Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kezdte valakinek a gyereke...

Kezdte valakinek a gyereke alig 6 évesen az iskolát?

Figyelt kérdés

A fiam szeptember végén született (2 hét múlva lesz 5), gondoltam én, hogy így tuti az évismétlés oviban, tehát hogy 4 évet fog járni. Tegnap viszont a védőnő bogarat ültetett a fülembe, hogy ha én úgy látom, és az óvónők is egyet értenek év vége felé, akkor kezdheti jövőre az iskolát.

Bár én jobban örülnék, ha még 1 évig óvodás lenne, de vegyes csoportok vannak, már az előző 2 évben is elment egy csomó kis barátja, idén pedig már mindenki elballag, akivel kezdte, ő lesz az egyetlen nagy.


2014. szept. 11. 18:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő, van aki 6évesen iskolaérett, van aki 7évesen vagy később.

Azért ha a fiad szeptember végi, én nem iratnám még iskolába.

Én fiam 6,5évesen kezdett most. Alig van 6éves az osztályába.

A terhelés sok- hozzászoktak már a nagyobb gyerekekhez.

Nálunk is volt olyan iskola, ahol az elsős gyereknél az olvasás követelmény volt!! NEm is vittük oda mi sem a gyereket. Pedig jóképességű okos gyerek ő is, de nem akarom megkeseríteni az életét irreális elvárásokkal.

HIdd el, hogy jobb helye van még a oviban a fiadnak!

2014. szept. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
jövőre még nem lesz iskolakötelezett és ne vidd még.
2014. okt. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!