Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Anyukák: nektek is elegetek...

Anyukák: nektek is elegetek van néha az iskolából?

Figyelt kérdés

Most így év végére fáradtunk bele ebbe, a gyerek is, tanár néni is, de én is.

Most fejezi be a 3. osztályt, szeptemberben lesz 4.-es a fiam, és elég problémás, figyelemzavaros-hiperaktív gyerek.

Ebből következik, hogy rettentő szétszórt, hanyag, lusta, következetlen, és nincs benne semmi felelősségérzet. Ő ilyen, így kell elfogadni. (Konkrétan és szó szerint ennyit mond a pszichiáter is, a velünk történő foglalkozás is abban merül ki, hogy el tudjuk viselni(fogadni) a sajátságait.


Az iskolával a következők miatt lett tele a topánkám:

Folyton rajtam kérik számon, ha nincsenek kész a leckék, nincs bepakolva, és nincs meg a felszerelés.

Nekem gyerekkoromban semmilyen segítségem nem volt, anyám tojt rám. Egyedül tanultam, egyedül pakoltam be, én toltam az orra alá az ellenőrzőt, stb. Végül is én jártam iskolába.

A saját gyerekemmel természetesen sokat foglalkozom, ennek része, hogy "piszkálom" az iskolai feladatokkal, bepakolással, leckét rendszeresen megkérdezem, stb.

Ember vagyok én is, így időnként pl. elfelejtem megkérdezni, kapott-e aznap feketét/pirosat/érdemjegyet/beírást, és hát nincs aláírva azonnal.

Másrészt amelyik napokon dolgozom, fél kilencre (este) érek haza, a gyerekeket elterelem feküdni, jó esetben kilencre sikerül, de még fél tízkor mászkálnak, pisilni kell, inni kell, stb. Nem akarom tovább húzni a lefekvést azzal, hogy átnézem a táskát. Ha nincs kész a lecke, amúgy se lehet már leültetni és még egy órát nyúzni. (Nagyon nemszeretem leckéknél simán van egy óra, mert minden mást csinál, csak nem figyel.)


Most a fiam jár iskolába, neki kell elvégeznie a saját feladatait.

Ebbe beletartozik szerintem, hogy nem én pakolok be helyette. Ha egy-egy alkalommal pótlok valamit, akkor hamar az lesz a vége, hogy közli, hogy bepakolt (tojt rá), én meg megcsinálhatom helyette. Őt meg nem is érdekli, mert majd az anyja... Ezt elsőben eljátszottuk. Nem hülye a gyerek. :)

Így viszont gyűlnek a feketék.


Amiben tudok, és van értelme, tényleg segítek. Pl. kerestem megfelelő (korának és érdeklődésének) könyvet, amiből nyáron olvasónaplót készít, vettem hozzá extra dizájnos füzetet, hogy szívesen vegye elő, stb.

De nem fogom helyette megírni, beragasztgatni a képeket, rajzolni, meg ilyenek. Ez az ő dolga, neki kell az érdemjegyért megdolgozni.

Ami úgy fog kinézni, hogy összecsapja, elkapkodja. Előre tudom, hogy engem vesz elő a tanárnő, mert "többet kéne figyelni rá".


Szóval most gyakorlatilag másodszor járom ki az általános iskolát, épp csak nem kell beülnöm a tanórákra. Belefáradtam.

Komolyan mondom, vizsgák előtt nem ültem annyit egy-egy könyv mellett, mint most a gyerekkel. Ráadásul úgy érzem, hogy ez a mindennapi tortúra a tanulással a kettőnk kapcsolatán is sokat ront.


Muszáj nekem ezt csinálni?

Tényleg trehány anya vagyok, ha úgy gondolom, hogy lassan tíz évesen a gyerek felelőssége, hogy kész-e a lecke, be lett-e pakolva, és hány ceruzát hagyott el a héten?



2013. jún. 11. 20:44
1 2
 11/18 TKI Ibolya ***** válasza:

Még annyi jutott eszembe,hogy rettentően megváltoztak a követelmények a mi időnkhöz képest.Sajna a gyerekek le vannak terhelve nagyon és ez minden más rovására megy!!!!!

Nálunk 30-an járnak egy osztályba ebből adódóan nincs is idejük minden gyerekkel egyenként foglalkozni.Sajna ezt megint csak a rosszabb vagy más képességű gyerekek szívják meg!

2013. jún. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11: "Sajna a gyerekek le vannak terhelve nagyon és ez minden más rovására megy!!!!! "


Pont ezt látom én is. Visszaemlékezve az általános iskolára, a történelmet nem találtam olyan nehéz tantárgynak. Valamelyik nap belenéztem az ötödikes történelem könyvbe és dobtam egy hátast. Komolyan, ezt mind kell???? Ilyen részletességgel? Mikor van ideje a tanárnak beszélgetni a gyerekekkel, meghallgatni a kérdéseiket a témával kapcsolatosan, esetleg valami érdekes projectfeladatot adni? Az egészet csak ledarálja, aztán gimiben még egyszer (akkor mit tanulnak majd ha már most ilyen részletes???), aztán érettségin előkerül és megy minden feledésbe...

2013. jún. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 TKI Ibolya ***** válasza:
Én akkor akadtam ki nagyon amikor 3-ban a tüdőlebenyről tanultak a gyerekek és első végén az utolsó pár hétben a deciméterről,deciliterről.Úgy ,hogy én mutogattam el a különböző mértékegységeket,mert arra már persze nem volt idő,hogy pohárral esetleg szemléltessék is a gyereknek.
2013. jún. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Én anyuval tanultam 4.es koromig néha még 5.ben is.

Mindig együtt ellenőriztük bevan-e pakolva minden. És nálunk összes osztálytársamnak mindig kész volt leckéje és összes cucca ott volt,mivel napköziben is megcsináltuk.

Amúgy szerintem igen te vagy a felelős,hogy kész-e a leckéje. Most még nagyon kicsi ha azt látja,hogy nem kap semmit mikor nem azt csinálja ami a kötelessége akkor később is így lesz. És felsőben mikor kapja tucatszámra az egyeseket,te leszel legjobban kiakadva,hogy a gyerek megbukik.

2013. jún. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Leharagudj kedves előttem válaszoló, de szerintem nem az édesanya felelőssége a bepakolás meg a lecó. Velem az anyukám soha nem tanult. Mégis lett két diplomám (meg két nyelvvizsgám is). Pedig alsóban egyszerűen nem érdekelt a tanulás. Az anyukám teljesen ki volt borulva, hogy takarítónő leszek, meg ilyesmi. A sógornőm állandóan nyüstöli a gyereket, most harmadikos már utál tanulni. Állandóan olvasnia kell, meg az írást gyakorolni meg ilyesmi. Teljesen kiakaszt. Szóval nem az anya felelőssége a tanulás.
2013. júl. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja mert a 8 éves gyerek felfogja magától,hogy ha nem tanul és megbukik és nem lesz érettségije kukáskocsira nem fogják felvenni :) Igenis mellé kell ülni az alsós kisgyereknek aki még nagyonnemtudja mit jelent az iskola és ,hogy mennyire fontos a tanulás.
2013. júl. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
15: Sajna más világ van, a tanagyag is több. Én jó tanuló voltam, sosem tanultak velem a szüleim, de ugyanez a tapasztalata más szülőnek is. A korosztályomból (30-40 éves szülők) sokan mondják, hogy velük sem tanultak, most mégis mind ott görnyedünk a szerencsétlen gyerekkel, hogy ne éjfélig üljön a könyv fölött.
2013. júl. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 TKI Ibolya ***** válasza:

15-ös az a gond,hogy ha elolvastad a kérdező kérdését akkor tudnád,hogy egy hiperaktív figyelem zavaros gyerekről beszélünk.Tehát nem egy hétköznapi gyerekről.

Egyébként régen más volt a követelmény mint most de ezt már sokan leírtuk.

És na nehogy már egy 8-9 éves gyerek felelőssége legyen a tanulás.Senki nem úgy születik,hogy tele van ambícióval és szorgalommal,főleg ha egy speciális gyerekről beszélünk.

Még a hétköznapi gyerekeknek is nehéz a mostani iskolai elvárásokat teljesíteni,tapasztalatból tudom 2 gyerekem is általános iskolás.

2013. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!