Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Csak szerintem vannak túlhajsz...

Csak szerintem vannak túlhajszolva a gyerekek az iskolában?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdeném azzal, hogy nem szülőként látok az iskolások életét hanem diákként. Most vagyok 14 éves és 9. es vagyok (szakközép). Eddig általánosban naponta 5-6 óránk volt most heti 4-szer van 7 óránk és egyszer 8. Pedig ez nem egy elit suli. Egy haverom szakmunkásba jár neki háromszor van 8 órája kétszer 7 pedig az egy szakmunkás. Vagy ha már kettő iskolát mondtam akkor egy gimis ismerősömnek 0. órába van úszás. Csak szerintem vannak/vagyunk feleslegesen túlterhelve? Persze ezt egy kívülálló nem biztos, hogy átlátja de ez kb olyan mint egy 8 órás munkaidő csak idegesítő kollégák, helyett többnyire idegesítő diákok vannak meg háklis tanárok. Aztán nem csak végig kell ülni a nyolc órát hanem otthon kb még kettőt (vagy többet) kell tanulni házit írni stb. Szóval 10-11 órás elfoglaltságot csinál egy átlagos középiskolásnak ez csak szerintem nem jó így? Ismerek olyat is akinek minden nap 8 órája van. Most meg elvileg az általános iskolások is 4-ig lesznek bennt (de abba most ne menjünk bele). Aztán csodálkoznak, hogy sok az ingerült, agresszí, ideges gyerek. Miért kell egy gyereket ennyire hajszolni, terhelni? (Persze minden tanár azt mondja, hogy az ő tantárgya a legfontosabb ìgy mindenre rengeteget kell tanulni). Arról nem is beszélve, hogy állandóan vándorolunk a termek között a dög nehéz iskolatáskával aztán meg gerincferdülés miatt járhatnak a gyerekek gyógytesire. Tudom, hogy a felnőtteknek se könnyebb de ez már túlzás. Nektek mi a véleményetek? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! 14/f

2013. szept. 3. 20:25
1 2
 11/19 Omame válasza:
100%

A modern kutatások nagyon sok mindent megfejtettek már az emberi gondolkodásról és az életkori sajátosságokról. Az iskola rendszer azonban nem követi ezen kutatási eredményeket és ezt sajnálatosnak tartom.


Egy egyszerű példa, hogy senki nem tud 20 percnél hosszabb ideig figyelni (egy 6 éves persze még ennyit sem). A tudást tapasztalati alapon a legegyszerűbb és legbiztosabb megszerezni (pl. ha előbb építesz egy cseresznyemag kilövő dugattyút, utána már nem olyan nehéz megtanulni, mi is az a dugattyú és mire való, de mondhatnék vagyont terhelő zálogjogot is, mindegy. Ha láttad a való életben megvalósulni, akkor megjegyzed, ha könyvből olvasod, nagyon sok munka kell azonos eredményhez.) Hiába mondod el egy 20 hónapos babának, hogy a háromszög alakú forma a háromszög alakú helyre megy, mert ő tapasztalat alapján tanulja ezt meg, vagyis ki fogja próbálni. Jó lenne egy iskolai rendszer, ahol az ember sajátosságaira épülne az oktatás.


Arra a felvetésre válaszolva, hogy most tanultok a legtöbbet, igazán ez attól függ, hogy mit tekintesz tanulásnak. A tanulás folyamata is olyan, hogy gyűjtöd az információt, gyűjtöd, gyűjtöd, és egyszer majd összeérik és letisztul. Akkor most mikor tanultál? Amikor összeszedted az építőkockákat, amikor tervvé állt össze, vagy amikor megvalósult és a letisztult tudás alapján következtetéseket tudsz levonni? Sokaknál 25-30 éves korban van egy nagy letisztulási folyamat, amikor hirtelen rájönnek, hogy amit eddig tanultak, azt értik, érzik. Ez a rendszerezési folyamat magával hozza azt is, hogy a feles információkat az agy kivakarja a hosszú távú memóriából, mert nem kell.


Nem jó, hogy ennyit terveznek egyszerre betömni a gyerek fejébe, mert a gyerek ki fogja tenni a megtelt táblát, és ami benne volt, az is katyvasz lesz. Szerintem sokkal jobb lenne egyszerre kevesebb lexikális tudást tanulni, és biztosítani a lehetőséget, hogy a gyerek érdeklődése felébredjen. Akit érdekel ugyanis valami, az magától, szórakozásból tanulja azt. Ha valami nem érdekel, akkor kínszenvedés. Az, hogy érdekli-e a gyereket egy adott téma, az (saját vélemény persze) nagyban függ az oktatás módszerétől, az iskola légkörétől és a tanár személyiségétől, természetesen a gyermek habitusa mellett. Azt is látom, hogy emellett az órarend mellett rengetegen járnak még külön magántanárokhoz is. Szülőként is nehéz megküzdeni a kerettantervnek a gyermek felé állított követelményével, mert nem tudjuk, mit is mondjunk a gyereknek, hogy alul se motiváljuk, de meg se törjük.


Volt olyan napja a 6 éves lányomnak, hogy reggel 7:45-kor kezdett és délután 15:30-ig megállás nélkül órája/tanulása volt. Egyedül egy 45 perces ebédszünet szakította meg a folyamatot. Ha ezt hozza a mindennapos testnevelés, akkor én ebből szeretném kivenni a gyerekeim.


Persze ezzel egy diákot sem szeretnék arra rábeszélni, hogy ne tanuljon. Az a helyzet, hogy most ezzel kell megbirkózni, mert ez van. Ebből kell a legtöbbet kihozni. Szerintem érdemes kis energiát arra is fordítani, hogy megtaláljátok a saját érdeklődési körötöket, mert olyan munka felé kell majd tendálni, amit élvezettel tudsz csinálni majd 30-40 éven át.

2013. szept. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
80%
Igen,tényleg sok óránk van.Én 8.os vagyok heti 3-szor 7,kétszer 6.És az a baj,hogy felvételi év,ha 4-ig bent vagyok(köszi,Rózsika)mert,még ott van a napközi is,ami kötelező,mert a diri nem enged el,akkor arra,hogy tanuljak?!Mert nem mindenki akar pincérnőnek tanulni...13/L
2013. szept. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Kedves 12-es! Nem szeretnélek megbántani, de a felvételit mindenki annyira túlpörgeti, hogy az hihetetlen. Nekünk volt felkészítő rá amin tanulni nem lehetett a zaj miatt. Igazából a felvételin megpróbálják az elmúlt nyolc év anyagát összesűríteni majd annak eredményéből felállítaji egy sorrendet. A lényeg, hogy ha valaki nyolc évig jó tanult akkor elég csak kicsit ismételni és lehet egy nagyon jó felvételit írni. Ha a pontok érdekelnek akkor azt mondom, hogy 30-30 pontom lett kb és ennyivel az osztálytársaim nagy részétnjó gimnáziumokba vettek fel (ahova én mentem ott nem számított a felvételi, de kíváncsiságból megírtam). A kérdés nem politikai jellegű ezért légyszíves ne szidjatok emlegessetek itt politikusokat mert nem erről szól a kérdés, mellesleg Te is és Én is fiatalok vagyunk a politikához, szóval bőven ráérünk még azzal foglalkozni.
2013. szept. 8. 21:50
 14/19 anonim ***** válasza:
82%
Igazad van,jó tanuló vagyok(4.5-6)csak a tanárok ezt mondják 1 éve...
2013. szept. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hát igen a tanárok szeretnek ezzel foglalkozni mert ha valaki jó felvételit ír akkor a felkészítő tanár tud vele dicsekedni.
2013. szept. 9. 18:49
 16/19 klopusz ***** válasza:
80%

Ott kezdődik a baj, hogy az alaptanterv szerint heti 35 (kilencedikben), aztán 36 órának kell lennie.

Aki ezt kitalálta, annak biztosan elgurult a gyógyszere.

Nagylányomnak az a "szerencséje", hogy tesiből fel van mentve :-)

Kisebbik lányom most hetedikes. A múlt tanévben kéthetente háromszor volt négy órájuk, kétszer hat, ötször pedig öt. Ez így teljesen normális volt. Idén - szintén két hétre vetítve - kétszer van hat, nyolcszor pedig öt. És persze jövő héttől nyelvvizsga-előkészítő, második félévtől meg indul a matek felvételi-előkészítő.


Mondjuk, ahogy én emlékszem, anno 26 éve minden nap hét órám volt a szakközépben, reggel 7,40-től 2,05-ig voltam minden nap a suliban.


A táskacipelésről. Hivatalosan a kisiskolások testsúlyának 10 %-a lehet a tanszer súlya. Múltkor megemeltem a harmadikos unokahúgom táskáját. Ha nem volt 6 kiló, akko egy se... Gimnazista lányomnak szerencséje van, mert bár ők is rohangálnak teremről teremre (esetenként a második emeletről az alagsorba, majd vissza), de legalább vannak szekrényeik, ahova a nem kellő cuccokat be tudják zárni.

2013. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
68%
S amikor a testvérem mondja,aki egy két tannyelvű gimnáziumba járt minden nap 5 órái,néha 6 órái voltak,nekem meg most 10.kes vagyok,héti 3x van 8 órám.Kérdezem,olyan rossz volt az MSZP,mert akkor még nem voltak ilyen mocskos dolgok.
2015. máj. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
43%
Le kéne váltani ezeket a semmit érő szemeteket.S ezektől függünk,undorító...De vmelyik gusztustalan nyalizó vén hülye azt mondta,nincsenek leterhelve a diákok,tanárok...
2015. máj. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Én jelenleg még sulis vagyok.

Arra emlékszem, hogy elsős koromban már HÁROMSZOR volt hat óránk! Plusz még 2 sportot is űztem, és még ott volt a tanulás is... Nálunk keddenként nincsen tesi óra, és 6 óránk van... Magyarul, minden egyes órára kell vinni kb. 2 egy -két kilós könyvet, aztán ha buszozok és állnom kell, természetesen leszakad a hátam 🙃

2020. febr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!