Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hány éves kortól mehetnek a...

Sz.Daniella kérdése:

Hány éves kortól mehetnek a gyerekek önállóan iskolába?

Figyelt kérdés
Hány éves kortól engedtétek a gyermeketek, hogy egyedül sétáljon el a suliba,amikor már nem kell félteni?Ill.hány éves volt amikor már egyedül kelt fel és készült el?Mivel én hajnalban megyek dolgozni,meddig kell fizetnem a bebysittert?
2014. ápr. 9. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Unokaöcsém 5. osztálytól ment egyedül.

A nagyobbik lányom 4. osztálytól.

Igaz, a lányom kilép a kapun, sétál 5 métert és beesik az iskolába.

Se forgalmas út nincs körülötte, se autók nem hajthatnak be az iskola elé.

2014. ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöcsém negyedikes korától jár szülői kíséret nélkül iskolába. Az egyik osztálytársával találkoznak a ház előtt és együtt sétálnak el. Kb 10 perc gyalog és viszonylag forgalmas részen, kereszteződésen is át kell menni, de mindenhol van lámpa. Most ötödikes és egyedül trolizik suli után edzésre. Egyedül biciklizik ki a nagymamához a város szélére is (8km) Elég önálló gyerek és Szegeden lakik.
2014. ápr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
kis város (Szarvas, Békés m.), elsö osztályos koruktol mentek egyedül, gyalog kb. 1,5 km volt a suli.
2014. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szintén Csongrád megyek,kisvárostól 10 percre busszal.A szomszédom 2.-os gyerekét már egyedül engedte el suliba.

A háztól párszáz méter a megálló,a busz a suli előtt teszi le szinte,úton nem kell átmennie csak hazafelé és kisváros lévén nem nagy a forgalom.Délután a tanárnénik átkísérik a buszmegállóba a kicsiket.

Szerintem nálunk is ilyesmi lesz a helyzet,reggel a férjem elkíséri a megállóba,de a buszt már nem tudja vele megvárni,mert az ellenkező irányba kell neki menni dolgozni és a késést nem tolerálják (én meg még hajnalban elmegyek)

2014. ápr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsős (7,5 éves) a lányom, a héten ment először egyedül az iskolába. Faluban élünk, gyalog 10 perc, kerékpárral 3 percre van a suli. Az iskola előtt át kell mennie a főútvonalon, de nincs túl nagy forgalom és tudom, hogy 100%-ig megbízható. Mi együtt készülődünk, és indulun is el, csak az öccse lassú, íg ő előre mehet.

Barátnőmnek tavaly olyan munkahelye volt, hogy hajnalban járt dolgozni, csakúgy, mint a férje, és a kamasz fia a suliba. A középső ekkor volt 3.-os, a kicsi pedig elsős(10 ill 7 éves). Önállóan felkeltek és elkészülődtek reggel, ő csak rájuk csörgött 7 óra körül, hogy minden ok-e. Nem volt semmi gond, más megoldást pedig nem tudtak választani, mert muszáj dolgozni.

2014. ápr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez eléggé függ attól, hogy milyen útvonalon kell mennie a gyereknek, illetve magától a gyerektől is. Mi közeli sulit választottunk (Bp.), kb. 10 perc gyalog, viszont egy olyan úton kell átkelnie közben, ami reggelente nagyon forgalmas, de nincs lámpa a zebránál.

Biztos van gyerek, aki miatt nem kéne aggódni, de ismerve a sajátomat, hogy milyen szétszórt, nem engedném jó szívvel útjára egyedül. Hozzáteszem, beszéltünk már róla, és egyelőre ő sem szeretné (8 éves).


Én elsőtől kezdve egyedül jártam, de csak egy kis nyeszlett úton kellett átmennem, a férjem pedig ugyanezen az útvonalom járt, ahol most a gyerekünkkel, és ő is elsőtől egyedül – viszont akkoriban nem volt ennyi (és ilyen idegbeteg) autós a városban.

2014. ápr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
hát én első pár nap után, mivel 150 méterre volt az iskola :D egyébként távolság és személyiség függő :)
2014. ápr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 zabmester ***** válasza:
100%

Akkortól, amikor már hazajönni is lehet neki egyedül. Na ez az, ami az iskolán is múlik, hiszen a nagyon piciket még a legtöbb helyen nem engedik egyedül kilépni az iskola kapuján, csak ha jönnek érte. Pl. amikor én voltam iskolás, akkor felsőtől mehettünk egyedül haza (ez nálunk a 4. osztály volt), és iskolába menni is ekkor kezdtem egyedül, igaz, mi mind együtt indultunk, de nem kísértek már be, ment mindenki a saját dolgára.

Nekem most lesz elsős a fiam, ha minden jól megy, mi nagyon közel fogunk lakni az iskolához, még az úton sem kell átmenni, így szerintem 4-5. osztályban már ő is mehet egyedül. Persze ezt az is befolyásolhatja, hogy ki milyen messze lakik az iskolától. Én pl. anno a külvárosban laktam, de a belvárosba jártam iskolába, busszal kellett menni, és utána is még kétszer átmenni egy-egy forgalmas úton.

2014. ápr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én már elsős koromban egyedül jártam nem engedtem anyáéknak hogy elkísérjenek 5 megálló hévvel plusz még végig kell menni egy hosszú utcán általában 20pec alatt bent vagyok.
2014. ápr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
én 2.os korom óta járok egyedül iskolába 3km-re van tőlünk a suli.az önállóságról pedig annyit hogy 4.esen már magamnak csináltam mindent ami kellett.
2014. máj. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!