Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kezdte valakinek a gyereke...

Kezdte valakinek a gyereke alig 6 évesen az iskolát?

Figyelt kérdés

A fiam szeptember végén született (2 hét múlva lesz 5), gondoltam én, hogy így tuti az évismétlés oviban, tehát hogy 4 évet fog járni. Tegnap viszont a védőnő bogarat ültetett a fülembe, hogy ha én úgy látom, és az óvónők is egyet értenek év vége felé, akkor kezdheti jövőre az iskolát.

Bár én jobban örülnék, ha még 1 évig óvodás lenne, de vegyes csoportok vannak, már az előző 2 évben is elment egy csomó kis barátja, idén pedig már mindenki elballag, akivel kezdte, ő lesz az egyetlen nagy.


2014. szept. 11. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindezek ellenére azt mondom, ne menjen még iskolába. Barátai lesznek újak, de a mostani iskolarendszer mellett minél később kezdi annál jobb. Én fiam 7 évesen ment suliba, nem hülye gyerek (nem elfogultságból mondom) vidéki iskolába jár de agybaj ami ott megy. Konkrétan a tanárnő megkérdezte tőlem első nap szept 1 , hogy ugye tud már olvasni a gyerek mert ha nem akkor december elejéig mindenképpen tanítsuk meg folyékonyan olvasni mert neki nincs erre ideje. Félévkor új suliba vittük.
2014. szept. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, maradjon még egy évet. Hidd el, jobban jár.
2014. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem augusztus 31-ig kell betölteni a 6-ot, ahhoz, hogy iskolába mehessen?


Az én kislányom is szeptember végén született, most lesz 6 éves, nekem eszembe sem jutott iskolába vinni.


Nálunk 30 fős az ovis csoport, kb 20 fő akik már júniusig betöltötték a 6 évet, és összesen 2-t vittek el iskolába.


Év végéig még a te kisfiad is szerintem simán talál új barátokat, és akkor jövőre is jól fogja érezni magát az oviban.


Szerintem kicsik ők még az iskolához.

2014. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én így kezdtem, most 18 vagyok, es mindig is vagyok durván le voltam maradva a többiektől. Szerintem várj
2014. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Én 6 év 6 naposan kezdtem az iskolát. Ma már 32 vagyok. Nem bánom egy percig sem. Sose volt gondom. Én fiam májusi, így neki mindenképpen menni kell majd, de ah augusztusi lenne akkor is vinném.
2014. szept. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem vinném még, csak nyertek vele, ha marad még egy évet az oviban.
2014. szept. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
maradjon még egy évet amugy is ausztusiaknak kell meniük iskolába.
2014. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, nekem mind hasznos.

Eddig én sem gondolkodtam egy percig sem, hogy mehetne suliba, de a védőnő mondta, hogy hiába szeptemberi, ha én és az óvónők úgy látjuk, akkor kérhetem, hogy menjen iskolába.

Én szívem szerint tartanám még oviban, de nem tudom, neki mi a jobb, néha iszonyat hisztiket tud levágni, hogy nem akar már oviba járni, ő már iskolába akar menni (persze ha majd oda kell menni, akkor az lesz a baja :D).

De szerintem még marad ovis.

2014. szept. 12. 09:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Az enyém májusi. Ugye most volt 5 éves, jövre iskolakezdéskor 6 éves 4 hónapos lenne.

Nagyon vacilálok...már most. Tudom, hogy korai még ezen gondolkoznom, de talán annyira mégsem. Nem akarok úgy járni, mint egyik-másik ismerősöm, hogy az utolós héten, beíratkozás előtt még nem volt biztos a dolgában, hogy menjen-e a gyereke vagy sem.

Januárban iskolaérettségi vizsgálat lesz. Azt követően dönteni fogok.

A tiédet nem küldeném még, főleg, hogy kora szerint sem tanköteles.

2014. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én augusztusi voltam, és 7 évesen mentem suliba. A húgom áprilisi, ő 6 éves és 4 hónapos volt amikor suliba ment, de nagyon megbánta anyukám. Még kellett volna neki egy év,hogy komolyodjon. Szerintem ez gyerekfügggő, van aki már elég érett ahhoz, hogy suliba menjen 6 évesen, de van aki nem. Bár úgy, hogy még 6 éves sem lesz, szerintem nagyon nem édemes.
2014. szept. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!