Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A pesti, nagyvárosi kisiskolás...

A pesti, nagyvárosi kisiskolás korú gyerekek hogyan szoktak találkozni a barátaikkal?

Figyelt kérdés
Én vidéken nőttem fel, faluban, alig volt forgalom ( akkor még). Suli után, szünetben, egyedül át tudtunk menni egymáshoz vagy az utcabeli gyerekekkel játszottunk, mert biztonságos volt, nem volt bandázás és egyéb komoly veszély sem. Itt a városban a 6-7-8 éveseket még nem merném egyedül elengedni sehova, még a suliba se és a többi szülő sem az osztályban. Ezt úgy oldjátok meg, hogy elviszik a szülők a gyerekeket egymáshoz vagy hogyan, hogy játszanak együtt és legyenek közös élményeik gyerekkel,erősödjön a barátság? A szülők veszik fel egymással a kapcsolatot és ők szervezkednek, programokat csinálnak? Vagy, hogy van ez? Köszönöm!
2009. nov. 9. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is tudd meg, hogy kivel van jóban a lurkó. Utána telefonon beszéld meg a barátja szüleivel, hogy mikor tudnád elhozni a gyereküket hozzátok. Utána te vidd el hozzájuk.


Egy idő múlva, ha közel laknak, akár egyedül is elengedheted, nem árt egy kis önállóság. Ha csak tömegközlekedéssel tudna odajutni, muszáj hurcolnod.


Remélem, tudtam segíteni:)

2009. nov. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
régen is volt forgalom mégis lent bandáztunk a téren, mindenki túlélte
2009. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én sem engednék le egyedül az utcára egy ilyen korú gyereket. Igen a szülők felveszik a kapcsolatot a gyermekük barátainak szüleivel és közös programokat szerveznek a szabadba, megbeszélik mikor ki ér rá vigyázni a gyerekekre és hasonlók. Semmiféleképpen, ne engedd ki ilyen korú gyereked egyedül. Fő a biztonság, és te vagy az anyja (gondolom) nem szólhat meg azért senki, hogy próbálsz vigyázni a gyermeked életére és egészségére.
2009. nov. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!