Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémás az a 8,5 éves...

Problémás az a 8,5 éves kislány, aki a délutánt itthon szereti tölteni és nem az iskolában? (nem kötelező délután)

Figyelt kérdés
Nem egy befelé fordulós, vannak barátnői, de szeret a testvéreivel és a szüleivel lenni...
2008. máj. 23. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem, ha nem oylan tevékenységet folytat otthon, ami nagyon egyoldalú, és egyhangú. Lehet a délutános tanárral van problémája, csak nem meri mondani. Keresztlányomnál előfordult, hogy nem akart menni suliba, pedig kitűnő tanuló, és szeret tanulni. Kiderült, hogy az osztályban volt probléma, amit a tanárnő nem kezelt jól. És inkább otthon akart maradni.
2008. máj. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem problémás, sőt, kifejezetten jó, hogy ennyire családcentrikus!

Az lenne a baj, ha nem szeretne otthon lenni...

Szociálisan teljesen érett, hiszen írtad, hogy vannak barátnői is, tehát a társas kapcsolataival minden rendben van, nincs semmi ok az aggodalomra. Éppen elég időt tölt el az iskolában, és ha az otthonlét nem megy a tanulás rovására, akkor nincs semmi gond.

Egy 8,5 éves kislány tényleg kislány még, szüksége van a nagyvilág (ennyi idősen az iskola) "zaja" után az otthon melegére, megértő, szerető családra! Örülj, hogy minden rendben van vele, és élvezzétek ki, amíg otthon van, hiszen nagyon gyorsan felnőnek a gyerekek! =o)

2008. máj. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként kitűnő tanuló, de mióta iskolás "fejfájós", a tanítónéni pedig állítólag kifejezetten kedveli.A lányom sem tud konkrét kritikát megfogalmazni az iskolával szemben(pedig nagy dumás), mégsem szeret ott lenni, ha nem muszáj...
2008. máj. 23. 16:48
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy "szorongós" természet.

Én is ilyen voltam, kitünő tanuló, sok barátom volt,beszédes is voltam,de soha nem szerettem távol lenni az otthontól, mert nem éreztem magam biztonságban.

Érettségi után egy kicsit javult a helyzet, más városban jártam főiskolába, de még akkor is ha lehetett hazajöttem vonattal, pedig ott is sok barátom volt. Diploma után még külföldre is elmentem tanulni, majd dolgozni, de mindig honvágyam volt... a mai napig nem szeretem a nagy társaságot, csak a szűk családi kört. A férjem teljesen más, és a legnagyobb fiam is állandóan az iskolában szeret lenni a barátai miatt (nem a tanulás végett). Úgyhogy problémának semmi esetre sem probléma, sőt, biztos egy nagyon melegszívű, szerető anya lesz belőle, aki képes lesz összetartani a családot, ami ebben a világban nem egy hátrány:)

2008. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket! Igen, szorongós, ugyanakkor szereti a nagy felhajtással járó társasági megmozdulásokat, de csak akkor, ha én is ott vagyok(anya)Ha "buli" van, szertelen...Ő a legidősebb, de sosem játszott olyat, hogy ő kicsi, hamar akart mindent egyedül csinálni...Nem tudom megfejteni a saját gyerekemet...Kérlek segítsetek!
2008. máj. 24. 16:07
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy gyereknek az a természetes állapota, ha otthon játszik, és nem az iskolában tölti a délutánokat. Ilyen korban még elsődleges a játék szerepe, hagyni kell, hogy úgy töltse el a szabadidejét, ahogy neki tetszik, mert így lehet elősegíteni az egészséges mentális fejlődését! :)
2008. máj. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy csak egyszerűen nem szereti az iskolát. :) És ez bizony sok gyereknél így van. Mindegyiknél lehet más az ok, hogy miért nem szereti, de általánosságban nem probléma. Csak vigyázni kell vele, hogy tini korában ne lógjon az iskolából.
2008. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Persze! Ami kötelező, az most is kötelező neki is. Köszönöm!
2008. jún. 8. 09:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár minden család és szülő olyan szertetteljes lenne, ahol a gyerek szeret otthon lenni!! ez nem probléma, hanem ideális ,követendő állapot!
2008. szept. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szerintem igazad van, de kiegészíteném azzal: Bárcsak az "iskola" és a többi "család" is így gondolná,ahogy te és én(meg még remélem nagyon sokan).

De család-e az, ahol alig várták az iskolakezdést, mert akkor már nincs "lábalatt" a gyerek...? Sajnos a környezetünkben ilyen anyukákból(és apukákból) van sokkal több, tehát itt mi vagyunk a "nem normálisak".

2008. szept. 24. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!