Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni anyukám,...

Hogyan tudnám rávenni anyukám, hogy ne ilyen szomorúan, idegesen viselje a pénztelenséget?

Figyelt kérdés
Nem állunk túl jól anyagilag. Megvan mindenünk ami fontos, éldegélünk, de csak napról napra. Persze kellemetlen nekem is, hiányzik azért néhány dolog, és biztosan látja rajtam ezt anyu...De a legrosszabb az egészben hogy már hónapok óta nincs jókedve, ha valamit mondok hogy venni kéne (akár kaja is az) elsírja magát, mindig ideges és ez nagyon zavar. Nem várom tőle hogy annyit adjon mint egy milliomos tudna, dolgozom én is, az egyetlen bajom hogy lassacskán beszélni se lehet vele mindenért morog. Nem csak rám, az utcán az emberekre is, mindenkire. Ettől én is ideges leszek és rengeteget veszekszünk. Próbáltam vele beszélni erről de csak kiakad hogy mégis hogy reagálja le? Nem érti meg hogy amíg van mit ennünk nekem jó így, csak legyen ő is vidám, bodlog néha. Mivel bizonyíthatnám neki ezt? persze én is fiatal vagyok, vannak igényeim és sokszor elhagyja a szám hogy ezis kéne meg az is, de tudja hogy nem verem ki a hisztit ha nincs, hanem kivárom amikor úgy állunk. Rengeteg pénzzel tartozik nekem ez is bátnja, pedig én mondtam neki hogy azzal ne foglakozzon nem kérem vissza, elvégre felnevelt valahogy én nem sajnálom tőlünk amit én szerzek meg, csak annyi a bajom hogy egyzserűen már nem önmaga, egyfolytában idegeskedik és szomorú...
2010. aug. 25. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem írod, hogy korábban hogy éltetek, mennyiben változott meg az életmódotok, ami így kiütötte anyukádat. Vagy azt tudom még elképzelni, hogy sokkal nagyobb a gáz, mint amiről te tudsz, esetleg anyukád el van adósodva, és az otthonotok is veszélyben van. Vagy más baja is van anyukádnak, nem csak a pénztelenség, de arról nem akar neked beszélni (pasi?).
2010. aug. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

'Pénz nélkül meghal a Föld! És Dubaiban sem lenne ennyi zöld...'


Péterfy Bori - A pénz miatt

2010. aug. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
hát te nagyon rendes lány lehetsz ha így hozzá állsz a dolgokhoz:) Talán próbáljon meg munkát szerezni, vagy mond el neki azt amit ide is le1rtál.
2010. aug. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem változott semmi, ugyanannyit keres (100e.) csak már elég régóta ennyit keres, és ugye egyre drágább az élet... Adóságunk nincs hálaistennek. Más probléma... csak a mindennapok, pasi nincs, ez biztos frusztrálja de már régóta nincs nem hiszem hogy ez most akkora krach lenne az életében. Persze ugye a munkahely sem alegjobb, de ez összefügg a pénztelenséggel. Tudom hogy az zavarja hogy nem tud nekem "mindent" megadni, és hogy ha kapok pénzt el kell kérnie...De már modntam neki hogy ez nem baj amíg boldogok vagyunk és szeretjük egymást, viszont már pár hónapja csak evszekedünk mert tényleg mindenért morog, nem csak vleem, másokkal is, az meg engem fokozottan irritál ha idegenekre rámordul olyan dolgokért amit ő is ugyanúgy csinál.
2010. aug. 25. 19:27
 5/11 anonim válasza:

Kajak mintha én irtam vna.. ugyanez van nálunk is.

Nekem mondjukannyira nem jó ez a "tudunk mit enni addig jó" dolog.. néha már kiakadok.. de megpróbálok nem angoyn hisztizni.Anya is az utcán itthon tvbe mindenkire morog, leszól stb:S

2010. aug. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azért írtam, néha nálam is kiborul a bili persze, emrt igényelném én a hajfestéket kéthetente, és sokszor elhangzik hogy hát kéne ez meg az meg mégegy póló, de csak akkor veszek ha van pénzem és olcsót találok... bár ilyen ritkán van, mert tényleg szegény mindig elkéri amit én szerzek... de ezzel neem volt addig baj mig röhögve jártuk az utcát:D csak mostanában mufurc, és ahogy írtad: még a tvbe is leszol midnenkit... Ma pl az auchanba két fiatal srácot lökött odébb morgolodva hogy mért az ut közepén kell beszélgetni, holott ő is ugy szokta:)

Próbáltam neki ezt elmondani de csak idegesen annyit válaszol hogy "majd megtudod milyen érzés, és mégis hoyg viselkedjek ha nem tudom holnap mit ezsünk?!" Pedig modntam neki hogy majd lelegeljük a szomszéd almáját, hátha felvidul de ezért is mérges volt, hogy nem veszem komolyan... Tudom én hogy nehéz, de nálunk sokkal rosszabb helyzetben is élnek boldogan emberek...

2010. aug. 25. 19:35
 7/11 anonim ***** válasza:
19:24-es, ez egy Kiscsillag szám.
2010. aug. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha otthoni gépröl irsz, én azt tenném, hogy megnyitnám ezt az oldalt és ugy felejteném, hogy anyukád "véletlenül elolvassa" ha pedig rajta kapod, hogy ezt teszi, akkor hagynál neki egy kis idöt elgondolkodni, mert szerintem igy tudatosulna benne, hogy milyen rossz ez neked, legalábbis nagyon remélem, mert szerintem minden szülö egy ilyen gyerekröl álmodik, na biztos te sem vagy tökéletes mint mindannyian, de ha minden gyerek igy gondolkodna, akkor tök jo lenne.
2010. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már elmondtam neki, ugyanígy ahogy itt is... de nagyon fél tőle hogy valamiből kimaradok, nem baj mostmár egyetem mellett rendszeres munkát vállalok (ha tudok) remélem akkor jobb lesz, bár mikor meglátta az álláshirdetéseim bekarikázva szintén kiakadt hogy ő nem tud nekem annyit adni hogy csak a tanulásra fordíthassam az időt...
2010. aug. 25. 21:56
 10/11 anonim ***** válasza:
100 ezer ft tényleg nem olyan sok, de ha semmi adósságotok nincs, akkor az elég gáz, ha ugyan szerényen is, de ennyi pénzből nem jönnek ki a számlák + kaja, ráadásul úgy, hogy még a te kis keresetedet is elkéri. Mert azt írod, hogy azt szokta felhozni, hogy azon agyal, hogy miből esztek holnap...Vagy albérletben laktok, és még azt is fizetni kell?
2010. aug. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!