Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nincs mama, nincs nagyszülő....

Nincs mama, nincs nagyszülő. Hogy oldod meg az iskolai szüneteket?

Figyelt kérdés

Az oviban 5 hét leállás van, még azt is nehezen oldjuk meg. Szeptembertől lányom iskolás lesz, mit csinálunk a sok szünet alatt?

Ti hogy oldjátok meg, ha nincs nagyszülő?

( a kicsi meg még kiscsoportos ovodás)


2013. okt. 20. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tábor és egy ismerős nyugdíjas. Ahhoz ragaszkodok, hogy legalább 1 hetet közösen legyünk itthon a férjemmel.

Nem olcsó mulatság :-( Két vagy több gyerekkel nem is tudnánk kigazdálkodni.

2013. okt. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
(Első vagyok: bocsánat, nem az egykeséget szerettem volna reklámozni, rosszul fogalmaztam. Mi is szerettünk volna több gyereket, csak nem jött össze.)
2013. okt. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
69%

Nohát, ez engem is érdekelne. Svájcban élünk, itt 13 hét szabadság van (rövidebb a nyári szünet, de kéthavonta két hét szünet van iskolában is).

Ha mi szülők kivesszük az évi 5 hét szabadságunkat, még akkor is marad 3 hét amit le kell fednünk (és egyszer sem volt együtt a család egész évben a 2 napos hétvégéket kivéve).

Ez szerintem nem normális, kell,hogy legyen rá megoldás. Olvassák ezt esetleg mások még Svájcból, ahol Mo-n sincs már rokon?

2013. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Bébiszitter, vagy egy rokon vagy ismerős kamasz akiben bízol
2013. okt. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Rokon legközelebb 360 km-re van és az is dolgozik, hó végén zsömlére nem nagyon van pénzünk nem ám babysitterre...

Nem hiszem, hogy csak én szenvedek ezzel a problémával...

2013. okt. 21. 17:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Nalunk mindemellett tobbnyire a ferjem sincs itthon nyaron.En igy oldottam meg: beszeltem a fonokommel,aki megengedte,hogy vigyem magammal a fiamat.Szerencsere eleg gyerekbarat a legkor a munkahelyemen es amikor itt volt a fonok unokaja vittek magukkal a fiamat is strandolni stb.Emellett volt babysitter(tudom,hogy ez nalad kilove) valamint egy munkatarsam es egy baratnom is besegitett akiknek a fiammal egyidos gyerekei vannak.Cserebe a munkatarsamnak aki falun lakik megoldottam a bevasarlas egy reszet,a baratnom gyerekere pedig en is vigyaztam alkalomadtan.

A nyari tabor is jo megoldas.

2013. okt. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!