Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Figyelem zavaros/hiperaktív...

Figyelem zavaros/hiperaktív gyereked mikor lett szobatiszta?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 éves múlt pár napja, nagyon értelmes, kedves, de impulzív kis csajszi..viszont még mindig nem szobatiszta...ez miatt olvasgatok mindenfelé, és kicsit most megrémültem, mert az orvosunk szerint "csak" szociálisan éretlen, de olvasva e 2 állapot(betegség??) tüneteteit, nagyon ráillenek az egyéb tünetek is..

sztetek vigyem el vhová?

Vagy még várjak, túl kicsi?

Ha vigyem, akkor hova lehet beutaló nélkül menni ilyen esetben?


Az oviba bevették így is, kérdzetem az óvónőt, hát 1 hét után azt mondta, hogy valóban kicsit zizeg, de nem vész..de hát még csak 5 napot járt...



2013. szept. 7. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Felesleges bárhova is vinned, mert 6éves koráig nem foglalkoznak vele, nem irhatnak addig gyógyszert sem erre, és nem mutatható ki teljes bizonyossággal a vizsgálatból sem hogy valóban hiperaktivitásról van szó, vagy csak nagyon eleven.... Az én kisfiam már 2. éve küldte az óvoda a nevelési tanácsadóba tavaly 5éves volt, megállapitották a hiperaktivitást ugyan de a mentálhigiénés központban szinte szó szerint elzavartak miket hogy 5éves gyerekkel nem tudnak mit kezdeni.... Idén is voltunk vizsgálaton, ami hasonló eredményeket produkált, viszont a pszihológushoz vissza kell vinnem mert rosszul teljesitett a gyerkőc holott látszik rajta (ők mondták) hogy nem buta, csak már fáradt volt mire bejutottunk a vizsgálatokra... reggel 8-ra rendeltek be minket, de fél 10.volt mire be is jutottunk... most megint 8-ra kell majd vinnem, hát nem tudom most is tuti várni kell majd... most már elvileg iskolaérett lenne a gyermekem, de még visszafogták az óvodába emiatt a figyelemzavar miatt. Nála abban mutatkozik meg hogy kap egy feladatot, tudja mi a következő, és az első feladatot nem fejezi be hanem már belematat a következőbe, nagyon könnyen terelődik a figyelme, igy nem is tudna a tanulásra összpontositani. Remélem idén sikerül kontrollálni a figyelmét. Én arra biztatlak hogy ne erőltess semmit a gyermekedre, ha nem szobatiszta még nem érett, az ismerősöm kislánya is későn ért, 3és fél évesen lett szoba tiszta, és most 6évesen már első osztályos okos kislány. :) Remélem tudtam segiteni.
2013. szept. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszodat, és kívánom, hogy a Ti kisfiatok is koncentráltabb tudjon lenni és mehessen a suliba!
2013. szept. 8. 08:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most 3,5 éves, és ő is bő egy hónappal elmúlt 3, mikor a pisi már a bilibe ment. A kakival még most is küszködünk (hetente 1x!!!) de ahhoz olykor még mindig pelus kell. Októberben kezdi az ovit (hó végéig külföldön vagyunk), és én is kíváncsi leszek, ott mit produkál, mert nekünk is hiperaktivitás volt a gyanúnk. Aztán 3 éves kora előtt két héttel elvittük egy képesség-felmérésre, ahol "idegrendszeri fejletlenséget" diagnosztizáltak (mert túl korán csinált mindent), és mozgásterápiával javíthatóak ezek a tünetek. Mi a Gekkohoz vittük, de a Napraforgó alapítvány is foglalkozik ilyennel. Budapestiek vagytok?
2013. szept. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. TSMT tornát javasoltak. Az mindenre jó!
2013. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

aha, gondoltam én is erre...

Igen Bp.en lakunk...

Majd megnézem a Gekko, meg a másik honlapját is köszi...

és a kisfaid közreműködő a tornában? csoportosra jártok vele, vagy hogy?

2013. szept. 11. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!