Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem éreztek néha lelkiismer...

Ti nem éreztek néha lelkiismeret-furdalást, hogy a nagyobb gyerekkel 3 évet (vagy többet) voltatok otthon, a kicsivel viszont csak kettőt?

Figyelt kérdés

2 év van a két gyerekem között, a angy 3,5 évesen kezdte az ovit, fél napra vittem.

A kicsi most lesz 2, januárban kezdi a bölcsit és rögtön egész napra kell mennie, mert én megyek vissza dolgozni.


Úgy érzem, hogy ez nem fair vele szemben, hogy neki is járna annyi velem mint a testvérének. Ti nem éreztetek így, hogy sikerült túljutni ezen?


2013. szept. 30. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Ááá mintha én írtam volna ki a kérdést! :)

A nagy januárban fogja 3 évesen kezdeni az ovit, a kicsi viszont jövő szeptemberben bölcsibe megy. Annyira nem akarom!! Nagyon rossz érzés. :( De akárhogy gondolkozom, nincs mit tenni. Tudjuk mi a helyzet a gyessel. És bár szeretnénk harmadik babót, muszáj visszamennem dolgozni, hogy a majdani gyedem is több legyen..

Van még egy szűk évünk..hátha nyerünk a lottón! Ebben reménykedem :)

2013. szept. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én így voltam kisebbik gyerek, nem lettem lelki sérült amiatt, hogy én mentem bölcsibe, tesóm meg csak oviba, oda is később. A kisebb gyerek nem érzi ezt, mert ő nem képzeli bele magát a nagyobb tesó helyzetébe. Szóval, te ezt átlátod, de a kisebb gyerek ebből nem érzi, hogy őt hátrány éri.
2013. szept. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a helyzet, hogy a gyerekeknek az a normális, amibe beleszületnek. Ha 15. gyereke valaki a családnak, akkor sem fog azon problémázni, hogy bezzeg az 1. gyerekkel még teljes figyelemmel foglalkozott az anyja egy ideig. :)


Ilyen alapon azon is aggódhatnánk, hogy szegény nagyobb, aki 2 évig a szülei egyetlen szeme fénye volt, aztán jött egy kis trónbitorló, és kitaszította kivétlezett szerepéből.

2013. szept. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!