Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kötelező a papírgyűjtésre...

Kötelező a papírgyűjtésre vinni papírt? Ha nem, egyest kap a gyerek.

Figyelt kérdés
Ma értesültem, hogy a héten papírgyűjtés van és minden gyereknek minimum 5 kg-ot be kell vinnie. Ha nem visz semennyit egyest kap. Kötelezhetnek ilyenre tényleg?
2014. ápr. 7. 16:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De milyen tárgyból kap 1-est? Papírgyűjtésből? Nálunk a papírt megveszi egy vállalkozó és minden osztály megkapja az árát. Nem tudsz így segíteni? Igazad van, de kár lenne ezért balhézni.
2014. ápr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem kötelezhetnek rá.
2014. ápr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%
Gondolom technikából, nehogy már ne tudjatok összeszedni ennyit. Suli közelébe bemész egy 10 emeletesbe aztán a gyűjtőben találsz ennyit. Az is a gyerekekre lesz költve.
2014. ápr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Jó fejek, gondolom cipelje is be az iskolatáskával és a tornazsákkal együtt.
2014. ápr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
Persze, még mit nem. Bent van az alaptörvényben, mi? Komolyan gondoltad a kérdést? Én biztos megmondanám a véleményem a kedves tanárnak, ha EZÉRT be merne írni egy egyest a gyerekemnek. Azt hiszem, nem tenné zsebre. És ahogy magamat ismerem, már csak azért sem vinnék be papírt, hogy lássam, tényleg meg merik-e tenni.
2014. ápr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
4# ez egy egész napos program és egész jó muri.
2014. ápr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Már ezelőtt 15 évvel is ez volt, nekem is mindig problémát jelentett a kért mennyiséget összegyűjteni.
2014. ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%
Én nem lennék ott egész nap, fél perc alatt megbőgetem azt a tanárt, aki kitalálta.
2014. ápr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
Persze jól van te aztán még a sulit is elkerülnéd, ha arról van szó.
2014. ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Hát ez komolyan szánalmas. Ahelyett, hogy elmondaná a gyerekeknek, miért jó, ha hoznak papírt, felébresztené bennük a versenyszellemet, vagy mit tudom én, fenyegetéssel él a tanerő.

Nálunk még így volt, és mindenki igyekezett, hogy a mi osztályunk gyűjtse a legtöbbet, mert az milyen jó. A gyerekemnél is így volt – bár ott már kicsit kiábrándultunk, amikor az sem derült ki, hogy összesen hány kg-ot sikerült gyűjtenünk, egy szó nem esett az ügyről később. Ez eléggé kedvét szegi a további buzgalomnak – és ha ezt épp egy tanár nem tudja, akkor az elég szomorú.


Persze nem mindegy, mekkora gyerekről van szó, egy elsőst nyilván könnyebb motiválni mint egy 7.-est, de azért nem lehetetlen egyik sem. A „negatív motiváció” pedig a legrosszabb módszer minden helyzetben.


A kérdésedre a válasz nyilván az, hogy nem, nem adhat egyest ezért.

2014. ápr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!