Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek most megy elsőbe a...

Akinek most megy elsőbe a gyereke, vagy elsős volt- az tudja, hogy milyen koru gyerekek vannak az osztályban?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy pl az én fiam 2008. márciusi, és most megy elsőbe. Szeptemberben pontosan 6,5éves lesz. VAn pár évvesztes (nyári) gyerek, de van 2 kisgyerek, akik az egyik novemberben, a másik decemberben már 8évesek lesznek. 15-16hónappal idősebbek pl az én fiamnál. Így pl az én fiam- és a többi időben iskolába menő gyerek nem lesz hátrányban a "nagyok" mellett? Nekem ez egy kicsit fura.

Ismrősöm fia most volt elsős- ő 2006. decemberi - és neki is van osztálytársa, aki meg 2005decemberi volt. Nyilván mindenben nagyon jól teljesít az egy évvel idősebb gyerek- de hát ez egy olyan előny, ami behozhatatlan egy olyan kisgyereknek, akiket a szülei nem fogtak vissza egy évre az oviba- nem??

VAn erről tapasztalatotok, véleményetek?


2014. júl. 1. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Unokahugom 6 evesen kezdte. Egyedul o volt ilyen fiatal. Minden mas gyerek normal korban kezdte az iskolat (7, 8 evesen).

Egesz ev masrol se szolt, csak arrol, hogy ide-oda kuldozgettek a tesomekat vele.

Kiderjlt, hogy egyaltalan nem iskolaerett. Csak a tesomek szamara nem. Meg a 383.alkalom utan sem.

Evet akartak vele ismeteltetni, de a tesomek nem egyeztrk bele. Masodikba megy jovore. Az ofoje nem sok jovan zarta be a beszelgeteset a tesomekkal. Azt mondta, hogyha csoda nem tortenik, akkor a 2. osztalyt ketszer fogja jarni. Igy most keszuljenek fel ra lelkiekben.

2014. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam márciusban volt 8 éves és most megy elsőbe , de ő sajátos nevelési igényű , ezért megy később , mint a többi gyerek , a lányom jövőre július végén tölti be a 6. évét és megy majd szeptemberben iskolába , tehát alig 6 évesen.Annak , hogy egy gyerek később megy iskolába , mindig meg van az oka, minden gyereknél el kell dönteni , hogy iskolaérett.e vagy sem , ennek függvényében megy illetve nem megy iskolába.
2014. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 6 évesen ment iskolába. Semmi probléma nem volt vele. Most 7.-es és a legjobb az osztályában.
2014. júl. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 7 évesen ment suliba, mert október elején született. A legidősebb gyerek az osztályban nyáron töltötte a 9-t, a legfiatalabb pedig februárban a 7-t. Az osztály nagy része tavasszal a 8-t töltötte már, illetve többen voltak, akik őszi születésűek, így a 7-t töltötték sulikezdéskor.

A fiam márciusi, és bár még elég messze van, de ha rajtam múlik, 7,5 évesen fogja kezdeni a sulit.

2014. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fiam szeptemberben tölti a hetedik évét. De úgy tudom lesz 2006-os osztálytársa is, meg 2008. év elején születettek is. Engem nem zavar.
2014. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dehogy behozhatatlan. Kisfiam csak méretében különbözik a vele egy évvel idősebb osztálytársaitól, de az is inkább genetika.
2014. júl. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kis termetű unokám 6 évesen kezdte, szintén kis termetű öccse is 6 évesen kezdi az iskolát.

Persze hogy vannak a nagyobbnak két évvel idősebb hústorony osztálytársai. Mégis piszkálja őket, mert ő a futóbajnok az osztályban. Öcsike meg olyan intelligens, hogy halálra unná magát, ha visszatartanánk az óvodában.

2014. júl. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenféle indok nélkül nem lehet csak úgy visszafogni egy gyereket, szóval aki ennyivel idősebb a kisfiadnál, az okkal nem kezdte meg az iskolát tavaly. Fizikailag persze biztosan hátrányban lesz, de egyébként nem hinném, hogy jobban teljesítenének a nagyobbak. Elég változó, hogy ki mikor lesz iskolaérett, és főleg, hogy milyen szempontból, emiatt ne aggódj.
2014. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 6 éves voltam amikor sulit kezdtem...az osztálytársaim már jóval betöltötték a 7 évet én meg csak novemberben,de én voltam a legjobb tanuló, és mostanáig is! Első osztályba már könyvtárba járhattam, és csak 2.osztálytól lehetett...Szóval..
2014. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!