Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hol és hogy jobb, egyszerűbb...

Hol és hogy jobb, egyszerűbb élni?

Figyelt kérdés
2 kisgyerekkel(óvoda,iskola) természetesen a gyerekek érdekeit szem előtt tartva hol jobb élni? Budapest vonzáskörzetében egy kisvárosban kertes házban,de a Bp-i munka miatt ingázva és ezzel a gyereket is kitenni korán kelés,utazás stb, vagy visszaköltözni Budapestre egy kisebb lakásba kert nélkül?

2013. okt. 17. 13:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Bent a városban. Az ingázás ideje alatt le lehet menni játszótérre, játszóházba, a szülők sem feszültek, hogy mindig ingázni kell, nem este ér haza a család az otthonukba, stb. Több rendezvény könnyebben megközelíthető, és később, ha nagyobbak, nyugodtabban el lehet őket engedni barátokkal, mert jó a közlekedés, míg peremterületre este max. óránként jár busz, stb.
2013. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Szia, én régebben híve voltam, most már nem a külvárosi életnek. Pokoli zsúfoltak, vagy megfizethetetlenek, nekem azért nem kéne kertes ház, hogy közben 3 szomszéd néz be a kertembe, ráadásul a betörőknek is sokkal könnyebb terep. Az is ellene szól, hogy 2 gyerek mellett (az utazástól eltekintve) télen lapátolhatod a havat a ház elől, aztán vághatod rendszeresen a füvet, kertes házban mindig van mit csinálni. Én a belvárost sem ajánlanám a pokoli bűz miatt. Egy kellemes kis III. kerület, vagy akár XX. kerület, ahol rengeteg a park, a zöld, a játszótér, sok a koruk-beli gyerek inkább alkalmasabb szerintem. Akár Pest megyéből, akár külkerületből jössz, az utazás akkor is lesz 45-60 perc, viszont megéri, mint egy hangos, büdös, állandóan változó szomszédokkal lakni a belvárosban. Nekünk ismerősök költöztek a Szent István körútra kisgyerekkel, utálják nagyon, hiába ott a Margit sziget is, azért oda kijutni sem 10 perc, szóval rá kell készülni. Marad a kisgyereknek az állandó benzingőz és dugó, a bulizó fiatalok ricsaja. Egy lakótelepen sokkal szívesebben leengeded később is a gyerekeket szerintem.
2013. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Még van 1 évünk a nagyobb gyerkőc iskola kezdéséig eldönteni,de szívem szerint én is mennék vissza a városba. Nem szívesen tenném ki az ingázásnak,plusz az iskola miatt a barátaitól is elszakítanám minden délután. Viszont itt a kisvárosban meg annyira nyugis az élet,jó közösség,csak kiküldöm őket az udvarra és homokoznak,hintáznak. Szívesen beszélgetnék és meghallgatnák saját tapasztalatokat.
2013. okt. 17. 13:38
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha megengedhetitek magatoknak, akkor I. kerület vagy XII. kerület vagy II. kerület. Mindegyik helyen vannak jó zöld részek akár kerttel, csak ugye nem vmi olcsó. Iskolák/óvodák is jók vannak. Csak figyelni kell, hogyha nincs autótok, akkor jó legyen tömegközlekedési szempontból.
2013. okt. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

III. kerületben élünk. Ovi, iskola, uszoda, játszótér számtalan sok van a közelben, a HÉV-vel 10-15 perc a Batthyány tér, onnan meg metróval kb. bármi.

Ez lakótelep,de csendes és nyugodt környék, a Margit sziget sincs messze, sem a Hajógyári sziget. Rendezvények, programok mindig vannak a közelben. A munkahelyre nem kell sokat ingáznunk, jól elérhető tömegközlekedéssel. Az össz autóforgalom a parkolók, a nagy utakra nem megyünk ki. Boltok minden sarkon, zöldséges, papírbolt, stb. stb. Minden van, ami kell. Sosem mennék ki a városból a kert miatt, ami remek, csak neked kell vele dolgoznod, télen hó, ősszel levél, stb. a gyerekek messze mindentől, az iskola után ha még sportolni akar vagy szakkör, fakt, akkor még később jön haza, már sötét lesz, stb. és ha tini lesz, még moziba sem engeded el nyugodt szívvel,m ert ki tudja, hogy ér haza. 16 évesen meg megy majd a harc, hogy nehogy már apu vagy anyu fuvarozza randira. Szerintem kényelmes és jó a lakótelep, tökéletesen meg vagyunk vele elégedve. Erkély van, ha ki akarunk ülni, parkok, játszóterek 3-4 is a közelben, ha biciklizni akar azt is tud, én futni járok, stb. Szerintem ne ingázzatok, nem éri meg a kert az összes többivel szemben.

2013. okt. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
igen,tulajdonképpen a kert és a nyugalom van csak az egyik oldalon. Még a közbiztonság miatt aggódnék a visszaköltözés miatt. Hogy álltok ezzel? Nekem a XI,XII kerület nagyon tetszik legalábbis a munkahelyünk miatt lenne nagyon közel. Tetszik még az I,II,III kerület is,valóban drágábbak ezek a kerületek,de megéri nem?
2013. okt. 17. 15:10
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én csak olyan helyen laknék már, ahol van kert, ahová kimehetnek a gyerekek. (Kamaszként és huszonévesen imádtam a belvárost egyébként, de nyilván más szempontjaim voltak.) De ennek nem kell feltétlenül családi ház kertjének lennie. Budán sok olyan társasház van, amelynek szuper kertje van, szerintem egy max. 15 lakásos társasház használható kerttel remek választás lehet. Azért írom a max 14-öt, mert itt is építenek „lakóparkokat”, amikben csillagászati összegekért vehetsz lakást – de tömegben élsz majd, és ott már sanszos, hogy több a bunkó szomszéd.


Az ingázás számomra nem csak az idő miatt antipatikus opció, de ha belegondolunk, mennyi káros anyagot bocsát ki az ember a napi dugóban ténfergéssel, elkeserítő. Mióta gyerekem van, el szoktam rajta mélázni, hogy milyen lesz a Föld pár évtized múlva, és lássuk be, nem túl biztató a kép.


Ami viszont a kertváros mellett szól (pl. II/A kerület), hogy ott tényleg jó általános iskolák vannak, és ez kisgyerekkel fontos szempont. A II. kerület többi részén őrült harc dúl a „menő” sulikért, a város másik végéről hordják reggel a gyerekeket ide, mert a szerencsétlen szülők elhiszik, hogy abból a gyerekből lesz sikeres felnőtt, akit már 7 évesen kínoznak egy versenyistállóban. Külvárosi sulikról ellenben eddig csak jókat hallottam. Kedves tanítók, az iskola az utca végén, nyugalom, osztálytársak a közelben. Szerintem ezek fontosak.

A gyerekem olyan suliba jár, ami közel van hozzánk, gyalog megyünk, így minden reggel látom, ahogy tömött sorokban araszolnak a kocsik, hogy kidobják belőlük az Ürömről és egyéb felkapott helyekről hozott gyerekeket. És nem értem, miért gondolják, hogy ez a suli jobb, mint az ürömi? Van osztálytárs, akit tömegközlekedéssel hoznak – ő egy órával előbb kel reggel nálunk. Nem hiszem, hogy ez jót tesz egy kisgyereknek. De a fő kérdés: minek?

2013. okt. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Ti a II/A kerületben laktok? Ez Hidegkút? Erről sok jót hallottam. Ti is ilyen társas-kertes házban laktok?
2013. okt. 18. 08:06
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi a sima II. kerületben lakunk, igen, ilyen társas-kertes házban, de több kisgyerekes barátunk lakik a II/A-ban. A mi lakóhelyünk előnye, hogy közel van a belváros, nem kell mindenhová kocsival menni, mégis van kert,, zöldet látunk, állatokat, az erdőbe is könnyen el lehet jutni. Hátránya, amint írtam, hogy az itteni iskolák teljesen el vannak szállva maguktól, a mi körzetes sulinkba akkor sem jut be az ember, ha valóban körzetes, mert annyi az „átjelentkező” máshonnan. Ez nem csak azért rossz, mert a gyerekek messze laknak egymástól (és kocsisorok állnak a sulik előtt reggel-délután), hanem én úgy látom, az iskolákban nem ér semmit a szülők szava, pl. ha egy tanár hülye (a mi sulinkban volt, aki verte a gyerekeket), a válasz az, hogy „el lehet menni másik iskolába”…

A II/A kerületben családi házak vannak, ha az ember okosan választ (és van rá kerete), nem látnak egymás szájába a szomszédok, viszonylag közel van a város (bár reggel kocsival dugóban ülnek az emberek jobbára), de ami a legjobb, hogy kisváros jellegű érzésed van, és mondom, a sulik is olyanok, sokkal gyerekközpontúbbak, mint a mi környékünkön, talán azért, mert őket nem érte el ez a sznobéria.

Egyébként egyetértek az előttem szólókkal, a XII. kerület is nagyon szép zöld, és a III. kerületben is laktam, én azt is nagyon szeretem, bár sajnos a sok lakóteleppel elcsúfították.

2013. okt. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen, a II/A Hidegkút.
2013. okt. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!