Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit kezdjek ezzel a félelmemmel?

Mit kezdjek ezzel a félelmemmel?

Figyelt kérdés

Jövőre felvételizek, de már most félek, hogy nem fognak felvenni, abba a középiskolába amibe ÉN szeretnék jelentkezni. 4.5-s átlag kell elméletileg hozzá, de a matektól nagyon félek, mivel nővérem szerint (ő oda jár) azt egy kissé jobban nézik, mint a többit, de nekem egyáltalán nincsen eszem a matekhoz, most is a 3-t küzdök.


Magától a felvételitől nem félek, tehát a központitól. De, hogy a jegyeim miatt nem vennének fel attól igen... Még van rá ettől független esély, hogy felvegyenek ilyen jegyekkel? (7.o)


5

5

5

5

3

4

4

4

5

5

5

5

4

5


Elméletileg a felvételi eredmények is segítenek, vagy mégsem? Mit tegyek, hogy javítsak matekból? Az órán minden feladatom tökéletes, csak amiatt állok 2-3-ra, mert a matektanárom osztályozza az órai munkámat, de a röpdolgozataim, és a témazáróim 1-2-nél nem sikerülnek jobban... De viszont utána, mivel újra lehet írni ezeket a dolgozatokat, azok meg 3-5-re sikerülnek.



2014. márc. 9. 10:57
1 2
 1/13 anonim válasza:
A hozott jegyek és az írásbeli felvételi pontok 50%-50%-osan számítanak be. Ja, és most is megvan a 4.5-ös átlagod, ha 1 tantárgyból van 3-asod az még nem jelent semmit. Ha az átlagod megvan, nem lehet baj(ennek ellenére meg kéne próbálni fölnyomni a még több pontért). Utána már csak a felvételit kell jól megírni,(no meg lenyomatni a szóbelit, ha van) és készen vagy. No Para. :) Annál az írásbelinél amit én írtam (2013) nem lehet nehezebb. A matekhoz meg csak apámat idézem: ,,A matematikát nem elég érteni, gyakorolni kell amennyit csak tudsz." Én megfogadtam, és láss csodát: fölvettek a gimibe amit kinéztem! (protekcióm egy csepp nem volt) :) Tudom elsőnek így még nehéznek tűnik, de én is túljutottam rajta pedig nem vagyok egy Einstein. Annyit tudok tenni, hogy a legjobbakat és sok szerencsét kívánok Neked jövőre.
2014. márc. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hidd el, tanulom a matekot, és gyakorlok is rá, de nem megy, mármint megy, csak valamiért amikor a dolgozatot írom, nem...

2014. márc. 9. 13:54
 3/13 anonim válasza:
Nyugi, ismerős, nekem gimi első félévben volt ez...
2014. márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És mit tettél, hogy ne legyen így?
2014. márc. 9. 20:56
 5/13 anonim válasza:
Hát ha dogákon kívül megy a dolog, akkor vagy leblokkolsz, megijedsz, mert tudod, hogy jegyre megy, vagy nehezek a feladatok? Melyik?
2014. márc. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Van egy ötletem! : ): TANULJ TÖBBET B*ZDMEG!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. márc. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Ne csesztesd már, ha tegyük fel tényleg leblokkol, megijed, stb., akkor az más, az pszichés dolog, nem lehet egy egyszerű ,,Tanulj többet!" felkiáltással megoldani. Amúgy is felvételi előtt áll, más miatt is izgul, le van terhelve minden szempontból, ilyenkor egy kis biztatás kell neki, nem az hogy még ilyenkor is lecsesszük!
2014. márc. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7-s:

Hát, talán. Lényegében mikor meghallom azt a mondatot, hogy "vegyetek elő egy lapot" a vérnyomásom az egekben van úgy érzem, szóval meglehet, de más tantárgyakból van csak ez, de régen nem volt még ilyen, 6.-ban kezdődött el.


#6-s: Kérlek olvass a sorok között! Később mikor javítóba írom, mindig 3-5-s szokott lenni, tehát nem a tanulásommal van a probléma.

2014. márc. 10. 17:39
 9/13 anonim válasza:
Értem, tehát készületlenül ér a dolog (mármint nem tudod, hogy írtok). Röpdolgozatoknál ez jellemző. Én, hogy matekból mindig "kondiban" legyek, minden nap megoldok a házi mellett 5-7 matek példát. Ha nem érted miről is szól az adott téma, nyugodtan kérdezd meg órán, azért van ott az a fránya tanár hogy őt traktáld az ilyenekkel. :) Azt a bizonyos mondatot pedig én is rühellem. Legszívesebben ilyenkor beragasztanám a tanár száját egy kis szigszalaggal...
2014. márc. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9-s:


De én értem az anyagot. :-) Csak valahogy, ez a dolgozatoknál elmúlik. Na mind egy, majd megpróbálom tartani 8.-g a 3-t matekból.

2014. márc. 11. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!