Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kisiskolás gyerekeknek (1-2....

Kisiskolás gyerekeknek (1-2. osztályos) hány óráig tart a tanítás? Kötelező a napközi? Meddig vannak/lehetnek bent az iskolában?

Figyelt kérdés
2014. máj. 7. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Iskolafüggő.

Van, ahol csak délelőtt van óra és délután csak gyermekfelügyelet. Máshol egész napra arányosan osztják el az órákat sok-sok szünettel úgy, hogy általában a készségórákat (tesi, rajz, technika) teszik későbbre.

2014. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
*ó, és a második esetben fél négyig, négyig megy le az utolsó óra és azután összevont felügyelet, ügyelet max. este 6-ig.
2014. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk negyed 2-kor van vége a 6. órának. Utána mennek a gyerekek ebédelni. Vannak akit ebéd előtt elvisznek, van, akit ebéd után. A napközi 2-kor kezdődik, akkor megírják a leckét, és fél 4-től lehet menni a gyerekekért.
2014. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Szia!az én lányom most 1.osztályos.egész napos tanítás van náluk,kötelezően reggel 8-tól délután 4-ig van tanítás,akkor kell menni érte.felügyeletet 5-ig biztosítanak.
2014. máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

A kötelező óraszám 1 és második osztályban 25 (minden napos testnevelés, erkölcstan vagy hittan órával együtt). Tehát vagy minden nap 5 órájuk van, vagy néha négy, néha hat.

Ez a kötelező, erre még iskolatípusonként jöhet esetleg 1-5.


Nálunk reggel 7-től 5-ig lehetnek bent az iskolában a gyerekek felügyelet alatt. Esetleg ha vmilyen különórája (pl. sport) később fejeződik be, természetesen be tud menni a tanterembe a felszereléséért, de felelősséget nem vállalnak érte már.

2014. máj. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Az én lányom is elsős. Minden nap először van 4 órája, az 5.-ben az ebéd, majd 6. óra, ami valamilyen készségtárgy. Ezután 3-ig tanulószoba, majd 4-ig napközi, vagy valamilyen szakkör (nálunk az 5 napból 4-en szakkör/sportfoglalkozás van). Elvileg 4-ig kötelező bent lenni, gyakorlatilag lehet ez alól felmentést kérni és 3-kor hazavinni a gyereket (hamarabb nem). Felügyeletet 5-ig biztosítanak.
2014. máj. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy látom akkor viszonylag eltérő, annyira nem egyezményes mindenhol, iskolája válogatja.
2014. máj. 7. 21:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
a napközi sehol nem kötelező bárhol kérelemmel kihozható. nálunk 12.40kor van az 5.óra vége és ebéd előtt hozom el a lányom(elsős) ebéd után is lehet vagy napközi van ahol megvan hogy fél 3-fél4ig lecke írás van ezalatt nem lehet kihozni de egyébként bármikor. nálunk a heti 5 tesi úgy van hogy kettő tesi egy kinti egy benti, egy néptánc, és a fennmaradó kettő délután van amire vissza kell menni ezek sportfoglalkozások, viszont ha vki visz papírt hogy egyesületnél sportol nem kell visszamenni
2014. jún. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Pontosan sajnos nem tudom a választ hogy meddig tart. De most leszek hatodikos, és valamelyik nap kiváncsiságból megnéztem hány órájuk van az elsősöknek (/másodikosoknak). Nagyon meglepődtem mert ebben az évben (meg a tavalyiban) ha a korrepetálást is beleszámoljuk, akkor HÉT órájuk van. Tényleg NAGYON meglepődtem rajta, mert nekünk 5 volt max.. és csak most lesz nekünk a 7 (az se mindennap).. 11/L
2017. aug. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!