Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám nem elég csinos....

Anyukám nem elég csinos. Hogyan tudnám rávenni arra, hogy szépítkezzen?

Figyelt kérdés
Egyfelől látom rajta, hogy nem érzi túl jól magát a bőrében, másfelől viszont nem tesz ellene semmit. Nem mozog, nem sminkel, nem festi a körmeit, nem figyel oda a táplálkozására. Hogyan lehetne kicsit jobb irányba terelni finoman? Eléggé sértődékeny.
2013. nov. 28. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem a te dolgod, nem biztos, hogy tényleg akar változni.


Esetleg kérhetsz töle " tanácsot" saját részedre, Pl. olyat, hogy szeretnél futni, de egyedül nem mersz vagy nem elég érdekes, és jönne-e veled, milyen smink lenne jó szerinte, esetleg próbálja ö is ki, akkor la´tod, hogy milyen, stb.

2013. nov. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki nem jó így, akkor magának kell tennie a változás érdekében, te sokat nem tehetsz, amíg nem kéri segítségedet.
2013. nov. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Megkérdezhetem, hogy hány éves az anyukád?
2013. nov. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Miért is csak az a "csinos", aki sminkel és festi a körmeit?
2013. nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
54 éves
2013. nov. 28. 20:58
 6/14 A kérdező kommentje:

Szerintem összhatásban nagyon fontos a smink és a festett köröm és sokkal igényesebben néz ki valaki ha ezekre odafigyel. Nem 10 centis műszempillákra gondolok, meg hosszú csicsás körmökre, hanem egy szolid sminkre és szintén natúrabb körömlakkra.

A nagymamám a mai napig odafigyel ezekre és mindig megjegyzik, hogy mennyire csinos és fiatalos.

2013. nov. 28. 21:03
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Szép arcbőr és egészséges köröm mellett a festék már csak hab a tortán. Nekem meg nem mondaná néha más ember a körmömről, hogy van-e rajta átlátszó lakk, vagy sem (nincs), az arcomról ugyanígy - kérdezték már meg, hogy milyen alapozót használok, pedig életemben nem volt még rajtam smink. Attól senki bőre nem lesz feszes vagy szebb.

Inkább az egészséges táplálkozásra és a mozgásra vedd rá, ezek az alapok.

Esetleg ajánld fel, hogy x napokon te főzöl, adja oda a pénzt, amiből bevásárolna, nézz recepteket, és alkoss valamit. Sértegetéssel anyukádnál nem fogsz célt érni szerintem. Inkább azt hangsúlyozd, hogy ki akarod venni a részed a házimunkából, aztán ha ízlik a főztöd, akkor lehet tovább lépni. Semmiképp se tarts kiselőadást, nem fogja őt érdekelni, tapasztalat.

2013. nov. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem igen is sokat dobhat a smink egy összképen. Én sem panaszkodhatok, nincsenek hatalmas pattanásaim, egyéb bőrhibáim, de azért mikor reggel felkelek, nem olyan egységes az arcbőröm, mint ahogy én azt szeretném. Az orrom körül kicsit pirosas a tónusa, a szemem körül sárgásabb, ha nem elég kipihent, akkor akár sötétebb is. Ne próbáljon senki meggyőzni arról, hogy ez így tökéletes, és a smink ezen nem javít. Mikor felteszek egy medium coverage alapozót, szempillaspirált az amúgy is seprűhosszúságú csak nem elég fekete szempilláimra, egy rózsás pírt vagy bronzosítót, kicsit megigazítom a szemöldököm, akkor azt össze se lehet hasonlítani azzal, mint ahogy az ágyból kikeltem. És mindez megvan 5 perc alatt, sőt, sokszor kevesebb. Hiába táplálkozok egészségesen, attól nem lesz photoshop hatású egy bőr sem, kedves utolsó. Édesanyám is elmúlt 60, de a mai napig jár kozmetikushoz, használ sminket, figyel a frizurájára, a súlyára, az öltözködésére és remekül érzi magát a bőrében, hiába öregszik. Megjelentek a ráncok, kezd pettyhüdtté válni a bőre, de tudja viselni és sugárzik. Még mindig őt látom a legszebb nőnek. Valószínűleg ha elhagyná magát, hízna, hagyná lenőni a haját, ócska ruhákban járna már nem így gondolnám. Persze akkor is szép, mikor felkel reggel és csak melegítőt vesz, majd kimegy kertészkedni. De igen, tartom azt, hogy sokkal jobb az összkép, ha a kis napi rutinnal kezd, ami gatyábaráz minden nőt. Sajnos kedves kérdező, ha valakinek ez nincs a vérében, ő maga nem igényli ezt, nem akar önmagának sem megfelelni "minden mindegy" alapon, akkor te sokat nem tehetsz, ő már ilyen marad.
2013. nov. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Fogd meg egy délután anyukád kezét, és csajos napra hivatkozva vidd el kozmetikushoz és fodrászhoz :-). Biztosan örülne ha együtt mennétek. Akár vásárolni is elviheted, vagy meglephetnéd egy spa-csomaggal, esetleg utalványokkal. Én akkor is a csajos napra voksolok :-)
2013. nov. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

01.31-es, de miért kell mindenáron TÖKÉLETESNEK lennünk külsőleg? :/ Kit érdekel, hogy az arcom melyik részén milyen színárnyalatú a bőr, és miért muszáj fotósoppolt kinézetűnek lennünk? Ezek olyan de olyan felszínes dolgok :/ Nincs más neked, mint a külsőd, amit amúgy mélyen szégyellsz és csak egy maszk mögé bújtatva mersz megmutatni a világnak, abból merítve az önbizalmad?

Rajtam soha de soha nem volt alapozó, igenis vannak karikák a szemem alatt, sápadt vagyok, bronzosító/pirosítóról ne is halljak az életben, de ez én vagyok, és így tetszem magamnak :) És, ha már itt tartunk, másoknak is :)

25/L

2013. nov. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!