Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Gyakori a 7 év körül gyerekekn...

Gyakori a 7 év körül gyerekeknél, hogy szinte mindig "a" névelőt használ a mondatban?

Figyelt kérdés

7 éves kislányom most kezdte az iskolát és újra és újra ki kell javítanom őt.

pl.: Indulok a iskolába...



2014. szept. 15. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Eddig "az"-zal beszélt? Akkor valószínűbb,h az osztálytársaitól, tanáraitól veszi át. Nálunk (Tatabányán) rengetegen beszélnek így. Én is pár hét alatt átvettem :)
2014. szept. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem korfüggő..

Ezt hallja valahol


Nálunk a szülővárosomban felnőtt emberek is hazsnláják (Komárom -Esztergom) ..nagyon jellemző...

Általában azoktól hallom másutt, akinek van onnan felmenője. Baro i sok idő volt róla leszokni

2014. szept. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Itt Szegeden nem beszél így senki.

Nem hallotta így elvileg senkitől.

2014. szept. 15. 19:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem ne aggódj ezen, a fiam is így beszélt elsős korában még, és ismerek jópár gyereket, akinél szintén észrevettem (az is lehet, hogy sokkal többet is ismerek, csak nem figyeltem erre fel náluk). Annak ellenére, hogy nálunk (Bp.) senki sem beszél így. Később megtanulták, nem maradtak így. :)


Szerintem egyszerűen az van, hogy mivel nem ismerik még a mássalhangzók és magánhangzók közötti különbséget, ebben „nem értik meg” a nyelv logikáját. Nekem nagy élmény volt figyelni, hogyan fejlődik a gyerek beszéde, és az egyéb nyelvi „leleményeinél” mindig rájöttem, hogy logikailag neki van igaza, a nyelv nem konzekvens. Pl. attól voltam feszült, hogy azt mondta, „ebbe a pocsolyába belegázolnÁk” (de az „innék valamit”-nál már jól ragozott) – aztán rájöttem, hogy tök logikusan hibázott, a mély magánhangzókhoz mély magánhangzós ragot illetszett… csak hát ezesetben a nyelv logikus, mert mindig „-nék”-ezünk egyes szám egyes személyben. Természetesen ezt is megtanulta az egy idő után.

2014. szept. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Az én gyerekeim is sokszor így mondják (7-9 évesek), biztos vagyok benne hogy majd kinövik, de nem tudom mikor.
2014. szept. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Ma pl a 7 éves azt mondta "paradicsomt".
2014. szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a lányom így beszélt kb 7 éves koráig, akkor kezdte a sulit és ezzel egyidőben szépen elmúlt nála. Azt hittem, valami egyedi dolog ez nála, de mostanában egyre többször veszem észre, hogy a fiam is így beszél (3,5 éves), ha mond utánam valamit, akkor is "a"-t mond "az" helyett. A lányomnál még zavart néha, mert nem tudtam, mikor fog elmúlni, de a most már nem érdekel, mert tudom, hogy kinövi. :) Nálunk sem beszél senki így, szóval biztos valami életkori sajátosság lehet.
2014. szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyakori. Logopédus vagyok, és rendszeresen ezt javítgatom az ovisoknál és a kisiskolásoknál. Ráadásul foglamam sincs, hogy honnan veszik, mert a szülők az esetek többségében nem így beszélnek. Viszont amíg nem így írják le, addig szerintem nincs nagy baj.
2014. szept. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kései Sirató ***** válasza:
0%

Nekem a kedves anyósom beszél így, aki 65 éves.. Elég gáz sztem.

Ki kell javítani még idejében.

2014. szept. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!