Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A nemzeti alaptantervben a...

A nemzeti alaptantervben a templomi mise látogatása is benne van?

Figyelt kérdés
A lányom elsős,választani kellett hit- vagy erkölcstan között.Hittanosak lettünk(az osztályból mindenki,két gyerek kivételével).A múlt héten közölte a pap,aki nem megy el a tanév alatt minimum 10-szer misére,az csak kettest kaphat hittanból!!!Ez jogos így szerintetek?
2013. okt. 14. 18:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hittant választottátok, szerintem kötelezővé teheti az oktató, vagy pap. Na, az én gyerekem ezért nem fog hittant választani.
2013. okt. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy jogos-e.

De ha véletlenül hittanra iratom be a gyerekem (nem gondolom, hogy az erkölcstan többet ér, vagy jobb), akkor ívesen letojnám, hogy a gyerekem kettes lesz belőle.

2013. okt. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ha hozzá tartozik,akkor miért nem mondták el az iskolakezdést megelőző 2 szülői értekezlet valamelyikén???A kettes pedig dühít!Mert nem hiszem,hogy zsarolással kellene rávenni a gyereket a templomba járásra.Amúgy roppant prózai oka van annak is,hogy még ez a 10 alkalom is soknak számít :2 mise van egy héten,szombat este 7,és vasárnap reggel 8.Férjem dolgozik hétvégén is,a templom 45 percre tőlünk gyalog.És a lányomon kívül még van egy picim is,akit babakocsiban kellene vinnem,mert nincs kire hagynom :) Ja,és volt rá példa,mesélték a faluban,hogy valaki picit vitt a misére-aki persze gőgicsélt,nevetgélt-a pap szólt,hogy vigyék ki a gyereket,mert zavarja a misét...na,erről ennyit :)
2013. okt. 14. 18:59
 4/20 TKI Ibolya ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim egyházi iskolába járnak és nincs kötelező mise.Egy hónapban egyszer van amire minden gyereknek mennie kell de az is tanítási időben reggel nyolckor.Ja és lehet menni családtagoknak is és rengeteg kis baba van de még soha nem volt senki kiküldve ez miatt,sőt örülnek neki ha sok a gyerek.

Szerintem ne foglalkozz vele ha kettes lesz a gyerek ,mondom úgy ,hogy ismétlem az én gyerekeim egyházi suliba járnak.A kettes akkor lesz gond ha mindenből ötös lesz a gyerek év végén és ez miatt nem lehet kitűnő.

2013. okt. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Ez elég érdekes… vajon hogyan ellenőrzik? Adnak majd egy „bérletet, és oda kell menni a paphoz mise előtt, és aláíratni, hogy itt vagytok?

Egyébként csak katolikus hittanra lehet járatni a gyerekeket?


Magánvéleményem, hogy röhejes ez az egész hittan vs. erkölcstan dolog. Hallottam, hogy erkölcstanból olyanokat kell a gyereknek megtanulnia, hogy „a társadalom alapja a család, ami áll: 1 db apából, 1 db anyából és 2 db gyerekből”. Ezek szerint, ha valakinek nincs testvére, vagy több mint kettő, akkor már nem „rendes családban” él? Ha elváltak a szülei (ami ugye elég gyakori manapság), vagy állami gondozásban él, akkor ő sem? :)


Az is fura nekem, hogy ahelyett, hogy örülne az egyház, hogy most jóval több gyereket ér el a hittan révén (ami önmagában ellentmondás, hiszen a hitet nem lehet tanulni), elvadítja magától a családokat.

Nekem, ha most választanom kellett volna, hittanra írattam volna a gyereket, mert azt gondolom, a Biblia nagyon fontos az emberiség kultúrtörténete szempontjából, és jó, ha ismeri az ember. Ha az egyház(ak) felfogná(k) azt, hogy már maga az is nagy szó, hogy sok olyanhoz is elérnek, akihez eddig nem, akkor megpróbálnák a gyerekek nyelvén megszerettetni az adott vallást, és (ahogy a katolikusok gondolják), hinnének a szentlélek erejében, hogy majd megtér az a gyerek. De az erőszak mindig ellenszenvet szül – ezt már igazán megtanulhatták volna az elmúlt kétezer évben.

2013. okt. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Fénymásolt cetlire nyomogat valami pecsétet...Röhej.
2013. okt. 15. 08:41
 7/20 A kérdező kommentje:
A katolikus hittan mellett még a HIT gyüli tart oktatást.De azt köszönjük,nem kérjük :)
2013. okt. 15. 08:43
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondod, hogy a Hitgyülit beengedik az iskolákba? Milyen politikai kapcsolataik lehetnek, ajaj!
2013. okt. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát,megmondom őszintén,itt,ebben a városban,ahol mi lakunk,terjed rendesen a Hit...A szülők igényelték,hogy legyen...De ha ezt tudom,inkább az erkölcstan lett volna...
2013. okt. 15. 17:01
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is elsős a lányom, mi is hattanosok vagyunk. Kaptunk mi is misenaplót, de nem kötelező járniuk, csak 3.-ban, mert akkor lesznek elsőáldozók.

Nem mondom, h egy-két alkalommal nem viszem el, de gondoljunk csak bele: a mai elsősöknek heti 29 órájuk van!!! Az én kislányom hétvégére olyan, mint akit agyonvertek. Nem fogom azt a kettő pihenőnapot is elvenni tőle.

2013. okt. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!