Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A te gyereked iskolájában...

A te gyereked iskolájában (is) van vigyázz-ülés?

Figyelt kérdés
A lányom idén kezdte a sulit, és az ő osztályában bizony hátratett kézzel kell ülniük. Már az "én időmben" (80as évek eleje) is ritkán fordult elő, szóval meglepődtem. Azt hittem, ez már régóta nincs. Még mindig elterjedt vagy csak a mi (budai) iskolánk ilyen "hagyományos"?

2013. nov. 17. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan tanára van aki már elég idős és szinte a múlt rendszerben kezdte el a tanári főiskolát akkor könnyen lehet hogy ő ezekhez ragaszkodik. Ha fiatalról van szó akkor lehet a nevelésébe berögzül ez és így vissza is adja.

Én régi sulimban is voltak ilyen mániák még a tornadressz is kötelező volt csak annál az egy tesitanárnál pedig már akkor az általános iskolákban sem kérték nemhogy gimibe.

2013. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Amig Magyarorszagon járt iskolába, ott volt. Most kulfoldon élünk, itt nincs ilyen. Lazább a rendszer, megis nagyon fegyelmezettek a gyerekek.
2013. nov. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A fiam is budai suliba jár, ott a padon keresztbe tett kézzel kell ülniük.

Elsőben sokat gondolkodtam ezen, mert alapvetően abban hiszek, hogy régen rossz, ha így tudnak csak fegyelmet tartani. Azonban az nem rossz, hogy egyenes háttal ülnek… bár lehet, hogy az egyenes háttal ülésnek a hátratett kéz kedvezne.

2013. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Idestova 50 éve, hogy elsős voltam, de sem akkor, sem az én gyermekeim ('80-as évek) idejében nem volt szokás.
2013. nov. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 laurka2000 válasza:
100%
igen
2013. nov. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk nincs, bár mondjuk szerintem, nem egy rossz dolog. Egyenes(ebb) lesz a hát, és nem babrálással foglalkoznak egész órán.
2013. nov. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a tanárok csak poénból mondták egyszer, hogy üljünk úgy, mert régebben úgy ültek, egyébként nincs, és sehol a városban
2013. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
Régen nálunk is kötelező volt a tornadressz és a tanárnő lányoktól és fiúktól kérte. Én nagyon utáltam.
2013. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az verte ki a biztosítékot, mikor összetett lábbal kellett írni elsőben. Megpróbáltam én is otthon, öt perc után mindenem fájt.
2014. jan. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!