Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Jogos a felháborodásunk, hogy...

Jogos a felháborodásunk, hogy előírják, milyen márkájú tanszereket vegyünk? Lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nógrád megye, egy kis falu, katolikus iskola. Majdnem minden család hátrányos helyzetű, részesül rendszeres gyermekvédelmiben. Pénze nem igazán van a legtöbb embernek. Munkahely nem nagyon van.

Ebbe a katolikus iskolába fog járni 12 gyermek első osztályba, köztük az enyém is. Nem rég megkaptunk egy listát, hogy mik kellenek a suliba..ez rendben lenne, de oda van írva milyen márka kell.

Én nem voltam rest, helyi írószer, durván 50-55ezer ft lenne. Viszont Tesco, Auchan, Lidl akciós termékekből 15-20 ezer ft-ból maximum kijönne, táskával együtt, tolltartóval, tornacuccal.

Szerintetek megteheti egy iskola, hogy megjelöli a márkát? Hiszen nem tudhatja, kinek mennyi pénze van, és nem valószínű, hogy ez belefér mindenkinek.

Csütörtökön lesz szülői, de a szülők nagy többsége fel van háborodva. Előre félek odamenni.

Mit gondoltok?


2013. aug. 12. 14:30
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Már megvannak az iskolás dolgok,meg ne vedd ugyanazt csak márkásba.

Mit tehet a tanár,ha nem Herlitz táskában viszi a gyerek a könyvet? Semmit.

2013. aug. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
76%
Mit tehet a tanár? Felszerelés hianyert, nem megfelelő felszerelésére egyest ad. Miután nem állami iskoláról beszélünk, hanem egyházról, azt írnak elő, amit akarnak. Ezt kellene megérteni. Pont olyan, mintha maga iskolába járna a gyerek. Ha azt írjak elő, hogy márpedig az iskolába csak es kizárólag hupikek pólóban es tűz piros tullszoknyaban lehet megjelenni, akkor két lehetőséged van: meg eszed es abban megy a gyerek, vagy nem iratod abba az iskolába. Ennyi.
2013. aug. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Kár ezen vitázni! Mindenkinek köszönöm a véleményt! Holnap kiderül!
2013. aug. 14. 14:25
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:00 vagyok


Nekünk a lányunk magánsuliba jár,nem keveset fizetünk ki.

De semmi ilyesmi nincs meghatározva,még az iskolai nyakkendőt sem volt kötelező megvenni és hordani ünnepségeken,nemhogy iskolatáska márkáját meghatározzák.


Most nézem,akciósan huszonezer egy Herlitz táska,az nem kevés.

Megtehetném,hogy ennyiért veszek a gyerekemnek,de felesleges,6ezerért kapott Adidast,az sem gagyi.


Majd ird meg mi volt.

2013. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Szia. Sajnos a kérdésre érdemlegesen nem tudok válaszolni - leszámítva azt, amit előttem már elmondtak, rá kell kérdezni és amennyiben nem tudnak elfogadható indokot, akkor egy vállvonással elintézni és megvenni a noname, de minőségi dolgot. Viszont annyi tanácsot azért adnék, hogy az egyértelműen szükséges dolgokat leszámítva (füzet, színes ceruza, tornadressz stb) amit lehet most hagyjatok a fenébe, mert lehet nem is lesz a gyereknek rá szüksége. Nekem rengeteg minden össze volt vásárolva anno általános iskolás, majd gimis koromban is, mindenféle speciális tus tinta (5 millis kiszerelés 2000 ft), színes lapokból többféle és minden, amit már az ember el sem tud képzelni és egyszer nem nyúltunk hozzájuk. Ott rohadt több ezer forint egy dobozban, vagy gimiben már leginkább itthon. Ha majd kell, akkor a tanár úgy is előre szól és ráértek akkor megvenni, de most felesleges, mert lehet csak ott fog rohadni.
2013. aug. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Az lett belőle, amit vártunk: hatalmas felháborodás, hogy a tanár nem érti meg, nincs erre pénz, sőt az önkormányzat nem adta ki a gyermekvédelmihez járó erzsébet utalványt sem, amiből sokan meg akarták venni a tanszereket. Volt, aki közölte, hogy max a szeptemberi családiból tud venni a gyereknek ezt-azt, de nem mindent. Szóval teljes a káosz.

Végül áthívtuk az iskola igazgatóját, és szülői ráhatással ugyan, de elértük, hogy annyi legyen a lényeg, hogy jó minőségű tanszereket, iskolatáskát vegyünk, nem kell márkás, de jó minőségű legyen.

2013. aug. 18. 15:05
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Lássátok el a tanítót sok jó tanáccsal, mert szemmel láthatóan erősen rászorul. Valószínűleg jót akart, hadd dolgozzanak a gyerekek jó minőségű eszközökkel, de hogy ennyire ne ismerje valaki a tanítványai hátterét, az azért elképesztő. Itt az ideje, hogy elinduljon családlátogatási körútra a kolléga. Ez már nem kötelező, de nagyon hasznos. És ne ő beszéljen, hallgassa meg a szülőket, mit tartanak fontosnak elmondani a gyerekükről, az elképzeléseikről az iskolával és a gyerek további sorsával kapcsolatban.
2013. aug. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
77%

Sose voltak márkás cuccaim!

Nem vettük meg a drágábbik tollat v ceruzát, mégis megtanultam írni, sokkal hamarabb, mint az osztálytársaim. Olcsó cerkával meg tollal! Ma már történeteket írok, igaz billentyűzeten. :) Táskám se volt minőségi táska, mégis imádtam a táskáimat, kibírták az évet. Alsóban narancsok díszítették a tolltartómat! Utána w.h.i.t.c.h.-es tolltartóm volt. Évekig azt az egy pólót hordtam tesi órán, amit a suli adott. Még úgy is, hogy elsőbe 66 kg voltam, negyedikbe már csak 48. Füzetekből se vettem sose csilivili spirálos füzetet, jobb szeretem az egyszerűeket. Volt úgy, hogy a 10.-es irodalom könyvemet "örököltem". Mégis, öröklött irodalom könyvvel meg szöveggyűjteménnyel is kentem-vágtam a magyart.

Nyugodtan vásároljon be a Lidl akciós termékeiből, mi is ott fogunk füzetet venni, most szakmát fogok tanulni. 39 ft a füzet ott, meg egy százas. Meg mi ez a hülyeség, hogy szombaton suli?? Milyen iskola ez?? Vasárnapi kötelező mise?? Szegény gyerkőc pihenni se fog tudni...

19/L

2013. aug. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
54%
Egyházi iskola, ott, ahogy mas magán intézményben is, amihez az államnak semmi koze, bizony lehet szombaton is tanítás es miután egyhazi, evidens, hogy vallásos nevelést is kapnak, aminek a része bizony a mise is.
2013. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Sok-sok fennforgás után megoldódott a dolog. Bár a tanítónénit nem lehet elérni, azért sikerült egyeztetni a sulival, belátták, hogy bármennyire is ezt szeretnék,mi nem fogjuk tudni ezt megvenni. Sőt, van olyan, akinek mindösszesen annyija van csak a sulikezdésre, amennyi a gyermekvédelmi támogatás összege, azaz 5800ft. Ez mondjuk azért elég kevés...

2013. aug. 28. 19:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!