Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a jobb a két testvérnek...

Mi a jobb a két testvérnek szükség esetén? Ha együtt vigyáz rájuk a nagyszülő, vagy egyik mama az egyikre, másik mama a másikra? 3év körüli és pár hónapos baba.

Figyelt kérdés
Még csak elméleti a kérdésem. A "nagy" fiú hetente van egy délután anyósomnál, illetve amíg a terhesgondozásra megyek, bármilyen vizsgálatra, addig anyukám vigyáz rá. Szerencsések vagyunk, mindketten nyugdíjasok, mindketten imádnak az unokával lenni, és várják a picit is nagyon. Viszont a férjemnek nem vmi jó a testvérével a kapcsolata (szerintem anyós hibája főleg). Nekem 2húgom van, nagyon jó tesók vagyunk, sose volt féltékenykedés köztünk. Ha nagyik vigyáznának a gyerkőcökre, mi a jobb nekik?
2013. febr. 21. 06:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Együtt. Mármint egyszer egyik mama mindkettőre, máskor másik mama mindkettőre.
2013. febr. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a normális és helyénvaló, ha együtt van a két gyerek. Testvérek. Ezt tudatosítani kell mindkettőben. Szerintem nem értenék meg, hogy miért külön külön vannak a nagyiknál.
2013. febr. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a jó ha együtt, amennyiben a nagyik tudják vállalni, hogy a naggyal is továbbra is foglalkoznak annyit, és nem éreztetik vele, hogy most a kicsi az első. Természetesen fontos a kicsi, és ezt a nagy is meg fogja tanulni, csak ugye ő ne szoruljon háttérbe. Hisz így is azt fogja érzeni, hogy eddig a mama délután csak vele játszott, most pedig a kicsit pelenkázza.
2013. febr. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Várok még :-), más is írhat, illetve tapasztalatokat is írhattok!
2013. febr. 21. 07:09
 5/9 A kérdező kommentje:
Attól tartok kicsit, hogy anyósom saját gyerekeinél valamit elrontott a testvérkapcsolatban.
2013. febr. 21. 07:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Ugye nem azt várod el anyósodtól, hogy ö nevleje a gyerekeidet? mert most úgy hangzik, hogy ö fogja nevelni öket, és félsz hogy elront valamit velük.

Ha te neveled öket és heti 1-2 alkalommal náluk van, akkor semmit nem tud elronteni. lehet ott más szabályok lesznek, mint pl ott lehet csokit enni stb... de ez normális, az ovodában is más szabájok vannak.


Èn azt mondom, ahogy a nagyik képesek elvállalni ezt. Ha nem képesek egyben akkor külön külön. Ha kepesek akkor egyben. Nálunk pl apam már ezerszer kijelentette hogy a tesóm 2 gyereke egyszerre nem mehet hozzájuk mert mint az ördögök. Külön külön mint angyalok. DE meglapö mert 86 éves dédinél meg együt is angyalok.

Habár apámék bevállják együtt öket, de tudom, hogy nehéz nekik.

2013. febr. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban mindig együtt voltunk a nagyszülőknél az öcsémmel. Egy alkalommal az egyik nagymamám közölte, hogy Öcsémet most nem vinné, csak engem. Na abból lett a testvérféltékenység... Végül anyukám azt mondta, hogy ha mindkettő nem mehet, akkor egyik sem. Mi igazságosnak éreztük így a tesómmal, külön-külön nem is akartunk menni.

Véleményem, és tapasztalataim szerint azzal teszel jót, ha őket együtt viszed a nagyszülőkhöz, hiszen mostantól lesz testvére a nagyfiadnak, és a tesó az éelet része lesz. Anyósod semmit sem fog elrontani, az unokák teljesen más kategória, mint a gyerekek, hidd el! Egyébként pedig úgyis időben észreveszed, ha gond van, és le tudtok ülni megbeszélni, ha valami időközben rossz irányba mozdulna...

2013. febr. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem várom el, hogy anyós nevelje a gyerekeimet! Sőt, anyós ragaszkodik hozzà, hogy nála lehessen heti 1szer, én meglennék nélküle. De örülök, ha ennyivel nem lehet elrontani!
2013. febr. 21. 07:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 4,5 évesem és 21 hónaposom van. Ha napközben kell vigyázni rájuk, akkor együtt vannak valamelyik mamánál, ha éjszakára kell a megőrzés akkor a nagy anyukámnál, a kicsi anyósomnál.

Azért így alakult, mert a nagyfiam nagyon szeret anyuéknál lenni, de ők bent laknak a városban, mi meg falun. A kicsi pedig állandó gyógyszeres, így este még én beadom a gyógyszereit a többit már tudja anyós rendezni, aki itt lakik a szomszédban. Ezt nem bízom senkire, csak én gyógyszerezhetem.

2013. febr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!