Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Hogy kezdjek neki, ha mondjuk...

Hogy kezdjek neki, ha mondjuk szeretnék valamilyen figurát (mondjuk nagy zsiráfot) felfesteni a falra? Esetleg még fát, madarakat.

Figyelt kérdés

Nem én csinálnám, párom tud rajzolni, de falra még ő sem rajzolt, főleg nem ekkorát.

Honnan szerzek sablont? Vagy hogy kezdjük el? Egyáltalán hol veszek hozzá festéket, és milyet? Mennyit? Vagy csak ceruzával felrajzolni először, majd áthúzni festékkel?

Semmi ötlet a kezdéshez, hálás lennék, ha megosztanátok a tapasztalataitokat.

Előre is köszi.



2014. febr. 12. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Én egy fát festettem a falra aminek az ágai polcok. Először ceruzával felrajzoltam utána festettem át. Ugyanolyan lemosható falfestékkel festettem fel a mintát, mint amivel a falat festettük (arra gondolván higy az apró kis maszaros kezek nyomait könnyen el tudjuk majd tüntetni).

A kép fent van róla linkelve.

2014. febr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy akartam, hogy a választott motívumot átrajzolom fóliára és kérek valahonnan hagyományos iskolai írásvetítőt és kivetítve körberajzolom a falon. Ez tényleg a kezdet, a festéken még nem gondolkodtam.
2014. febr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az anyukám festett kiskoromban a falra, most meg az én gyerekeimnek is. Ő úgy csinálja, hogy fog egy mesekönyvet és ceruzával felmásolja a falra nagyban. Ha elrontja, ki tudja radírozni. Majd átfesti egyszerű vízfestékkel.
2014. febr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm lányok a válaszokat! Majd csak lesz valahogy:)
2014. febr. 13. 09:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én projektorral vetítettem ki a vuk figurákat. Átrajzoltam ceruzával a vonalakat, ezeket átfestettem feketével, aztán színezés, majd a kontúrokat újra átfestettem és sima temperával festettem. Csak nagy kiszerelésben vettem úgy olcsóbb.

Végeredmény:

[link]

2014. febr. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, ez nagyon cuki lett:)

már csak projektort kéne szerezni valahonnan:)

2014. febr. 15. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!