Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyit költöttél/fogsz...

Mennyit költöttél/fogsz költeni az induló iskolai évre? Hányadik osztályos a gyerek?

Figyelt kérdés
Mindent felszámolva: tankönyv, ha nem ingyenes, füzetek, írószerek, iskolatáska, testnevelés felszerelés, rajzfelszerelés, stb.

2014. aug. 11. 22:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Másodikos. Tankönyv ingyenes, táskát a tavalyit használja. Mindent összevetve, tanszerek, új tornacucc, 15 ezerből kijön bőven, legalábbis ennyit tettünk félre.
2014. aug. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
2.-os és 3.-os fiúk. könyv ingyenes. Új tàskàk, tornacipő, ceruza, szines cerura ,radir hegyek, füzetek és egyéb kellékek(olló, toll, helyezö,stb) kettőjüknek 70 ezret raktam félre. mondjuk én nagy tételben veszem a ceruzàt meg radirt+ szinescerura mert fogyó eszköz.
2014. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekem megy iskolába most, tehát nincs semmi "tavalyról".

Könyvek ingyen lesznek, eddig 25000 elment táskával, tolltartóval együtt, és már remélem csak pár apróság kell, ami max 2-3000-ből kijön.

Épp ma vettük meg. Mondjuk igyekeztem középkategóriásan vásárolni, a legolcsóbb Auchanos grafit ceruzákol pl látszott, hogy használhatatlanok.

De volt, amiből a legolcsóbbat vettem, és persze egy rakás dolognál nem volt választásom.

A táska miatt nagyon körbekérdeztem, arra áldoztunk, fontosnak találtam hogy a hátának is jó legyen, meg hogy ne essen szét fél év alatt.

2014. aug. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem baj, akkor gyerekként válaszolnék :) Most megyek gimi első évébe. Csak a tankönyv 30.000, a füzetek olyan 10.000 - 15.000. Írószer nem kellett sok, maradt tavalyról, kb.3 tollat vettünk 1000 ft. Iskolatáska nem kellett. Tesi zsák 2000, pólót meg nadrágot még nem vettünk, mert nem tudjuk van-e valami kikötés.

14/L

2014. aug. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
bár nincs iskolás korú gyerekem,de a mi községünkben szinte semmit nem kell vásárolni az iskolás gyereknek. sem táskát,sem könyveket, sem írószert,sem színes papírt,sem festéket...stb. tornaruhára nincs kikötés,így mindenki egy itthoni leharcoltat visz. mindösszesen egy kis uzsitáskával járnak suliba :) nagyon jó dolognak tartom :)
2014. aug. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
En kulfoldon elek, nálunk csak tornafelszerelésöl kell gondoskodni -bármi megfelel- , valamint egy tízórai es egy ebéd csomag kell. Minden mást az iskola fedez. Hatodikos.
2014. aug. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
4 osztályosra és a 6 osztályosra eddig összesen 19 ezret ,tankönyv ingyenes de kell még uj tornazsák és usszás zsák ,torna polo,torna nadrág,ezek is bele kerülnek még 2-3 ezerbe.
2014. aug. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Két gyerekünk van, de csak egy iskoláskorú, kisfiam elsőbe megy.


Még pár apróság van hátra (fénymásolható színes lapok, krepp papír, kétoldalú karton A/3)

Igyekszünk mindenből jó minőségűt venni , eddig 35 ezret költöttünk rá úgy, hogy a tornafelszerelésre nem kellett pénzt kiadni.


Ti kaptok a munkahelyetektől támogatást ilyenkor? A férjemék kapnak 10ezret, én nem, bár most megyek vissza dolgozni, lehet van valami változás.

2014. aug. 12. 06:50
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekem megy elsőbe. Mindennel együtt kb. 100 ezer megy el. Ebben már a diákigazolvány, íróasztalok, kislámpa is benne van. Könyv ingyen van elsőben. Szerencsére nem egyszerre kellett kiadni ezt a pénzt, a tanszercsomagot már 2 hónapja megvettem a suliban, az egyen torna cuccot meg majd szeptemberben kell fizetni.
2014. aug. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem másodikos lesz,tavalyról szinte minden van,pár apróság elköltésére tervezek 10-15ezer ftot. (új tempera,új ceruzàk...stb). Tornacuccnak szinte bármi megteszi. Táska,tornazsák,füzetborítók maradtak tavalyról.
2014. aug. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!