Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a véleményetek a Városliget...

Mi a véleményetek a Városligeti kéttannyelvű általános iskoláról? Esélyek a felvételre?

Figyelt kérdés
Szeretném ide íratni majd a gyermekemet, de hallottam, hogy nem könnyű bekerülni, felvételi, iskola előkészítő stb. valaki tudna hasznos információkkal szolgálni?

2014. okt. 21. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Városligetis voltam, 2 éve ballagtam. A felvételit nem kell túlpörögni, emlékeim szerint ritmusérzéket, nyelvérzéket (értelmetlen szavak ismétlése) és szövegértést (rajzold le a mesét) néztek. Nem volt annyira kemény dolog.

Vélemény/tapasztalat: angolból hihetetlenül erős. Tényleg. 8 év alatt biztos felsőfokú tudást tud adni, és olyan kiejtésbeli és kulturális előnyt ad, amit a nem ide járók érettségiig is nehezen tudnak behozni. A felsős anyanyelvi tanártól én személy szerint felfogásban és életszemléletben is rengeteget kaptam. Egy itt élő amerikai pasi, aki amerikai szemlélettel tanít (sok esszé és kreatív feladat amit máshol is hasznosítani tudsz, kevés bemagolandó nyelvtan). Ő tényleg gondolkodó embert próbált belőlünk nevelni aki készen áll a felnőtt világ kihívásaira, nem pedig betanított robotokat. Nagyon jó pedagógus és nagyon jó ember.

Gyengéje a felső tagozatos természettudományos oktatás, ha a gyermekednek különleges tehetsége van a fizika-matek-biosz-kémia-földrajz tárgyak bármelyikében, akkor vagy ne ide hozd, vagy járasd különórára. Főleg 7-8. osztályban (nyelvvizsga-időszak) iszonyú stresszes tud lenni, és nem mindenki bírja ezt. Olcsónak sem olcsó (a különleges tantervhez tartozó könyvek és az alapítványi díj miatt) és van egy enyhén sznob réteg, bár ez utóbbi nem jelentős és nem zavaró. Szervezési képességekben is vannak hiányosságok, de tűrhető. Egyébként magatartás szempontjából a többihez képest elég jó, viszonylag ritkán vannak nagy botrányok.

Ha van még bármi kérdésed, szívesen válaszolok privát üzenetben. 16/L


u.i.: remélem nem gond hogy tegeztelek, de egy anonim oldalon szerintem felesleges udvariaskodás a magázás. Ha mégis baj akkor elnézést kérek.

2014. okt. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Városligetis voltam, 1997-2005 között és IMÁDTAM!! :)
2014. okt. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szombatonként van előkészítő annak, aki befér a létszàmba és fizetős.
2014. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!