Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért bunkó apám tesója, ha...

Miért bunkó apám tesója, ha vallásos? Neki inkább kedvesnek kellene lennie! Hogyan téríthetném észhez?

Figyelt kérdés

Apám öccse ilyen bunkó stílusú. Mindenbe beleszól, amihez köze sincs!

Mesélek egy sztorit a feleségének, erre bele okoskodik, de negatívan. Ilyen kioktató stílusban: "Minek mentél oda akkor? Minek mondtad neki? Miért nem mész inkább templomba?"

Na ez a másik, folyton a templomba járás a mániája, de az nem,, hogy kedvesebb legyen, és megértőbb.

Valami gondom van, és mondom, és hallja, akkor kioktat, hogy minek panaszkodok folyton. Nem is neki mondom, egyszerűen előtte semmit nem lehet mondani.

És ilyen kétszínű. Mindenkit szid a háta mögött, aki cigizik, az büdös bagós, egyszer vigye majd el a rák! Aki szeret bulizni, inni, az alkoholista, mondja ezt Ő, aki ha családi rendezvény van, hozza mindig a házi bort, házi pálinkát, és Ő is berúg.

Ha megyünk valahova, és ott egy templom, mindig vet egy keresztet, és bemegy, ott összekulcsolja a kezét, és adja, mintha valami szerzetes lenne.

Aztán kijövünk, és meglát valakit az utcán, aki mondjuk roma származású, és megjegyzi: "mennyi errefelé a ci***"

Szóval már eléggé utálom. Mindig mondja, hogy "Az isten..." de közben meg mindenkihez kommentárt fűz, mindenbe beleköt, és mindenkit kritizál a háta mögött, bunkón beszél, és elviselhetetlen.

Nem tiszteli a más vallásúakat, szerinte egy vallás létezik, az a Kereszténység, és mindenki más aki máshol keresi a boldogságot, rossz helyen keresi, mindenki járjon templomba, és legyen keresztény!


Miért ilyen bunkó? Nem ismerek sok keresztény embert, aki tartja a vallását, de már nem is akarok egyet se megismerni, mert Őt ismerem, és nagyon utálom!

Szerintem neki békésen kellene viselkednie másokkal, megértően, ehelyett, mindig megy a templomba, de utána ahogy kijön a rosszat keresi mindenkiben!

Miért? Egyszer meg akarom neki mondani, hogy "szépen viselkedsz vallásos létedre!" De nem akarok bunkó lenni mint amilyen Ő.



2013. okt. 8. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát én is voltam vallásos gyerekkoromban,jártam hittanra meg templomba. Mondjuk én lopós voltam,persze biztos bunkó is.

De egyvalamit látni kell, nem attól lesz valaki jó ember, hogy vallásos, hanem , hogy ismeri Istent, van vele személyes közössége. Isten nélkül az ember csak próbál jó lenni, de sokszor nem megy. Ez az én történetem, biztos írnak mások is.

2013. okt. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mirk ***** válasza:
100%

A vallásnak semmi köze a jósághoz.

Ahogy a példa is mutatja, lehet valaki vallási fanatikus és mellette egy értéktelen ostoba ember, valamint ennek az ellenkezője is.

2013. okt. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vallás nem egyenlő jóság, bár azért elvileg van köze a kettőnek egymáshoz. Ahogy te is nagyon helyesen rávilágítottál, a kereszténység toleranciát, megértést, türelmet, kedvességet, őszinteséget tanít. A többség azonban csak papíron keresztény, és abszolút nem veszi komolyan az egészet. A ciki az egészben az, hogy a kereszténységet TÉNYLEG komolyan gondoló, TÉNYLEG jóindulatú, segítőkész, szorgalmas, becsületes stb. keresztényekkel szemben is kialakul egy előítélet a képmutatók miatt. (Amit persze el lehet oszlatni, amikor az emberek rájönnek, hogy én nem vagyok képmutató, de akkor is kellemetlen tud lenni olykor.)
2013. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ember használja a vallást egyfajta álarcként, valójában meg szaralakok. A kettőnek semmi köze egymáshoz. Nálunk van egy buzgó római katolikus (!!!) asszony, aki konkrétan kikapálta a virágot dédnagyanyám sírjáról, meg levágta, mert szerinte rálógott a szomszéd sírra, ami történetesen az ő anyjáé. Hát, nem tudom, de nem hinném, hogy Istenke elnézi a sírgyalázást, ha az ember katolikus... :D

De természetesen a templomban az első sorban ül minden vasárnap.

2013. okt. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Erről egy vicc jutott az eszembe:


Ha valaki azt hiszi, attól lesz jó keresztény, hogy sok időt tölt a templomban, ezzel az erővel akár abban is hihetne, hogy ha eleget ül a garázsban, autóvá változik.

2013. okt. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert a vallásos férfiak hím soviniszták és azok gonoszok.
2013. okt. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Sok ember van a vilagban, aki keresztenynek mondja magat. Mert az emberek beleszulettek a vallasukba. Vannak akik keresztenynek mondjak magukat, de a vallasukat nem is gyakoroljak. Masok gyakoroljak, mint ahogy a te nagybatyad is. De ez csak latszolag van igy. Mert egy "igazi kereszteny", az nem csak szoban kereszteny, hanem a magatartasaval is igazolj azt. Mivel a hit onmagaban nem elegendo. Cselekedni is kell vele parhuzamosan. Aki igazan kereszteny, az ugy eli a mindennapjait, ahogyan Jezus es az apostolok tettek. Kimutatjak embertarsaik fele a szeretetuket. Nincsenek faji megkulonboztetesek. Segitik egymast, es azt is aki nincs a hitukben. Turelmesek masokkal szemben. Komolyan veszik Jezus azon parancsat, hogy: "ahogy kivanod, hogy veled banjanak, ugy banj te is masokkal".

Azok, akik igy viselkednek, nem keresztenyek. Ezert ne "altalanosits", mindig azt kell megnezni, hogyan viselkedik az egyen, aki keresztenynek mondja magat.

Ha kerdesed lenne, nagyon szivesen valaszolok. Judit!

2013. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg beégetni. Ahogy leírod őt, tuti hogy csak a külsőségeiben vallásos, a szívében nem. Egyszer ülj le vele, mondd neki, hogy tanácsokat szeretnél tőle kérni vallásos ügyben. (Erre ő nagyon büszke lesz, gondolja, valami külső dologról lesz szó), majd kezdj tőle kérdezni ilyen mély lelki dolgokat. Néhány példa:

-Számodra mit jelent Isten?

-Isten hogyan munkálkodik a te életedben, s te mennyire vagy erre figyelemmel?

-Embertársaid szenvedésében meglátod-e Krisztus arcát?

stb stb.

Szóval ha ilyen lelki-jellegű kérdéseket felteszel neki, akkor tuti beég.

2013. okt. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Kései Sirató ***** válasza:
Vagy pedig ha valakit szív a háta mögött, akkor kérdezd meg, hogy a templomban taulta-e, hogy a háta mögött kell szídni a másikat!
2013. okt. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kései Sirató ***** válasza:
szíd
2013. okt. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!