják terrorban a diákokat, meg ugye a szülők is hibásak hogy jobban óvják a gyereküket. És sajnos ma már nem lehet körmössel meg egy taslival nevelni egy gyereket, mert egyből komoly rendőrségi ügy lesz belőle.

Már az én időmben sem volt ilyen, de akkor még a diákok nem jöttek a jogaikkal mint a mostaniak. De azt persze nem tudják hogy a jogaik mellett kötelességeik is vannak.

Az iskola erre is ránevelhetné őket, mert ezek tudomásom szerint kimaradnak.

2013. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg.
2013. máj. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

rövidlátó is lehet, és egyéb trüneteket produkálhat.

sajnos ez van, vagy elfoadjuk, vagy választunk alternatív iskolát, vagy az orrhontanítást. egyre többen gondljuk így. Vekerdy jó cikkeket írt erről, és nem csak a waldorf iskolát reklámozza, hanem tényeket sorol fel.

2013. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ez a „jogos” dolog érdekes kérdés, én is azt gondoltam eddig, hogy szegény tanároknak már nincs eszköz a kezükben, a szülők/gyerekek pedig bármit megtehetnek. Aztán beszélgettem két tanító ismerősömmel, és kiderült, hogy azért nem ennyire egyszerű ez az ügy. A mi iskolánkban pl. nem tettek semmit azellen, mikor az egyik tanítónő bekattant, és terrorizálni kezdte a gyerekeket. Az igazgató közölte, hogy „ha nem tetszik, el lehet menni”… el is ment abból az osztályból 10 gyerek. Merthogy a helyzet az, hogy az iskolák nagyon védik magukat, egy vizsgálat irtó „ciki” számukra, ezért csak a legvégső esetben folyamodnak ehhez. Szülőként pedig feljelentheted a tanítót, de egy ilyen hónapokig eltart, és ezalatt abba a hülye helyzetbe kerülsz, hogy a gyerekedet az a tanár tanítja, akit „bemószeroltál”…
2013. máj. 29. 11:47
 9/17 klopusz ***** válasza:
100%

Hát, felvértezni sajnos nem tudod ellene a csemetédet, hiszen bármelyik pillanatban adódhatnak az osztályközösségben eltérések.

Én itthon sohasem büntettem a gyerekeimet iskolai dolgokért. Ha rossz jegyet hoztak/hoznak jelzem, hogy nem örülök neki, de megbeszéljük a dolgokat és minden megy tovább a maga útján. Elég szegénynek, amit a tanártól kapott, ne keserítsem tovább.

Az iskolaváltás sem biztos, hogy megoldás, hiszen bármelyik iskolában lehet rossz tanár, kibírhatatlan gyerek. Sajnos én is hasonló helyzetben vagyok a legkisebb csemetémmel, de nem tudom átvinni másik suliba, mert az összes környékbelinek rosszabb a híre, mint amelyikbe most jár.

A rövidlátást pedig nem gondoltam tünetnek, talán azért, mert ez nálunk "családi hagyomány", mindhárom gyermekem szemüveges.

2013. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Megbetegíthet az "iskolaundoritisz" (hasfájás, fejfájás, legyengült immunrendszer), ugyanúgy, mint a munkahelyi stressz, de szerintem a rövidlátás nem pszichoszomatikus. Inkább arról lehet szó, hogy sok gyereknél először az iskolában derül ki, hogy nem látja a táblát, az erőlködéstől pedig megfájdul a feje. Én is így jártam első osztályban, írtak fel szemüveget és el is múlt a fejfájásom.
2013. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!