Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyerekeknél kezdetektő...

Autista gyerekeknél kezdetektől vannak tünetek vagy később is megjelenhetnek?

Figyelt kérdés
3 éves lányom egy-két hónapja vette fel azt a szokást, hogy a fülére tapasztja a kezét különböző zajoknál, főleg vonat, járművek, gyereksírás és telefoncsörgés esetén. eddig nem csinált ilyet. találtam olyan dokumentumot, ami alapján már a kezdeti fejlődésében (1 éves kor alatt) is stimmelnek a tünetek

2014. szept. 5. 13:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

Jaj Istenem, miért vált ennyire "divatossá" manapság minden normálistó eltérő jelre egyből autizmusra gondolni?

Nem vagyunk egyformák, minden gyereknek vannak fura szokásai.

Ne öndiagnosztizálj netről, vagy könyvekből, mert nem vezet sehová.

2014. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%

tök igaza van az elsőnek.

de még hozzátenném, hogy az is baj, anyuka talál egy tünetet ami autizmusnál szerepel a felsorolásban, hopp még egyet és rohan a pszichiáterhez pecsétért.

tényleg, ha már a tüneteket el bírjátok olvasni, olyan nehéz lenne azt a 2 mondatot is elolvasni, hogy mi is az autizmus???

na de akkor bemásol:


"A tünetek 3 területen jelentkeznek. A szociális készségek területén, a kommunikáció területén és az úgynevezett rugalmas viselkedésszervezés területén."


nem 3 területet érinthet, hanem ÉRINT! ha nem érint akkor elve nem beszélhetünk autizmusról.

1,5-2 éves kor alatt meg kizárt felismerni, hogy a gyerek szociálisan érintett, hisz akkor még élettanilag nem játszanak a többi gyerekkel, nem szerepjátékoznak, nem beszélnek

2014. szept. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Mivel ismerek autista gyereket, tudom, hogy milyen fontos a korai fejlesztés. ezért szeretném kizárni az autizmust. nála például eleinte egy területet érintettek a tünetek.

egyébként egy szülő egész életén át aggódik a gyerekéért. és rettenetes érzés ilyen komoly betegségre gyanakodni. ilyenkor nem hiányzik a kioktatás

2014. szept. 5. 14:14
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

Érdekes, én szülő vagyok, mégsem aggódom betegesen a gyermekemért.

Most lesz 2 éves, imád körbe-körbe forogni és mostanában azt tartja viccesnek, ha a bele-belefejel a kanapéba többször egymás után.

Eszembe se jutott, hogy juj, biztos autista, hanem csak mosolygok rajta, mert nagyon vicces ilyenkor.

1. voltam

2014. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

1. Nem aggódom BETEGESEN. eddig semmin nem aggódtam, főleg nem 2 éves korában.

2. ha nem aggódsz a gyerekedért, akkor lehet, hogy inkább veled van a baj

2014. szept. 5. 14:24
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Milyen más tünetet vettél még észre rajta?
2014. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

most más kirívót nem látok rajta. talán az egyetlen furcsaság, hogy nagyon sokszor egy-egy mese soraival válaszol kérdésekre, azzal beszélget. meg szagokat nem érez, de talán ahhoz még kicsi.

inkább a korai dolgai, de azokra sem gondoltam volna, ha nincs a fülbefogás.

2014. szept. 5. 14:42
 8/22 anonim ***** válasza:
A korai dolgok mik voltak?
2014. szept. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

2es vagyok.

ez egy őszinte komment volt, nem rosszindulatú.

ha nem 3 területet érintenek a problémák akkor miért kell azon aggódni, hogy autista?

azt meg, hogy az autizmus súlyos betegség, a fiam nevében kikérem magamnak! eleve nem betegség, és egyébként is spekrum, tehát csak akkor súlyos, ha a spekrum végén van, viszont akkor már többnyire értelmi fogyatékosság is társul és abból adódik a súlyosság.


szóval, igen, még egyszer megkérlek, hogy mielőtt ilyenekre gondolsz, olvass utána, hogy mire is gyanakodsz, mert így eleve értelmetlen...

2014. szept. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
8: írhatok privátot?
2014. szept. 5. 14:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!