Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Jogos a felháborodásunk, hogy...

Jogos a felháborodásunk, hogy előírják, milyen márkájú tanszereket vegyünk? Lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nógrád megye, egy kis falu, katolikus iskola. Majdnem minden család hátrányos helyzetű, részesül rendszeres gyermekvédelmiben. Pénze nem igazán van a legtöbb embernek. Munkahely nem nagyon van.

Ebbe a katolikus iskolába fog járni 12 gyermek első osztályba, köztük az enyém is. Nem rég megkaptunk egy listát, hogy mik kellenek a suliba..ez rendben lenne, de oda van írva milyen márka kell.

Én nem voltam rest, helyi írószer, durván 50-55ezer ft lenne. Viszont Tesco, Auchan, Lidl akciós termékekből 15-20 ezer ft-ból maximum kijönne, táskával együtt, tolltartóval, tornacuccal.

Szerintetek megteheti egy iskola, hogy megjelöli a márkát? Hiszen nem tudhatja, kinek mennyi pénze van, és nem valószínű, hogy ez belefér mindenkinek.

Csütörtökön lesz szülői, de a szülők nagy többsége fel van háborodva. Előre félek odamenni.

Mit gondoltok?


2013. aug. 12. 14:30
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Látom megoldódott a probléma, de ha nem baj még válaszolok.

Túlzásnak tartom a márkás dolgokat, egy két kikötés még elfogadható, de a többi csak nagyzolás és jól tettétek,hogy kiálltatok az igazatokért.

Általános iskolás már régen voltam, de több ismerős és testvérem is odajár ahova én.

A megszabott dolgok ugyanazok maradtak, a tanárok kedvelik a sünis vízfestéket mert jó minőségű, emellett a a piros tubusos technokol és a zebra toll volt(van) megszabva. A többi nincs árban korlátolva, lényegtelen, hogy a gyerek tornacipője kínaiból vagy sportboltból van, a fontos az,hogy fehér legyen. És lehetne folytatni hasonló példákkal. Ezt a szintű szabályozást reálisnak érzem, mert tényleg jó minőségűek, jól használhatóak ezek a termékek a legtöbben később felsőbb évfolyamokon is ezeket választottuk,mert már beváltak.

18/l

2013. aug. 29. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:

Kedves Kérdező!Bár nem egészen ide tartozik,de leírom.Meglepődtem azon amit a kérdésedben írtál,mert iskola és iskola között is hatalmas a különbség.Mi nem vagyunk azok a megrögzült vallásosak,annak idején (3éve)az iskolai "légkör"(kislétszámú osztályok,kiegyensúlyozottabb pedagógusok) miatt írattuk a nagyobbikat katolikus iskolába egy vidéki kisvárosban.Azóta elköltöztünk,és jelenleg is katolikus iskolába jár a nagyfiam,a kisebbik pedig a katolikus óvodába,de ő is oda fog menni iskolába.De egyik helyen sem volt ilyen.A kérés annyi volt,hogy ha megtehetjük(!!!!) ne a legolcsóbb ceruzát,zsírkrétát vegyük,mert az megnehezíti a gyerkőcök dolgát.A rajz és technikafelszerelésre kellett beadni 1000 Ft-ot,mert nagy tételben meg tudtak venni minden ilyet olcsóbban és jobb minőségben.Nálunk nagyon sok dologban segítettek a rászoruló családoknak,pl. ha valakinél tényleg azon az 1-2000 Ft-on múlott,hogy ingyenesen kap e tankönyvet a gyerek vagy ingyenes legyen az étkezés,akkor még abban is segítettek,hogy ha nem is teljesen ingyen,de legalább féláron étkezzen a gyerek és könyvtári könyveket kapott.Mindemellett néhány katolikus szervezet (KÉSZ,Karitász) nagyon sok programot szervez a gyerekeknek,kirándulások,ünnepi műsorok,táborok,amiknek a javarésze a szülőknek maximum párszáz forintjába kerül.Szóval én teljesen elhűltem a soraidat olvasva.

És valóban ez a 15-20E Ft-os keret bőven elegendő egy általános iskolás gyerek normális felszerelésére(ha a könyveket nem számoljuk bele,akkor meg aztán pláne),mert nem hinném,hogy olyan sokkal többet tud egy 20ezres táska,mint pl az 5ezres.Remélem megoldódott azóta a probléma!

2013. szept. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Igen, megoldódott. Ma volt az első nap, minden kisiskolás a szüleivel ment, és a tanító néni így képet kapott az egészről. Végre felfogta, miért is nincs pénz...

2013. szept. 2. 15:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!