Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy lehetne rávenni anyukám...

Hogy lehetne rávenni anyukám hogy engedje hogy kolis legyek?

Figyelt kérdés
idén ballagok és nagyon szeretnék kolis lenni de sehogysem tudom rávenni hogy megengedje

2014. jan. 5. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
általánosból ballagsz? A kolisok kb 80%-a utálja de nincs lehetösége nem kollégiztának lennie. egyébként 14 évesen korainak is tartom a kollégiumot és csak akkor engedném a gyerekemnek ha nem lenne más megoldás.
2014. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen de én nagyon szeretnék kolis lenni minden vágyom utálok buszozni
2014. jan. 5. 15:03
 3/11 anonim ***** válasza:

A középiskolás kolik elég szigorúak szoktak lenni, az én osztálytársaim sem szerették. 9-kor már a szobában kellett lenniük, és este 10-kor villanyoltás volt. Voltak olyan szobák ahol 6-an laktak együtt, ehhez elég nehéz alkalmazkodni. Amúgy is be van osztva az időd, van tanulós időszak, amikor muszáj ott lenned. Rendet kell tartani, stb... Szerintem amiatt ne legyél kolis, hogy utálod a buszozást.

Én megértem anyukádat, néhány koliban nagyon elkanászodnak a gyerekek, lázadnak a sok tiltás ellen és bevisznek cigit, alkoholt, füvet.

Persze normálisan is lehet élni koliban, sokan szeretik is. Én csak leírtam, amit a barátaimtól tudok.

2014. jan. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt elfelejtettem, hogy a kolikban a lopkodás sem ismeretlen dolog. Barátnőméknél legtöbbször "csak" a kaják tűntek el, de loptak mobiltelefont, könyveket, pénzt, meg személyes holmikat (kép, rajzok) is.
2014. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jó én ezt értem nem azt kérdeztem hogy beszéljem le mégjobban :D de azért köszönöm
2014. jan. 5. 15:21
 6/11 anonim válasza:
4 fős általában egy szoba már.
2014. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó ,hogy lehetne rávenni ?
2014. jan. 5. 15:51
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akiket ismerek mind imádják a kolit. Pl legjobb barátnőmnek 8! szobatársa van, de jól kijönnek, a szilencium tényleg unalmas, de amúgy szereti.


Amúgy meg én ezekkel érvelnék:

-Megtanulod beosztani a pénzedet.

-Megtanulsz együtt élni az emberekkel, még ha nem is jöttök ki olyan jól.

-Lesz egyfajta rendszeresség az életedben.

-Nem kell azért korábban kelned, hogy buszozz, ha kevés busz van akkor még benn is tudsz maradni pl edzéseken, stb.

-Lesz kötelező tanulóidőd, sok kollégiumban amúgy, ha 4.5 fölött van az átlagod, nem kell bemenni szilóra, ez egy jó motiváció arra, hogy jól tanulj.


Ezt meg egy weboldalon találtam: 1. Összetartás

Egyik szobatársad szegényebb, mint a többiek, és nincs elegendő kajája, miközben ti dőzsöltök? Jut neki is, hidd el - és jobban is érzed magad, ha nem kell kidobnod anyukád ipari mennyiségű főztjét. Ez csak egy példa, de ezernyi módon megtanulod majd: egymást segítve lehet a leggyorsabban előre jutni!


2. Titoktartás

Este elmondasz valamit a szobatársadnak, másnap reggel már az egész étkező ezen csámcsog - ismerős? A kollégiumban megtanulod, hogy egy zárt közösségben csakis a legeslegjobb barátnődben bízhatsz - és vannak titkok, amiket neki sem kell elmondanod. Az együttélés itt nem választott dolog, így nem bizalmon alapul. Te se élj vissza mások titkaival!


3. Beosztás

Hét elején van egy csomó kajád meg pénzed, csütörtökön azonban száraz kenyérért házaltok az emeleten, hogy legyen mire kenni a penészes májkrémet...Nos, tetszik vagy sem, a koli megtanít az ésszerű költekezésre és a meglévő vagyonkád beosztására.


4.Alkalmazkodás

Valaki ének szakra jár, és népdalokat kell gyakorolnia, van, aki szódogára készül, neked meg épp képleteket kéne magolni, a tanulószoba meg tiszta őrültekháza. Na, ilyenkor kell toleránsnak és empatikusnak lenni, és okosan beosztani, ki hogy tanul. Előbb meghallgatjátok a népdalokat, aztán kikérdezitek a szavakat, majd segítenek neked megtanulni a képleteket. Mert valaki mindig jobb az adott tárgyban a többieknél - ezt az előnyötökre kell fordítani!


5.Elfogadni a segítséget

Némileg kapcsolódik az előző ponthoz, ugyanis annak ellenére, hogy kiteszed a lelked, vannak tantárgyak, amelyekhez egész egyszerűen nem értesz annyira, mint kellene. Ilyenkor a legjobb, amit tehetsz, hogy segítséget kérsz, akár egy szobatárstól,a kár egy felsőbb éves tanulótól. Sok koliban vannak nevelőtanárok is, akiket megkérhetsz korrepetálásra. Nem szégyen beismerni, hogy valamit nem értesz - és sokkal okosabb elejét venni akésőbbi zavarnak a fejedben. Természetesen te is segíts annak, akinek tudsz!


6. Rend

Nem elcsépelt frázis, hogy a koliban katonás rendet tanulnak a diákok, legyen szó pontos megérkezésről vagy a szoba tisztaságáról. Bár mindenkinen vannak legendái (e sorok írójának is) szekrénybe rohadt krumpliról (hogy mit keresett a koliban, azt ne kérdezzétek :D) és bepenészedett kajásdobozokról, azért alapvetően nem lehetnek túl nagy kihágások, hiszen szigoróan ellenőriznek, és ez így is van rendjén. Ne ellenkezz, később, ha háztartást vezetsz majd, ezerszer is hálás leszel a belédivódott rendszeretetért!


7. Gerincesség

Mindenki ismeri azt a játékot, amikor a sor elején álló embernek súgnak egy mondatot, amit tovább kell adnia. Mire a sor végére ér a mondat, semmi köze az eredetihez. Tanulság? Elég egy rosszindulatú megjegyzés a szobatársad háta mögött, és kész is a harmadik világháború, ami egy egész tanévre megmérgezheti a kapcsolatotokat és a szoba hangulatát. A koli (ha máshogy nem, a saját károdon) megtanítja majd veled, hogy tényleg a legegyszerűbb, ha odaállsz az illető elé, és elmondod, mi bajod van vele. Még akkor is, ha kellemetlen - semmi sem lehet annyira kellemetlen, mint amikor azt terjesztik rólad, hogy gerinctelen vagy.


8. Időbeosztás

Mivel szűkös szabadidőd és sok kötöttséget kell megszoknod a koliban, gyorsan alkalmazkodnod kell majd, és megatnulni, hogyan használhatod ki legjobban és leghatékonyabban a kimenődet - és a szilenciumot egyaránt. Mivel nem csak a szabadidőd, de a tanulásod is meg lesz szabva. Vacsora alatt például tuti, hogy esélyed se lesz tanulni, úgyhogy jobb, ha a tanulószobában (felsőbb évesek a koliszobában) teszed meg, amit megtehetsz.


9. Higiénia

Előre szólunk, hogy ne kapj sírógörcsöt: a koli tusolójában és vécéjében érnek majd kellemetlen meglepetések. Nem mindenkinek ugyanazok az elképzelései a higiéniáról, mint nekünk, így az otthagyott sminklemosós vattakorongtól az árválkodó használt tamponig sokminden keseríti majd meg az életed. Sajnos mások helyett nem tarthatsz (és ne is tarts) rendet, de megtanulhatod, hogyan óvd meg magad a fertőzésektől és egyéb kellemetlenségektől. Ha jó példát mutatsz, talán mások is követnek.


10. Kitartás

Nincs szundi funkció, mert a tanárod kíméletlenül kiszed az ágyból reggelente. nincs finnyáskodás az ebédnél, hogy te ezt nem szereted - vagy megeszed, vagy éhen maradsz. nem várhatod el a szüleidtől, hogy duplán eltartsanak anyagilag, mert épp nem kívánod a tökfőzeléket. Természetesen semmit sem kell megenned, amitől rosszul vagy, de megtanulod majd, hogy az étlap, a felkelés és a lefekvés a koliban sajnos nem hangulat kérdése.

2014. jan. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt jó lenne tudni, hogy milyen messze laksz a sulitól?
2014. jan. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hú ezeket mind felsorolom anyunak köszi nagyon sokat segítettél :)
2014. jan. 8. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!