Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy tanárnak, milyen jogai...

Egy tanárnak, milyen jogai vannak? Mi az, ami megtehet, és mi az amit nem?

Figyelt kérdés

sziasztok..


az iskolában az egyik tanár üti a diákokat (nem kell nagyon durvára gondolni, csak 1-1 ERŐS fejkopogtatás, vagy 1-1 ERŐS nyakas/tarkós:D)


ezt megteheti? a szüleim azt mondták hogy 'mindig a tanárnak van igaza, és szerintük ez nem gond..' szerintem meg igen!


valamint..

egy dolgozatnál.. ha rosszul van javítva.. megteheti, hogy "tőled nem fogadok el reklamációt! ülj vissza, nem érdekel!"? egyetlen pont kellett volna az ötöshöz.. OTT VOLT.. NEM FOGADTA EL, és nem engedett szólni sem!


minden órán felelek.. rám van szállva, ezért minden órán feleltet.. én meg úgy vagyok vele hogy akkor elhúzom a feleletet 20-25percig, hogy sz*rt se csináljunk az órán, és leültessen 2-essel.. ezt sajnos TUDOM hogy megteheti:)


2014. márc. 22. 22:08
 1/4 A kérdező kommentje:

valamint.. a tanárok ordibálhatnak egy osztállyal? mondhatják nekik, hogy "ti semmirekellő kis se**nyaló xyz stb.. stb.. kétszínűek!"?


ha én egy kicsit is flegmán szólok vissza, már ő kikéri azt a hangnemet.. de én ne kérjem ki az üvöltöző, idióta, idegbeteg stílust?


leszólhatja a szüleimet azzal a kijelentéssel, hogy

"az ilyen PARASZT viselkedést a gyerekek otthonról hozzák. ezek szerint neked ezt tanították otthon".. nem értek én semmit..

2014. márc. 22. 22:11
 2/4 anonim válasza:
100%

Szerintem a diákok a hibásak, ha kussba ül mindenki akkor kétlem, hogy ordibálna a tanár.

Ha meg telefonoztok, beszélgettek akkor meg jogosan nyom le egy-két sallert. Mivel te is írod, hogy húzod az időt, ezért inkább a tanárnak van igaza.

2014. márc. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 klopusz ***** válasza:

Szerintem nemhogy egy tanárnak, hanem egyik embernek sem megengedett az ilyen stílusú beszéd. Hallottam ilyen tanárról én is a kerületünkben. A szülők egy idő után beleuntak és eltávolíttatták az osztálytól a tanárt. Folyamatosan szidta állítólag a gyerekeket (b*zik, szemetek stb. voltak a gyerekek). Rendet tartani képtelen volt az osztályban, tekintélye semmi. Megjegyzem: más tanárok óráin csönd volt, munka, odafigyelés. Pedig a másik pedagógusnak sem volt több fegyelmezési lehetősége.


Én, mint szülő, biztosan utána néznék a dolgoknak.

2014. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Arról is írnál, hogy mivel érdemelted ki a különleges bánásmódot? Gondolom nem a szemed színe miatt szivat, hanem tettél érte...
2014. márc. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!