Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire "presszírozzátok"...

Mennyire "presszírozzátok" kisiskolás gyereketeket a tanulásra, szakkörökre stb? Magától igénylik a gyerekek ezt, vagy kell a szülői nyomás? Van, akinek később "ért meg" a gyereke a sokféle tevékenységre?

Figyelt kérdés

Akárhová nézek, úgy érzem, minden 7-8 éves kisgyerek sokkal „tevékenyebb” az enyémnél. Ilyen szakkör, olyan sport, hangszer… az én gyerekem meg nem éreklődik ezek iránt. Erőszakolni nem akarom, mert attól csak megutálná a dolgot, de azért aggódom persze, hogy vajon nem kéne-e mégis? :)


A másik: iskolában jelentkezés órán. Vannak gyerekek, akik kiesnek a padból az igyekezettől, konkrétan állva jelentkeznek. No és itt a másik fajta, mint az én gyerekem, aki (bár nem buta, tudja a dolgokat), csak elvétve jelentkezik… Nem egy versenyző típus, nem érdeklik a piros pontok és társaik. Nyilván ideális esetben a tanító néninek meg szeretne felelni, de sajna a mi tanítóink nem azok a motiváló típusok.

Ti mondogatjátok otthon a gyereketeknek, hogy buzgólkodjék az iskolában (ha egyébént jó tanuló, értelmes)?



2013. nov. 29. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy sportszakkörhöz ragaszkodtam, hogy mi legyen az, persze ő választhatta ki. Ez heti két óra. Mást nem erőltetek rá, ha szeretne még valamit, vagy valami mást, megbeszéljük.
2013. nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha igénye lesz rá, szólni fog. Szerintem felesleges presszionálni a gyereket bármire, csak megutálná, amire "kényszerítve" van.
2013. nov. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6 éves fiam most elsős. Azt szoktam mondogatni, hogy a tanulás az első. 1 éve úszik most már versenyszinten, heti 6-szor van edzése. Nagyon szereti, én nem erőltetem, bár valami mozgásforma azért jó ha van.
2013. nov. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat!

Ketten írtátok, hogy sportolni jár a gyereketek, az a kérdésem, ezt suli után (vagyok du. 4 után), vagy a napközi alatt teszi-e.

A heti 6-szori edzésre járó kisfiú maga választotta ezt óvodáskorában?

2013. nov. 29. 12:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Még óvodás a kisfiam, de elképzelése van már. A focit folytatja (heti 3x edzés már 1,5 éve jár, szereti, ő akarta, akarja), emellé kézművest választ vagy úszást.

Már nagyon várja, és a kettő közül azt fogja választani, amire több barát jár majd. :-) Ez az ő szempontja.

Alsó tagozatban elegendő ennyi szerintem is, én majd 6. osztálytól szeretnék még nyelvórát hozzátenni ehhez. Vagy egy másik nyelvet azon kívül, amit az iskolában tanulnak vagy ha nem megy olyan jól neki(ezt még nem láthatom előre) akkor azt a nyelvet még plusz órában.


Az órai jelentkezést, szereplést nem erőltetném, mindenki más típus, attól még lehet ügyes, talpraesett, hogy nincs fent állandóan a keze...

2013. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a 6 edzéses vagyok. Az oviban indult egy 2 hetes gyors tanfolyam, ott nagyon ügyes volt, és szerette volna folytatni. Eleinte heti 3-szor jártunk, majd szeretett volna vizilabdázni is az úszás mellett, úgyhogy megpróbáltuk. Persze még nem vizilabdázik, az alapokat tanulják, egyelőre úszás az is (mellúszás, gyors, hátúszás)

Nem napközis, ebéd után hozom haza, 4-re hordom az uszodába. Előtte tanulunk.

2013. nov. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

9 éves a fiam, heti 4x2 óra edzés, fele kungfu, fele versenytánc. Mind 4 után van. Egyikre sem szívesen indul el,de mindegyiken szívesen van ott, és büszke az eredményeire. Hihetetlenül lusta, mondtam is a tanítóknak, hogy ha valamilyen versenyre lehet jelentkezni, akkor nekem szóljanak, majd én döntök, mert ő önállóan semmi pluszt nem vállalna.(de még az ágyból sem kelne ki legszívesebben és pizsamában lenne egész nap.)

Ő tényleg élvezi, mind az edzéseket, mind az iskolai és sportversenyeket, csak meg kell adni neki a kezdő lökést. Ha nem motiválnánk,( erőltetnénk) rengeteg élményből maradt volna ki, és ezt ő maga is rendszeresen megfogalmazza.

2013. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fiam 7 eves,most masodikos,heti 3-szor jar teniszezni, 1,5 eve kezdte.4 eves koratol jart 1 evig karatera szinten heti 3-szor,5 eves koratol kung fu-ra,de nem volt nagyon oda erte.

A teniszt nagyon elvezi,mi 16:00-ra jarunk.Szeretne mellette focizni is,de az szinten heti 3 alkalom lenne,es nehezen egyeztetheto a ketto idoben egymassal(gyakorlatilag nem lenne szunet a ketto kozott,es a foci edzes elejerol meg igy is elkesne)Majd meglatjuk hatha valtozik az idopont jovore:)

2013. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Engem anno anyum nagyon szerette volna ha néptáncolok, vagy zenedébe járok viszont én erről hallani se akartam.

Nem únszolt csak emlegette hogy milyen lenne ha...


Végül nekem jött az ötlet másodikos koromban hogy akkor tanuljak angol nyelvet külön órában, ami nagy hasznomra vált, de ezt én válaszottam, és anyum elfogadta.


Személy szerint örülök hogy anyum nem eröltetett ilyen helyekre, mert inkább én magamtól probálgattam ki dolgokat, és én pl most 20 évesen kezdtem el érdeklődni ilyen hobbik iránt, szóval ami késik nem múlik... :)

2013. dec. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!