Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 2008 májusában vagy környékén...

2008 májusában vagy környékén született gyermeked megy idén szeptemberben iskolába?

Figyelt kérdés
Mi alapján döntöttél úgy, ahogy? Sajnos én állandóan dilemmázom.
2014. jan. 5. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
kicsit off, az enyém 2007 nyár végi, és ment suliba. Ezen nem is gondolkodtam, hogy menjen vagy ne, azon viszont sokat agyaltam, hogy emelt, vagy általános nyelvoktató osztályba kerüljön.
2014. jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagy egyedül:)

A lányom szintén 2008. májusi. Szeptemberben még biztos voltam benne, hogy nem fogom majd iskolába engedni, de most inkább hajlok a suli, mint az ovi felé. Sokat komolyodott, elkezdett rajzolni, szépen színez. Nagyon okos, értelmes, érdeklik a betűk, számok, kérdezget, választékosan, szépen beszél. Neki a figyelmével és a munkatempójával van gond, és nem érzem azt, hogy ezen a téren segítene neki még egy év ovi. Ráadásul új csoportba, új óvónénikhez kerülne.

Kinéztünk egy iskolát (ami nem versenyistálló), találtunk egy jó tanító nénit, aki Meixner módszerrel tanít. Járunk TSMT-re, és a suliba játékos felkészítésre.

Lesz majd iskolaérettségi vizsgálat, de mivel gyakorlatilag a munkahelyemen csinálják (logopédus vagyok), így nagyjából úgyis rám bízzák a döntést. Hiába vagyok szakember, a saját gyerekemnél nehéz okosnak lenni :)

Szóval még nem 100% biztos, de inkább az iskola felé hajlunk. (Az óvónők közül az egyik küldené suliba, a másik meg valahogy úgy van vele, mint én.)

2014. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Állandóan ezen agyalok. Május legvégén született. Nem tudom mit tegyek, az egyik óvónő vinné, a másik nem. Megyünk a nevelési tanácsadóba, hátha segít dönteni. Felénk rengeteg iskola is van, azt sem tudom merre induljak. Igazából sajnálom őt, ha mennie kell. De én az ovi is bele voltam anno betegedve:)
2014. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2008. májusban született a kislányom. Nem megy idén, ez már el is dőlt, mert az óvoda is, a nevelési tanácsadó is és mi is azon a véleményen vagyunk, hogy korai lenne, többet nyer, ha oviban marad, lehet tovább fejleszteni, ugyanis nagyon visszahúzódó, nem nagyon szeret kommunikálni idegenekkel, csak azokkal, akiket már nagyjából ismer (oviban nincs már gond, családdal, barátnője stb.). Dilemmáztunk mi is, de mivel mindenki így látja jónak, ezért mi nem kardoskodunk az ellenkezője mellett. :)
2014. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Amúgy azt már most tudom, hogy hová fog járni, de ezek szerint csak jövő szeptemberben, mert járunk előkészítőre, azt szereti, de a visszahúzódozottsága miatt mégsem megyünk. Megbeszéltük vele, ráadásul sokan maradnak az oviban a csoporttársai közül (barátnője is marad) és a mostani óvónőkkel lesznek továbbra is.
2014. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2008 márciusi a fiam, és megy iskolába az ősszel.
2014. jan. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én lányom is 2008 május végén született.Megy ősztől suliba,az oviba is ezt ajánlják,mert majdnem 100%an teljesitette a fejlettségi felmérőt.Bár ő nagyon vissza huzodo az idegennekkel,gyakorlatilag nem beszél senkivel akit nem ismer és tőbb hónap kell mire ez változik,ezért is félek kicsit az iskola kezdéstől!
2014. márc. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, végül nálunk is eldőlt, nem megy.
2014. márc. 14. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!