Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti választanátok református...

Ti választanátok református ált. Iskolát a gyereketeknek ha nem vagytok vallásosak? Ha szerintetek az a legjobb iskola neki?

Figyelt kérdés
Van istentisztelet meg minden vallást gyakorló dolog, vagy nem is tudom hogy hívják ezeket. De szerintem ez a legjobb suli a környéken. Nem is bánnám ha ezt az oldalt is megismerné (vallás), csak itthon mi nem hiszünk. (csak magunkban :) )
2014. júl. 15. 12:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
71%
én biztos hogy választanám, főleg ha az a legjobb. aztán majd saját maga eldönti, hogy áll a hittel.
2014. júl. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
50%

Ha pl. meg lennénk keresztelve katolikusnak, de nem lennénk vallásosak, akkor nem íratnád református iskolába, mert fura lenne, hogy nem foglalkozunk a saját vallásunkkal sem, de egy másik vallással ennyire igen :)

Ha meg egyáltalán nem lennénk vallásosak, akkor talán igen. Bár az is fura lenne :)

2014. júl. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
59%
En nem.
2014. júl. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%
Persze. Az egyházi iskolák mostanság jobban felszereltek, szebbek, mert oda több pénz jut. Ráadásul az egyházi iskolába maguk választják meg kit vesznek fel, így eléggé "tiszta" is. Egy kis hittan, vagy templomi dolog nem hinném, hogy ártalmas lenne a gyerekeknek. Legalábbis mifelénk ilyenek az egyházi iskolák.
2014. júl. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Ugyan nem teljesen ugyanaz, de én anno katolikus óvodába jártam, szörnyű volt. Sikerült úgy megutáltatniuk velem a vallást, hogy nagy ívben kerülöm a vallásos intézményeket. Szerencsére a férjem is egyetért velem, így a gyerekünk biztosan nem járna vallásos iskolába (pláne, ha nem csak a nevében az, hanem ilyen komoly vallásgyakorlás folyik). Inkább egy kicsit messzebbi, de jó állami iskola, a vallás meg maradjon az irodalomórákra, általános műveltség szinten...
2014. júl. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Mindenkinek ment a zöld kéz :)
2014. júl. 15. 12:40
 7/30 anonim ***** válasza:
95%

Intézményfüggő, hogy oda iratnám-e. Valahol csak elmondanak napi 1 imát 5 perc alatt, valahol meg azért is megrovásban részesítik a gyereket ha nem volt vasárnap reggel Istentiszteleten. Szóval mielőtt döntenék, utánaérdeklődnék hogy pontosan mit várnak el a gyerektől vallásgyakorlás címszó alatt, mennyi időt töltenek ezekkel a tanórán kívül.

Én amúgy vallásos vagyok, de akkor se tartom jónak a sulykolást, szerintem sokkal hatékonyabb a példamutatás (pl. tanári kar TÉNYLEG betartja a 10 parancsolatot stb....)

2014. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Köszi.Heti 2 óra hittan,erkölcstan és heti 1x istentisztelet.
2014. júl. 15. 13:01
 9/30 A kérdező kommentje:
Ja meg minden reggel valami áhítat pár perc. Pontosan nem tudom ez mit jelent. De szerintem ennyi belefér, gondolom....
2014. júl. 15. 13:03
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert nálunk pl elvárják a minden vasárnap reggeli misét is. Ti elkövetkező 8 év minden vasárnapján mennétek misére?
2014. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!