Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív, figyelem és...

Hiperaktív, figyelem és magatartás zavaros kisgyerkőcök szülei, ti honnan szereztétek be otthonra a fejlesztő játékokat? Milyen eszközök váltak be nálatok?

Figyelt kérdés

Gondolok most arra a függő hintára is, amiben összegömbölyödhet, fel van a falra függesztve és hitázhat, valami belebújós zsák lehet? Nem tudom pontosan mi a neve.


Nektek milyen eszközök segítettek a legjobban, és értetek el vele fejlődést?

Köszönöm a válaszokat!


2013. szept. 20. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sokat szenvedtünk az itthoni TSMT-vel,ha másra nem is volt jó ,de a szülőt is tanítja ,hogy milyen módszerekkel érhet el bármit a gyereknél, hogyan motivalhatja valamire .Sokszor ragadtunk le egy feladatnal és orditott a gyerek ,hogy nem akarja folytatni...mindez pár éve volt ,később csoportos TSMT-re járt ,most pedig focizni már :-) .

Ezt nagyon szereti és fegyelmet itt is tanul.

2013. szept. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. És otthon milyen eszközökkel, praktikákkal fejlesztettek?

Most derült ki konkrétan a kisfiamról hogy mi a probléma.

2013. szept. 20. 09:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok ismét,csepphintára gondolsz szerintem,a fiam utalta a benne forgatást ,de a sima hintazast szerette.Nekünk kellett gimnasztikai labda,csepphinta ,gordeszka ,billegőlap ,matrac ,trambullin ,az ,hogy melyik vált be így nem tudom ,kötelező feladatsor volt,meg kellett csinálni,ha tetszett ,ha nem .
2013. szept. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Voltatok már terapeutánál aki betanitja a feladatsort ?
2013. szept. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Közben mondókázni is kellett,a fiam nem volt hajlandó rá,én pedig győztem tornaztatni és mondokazni és fegyelmezni ,nagyon igénybe veszi a szülőt.
2013. szept. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tegnap voltunk egy magán alternatív pedagógiai központban egy vizsgálaton. Eddig gyanú volt, de most úgy néz ki beigazolódott. A "hivatalos" szakvéleményhez a kérelmet tegnap beadtam, azt mondták 15 napon belül értesítenek, hogy mikor kell majd megjelenni azon a vizsgálaton.

Az óvodában, hogyha van róla papír csak akkor biztosítanak gyógypedagógust. Egy kis faluban élünk, itt sajnos nincs fejlesztő, tovább kell vinni, most keressük és kutakodunk, hogy merre, kihez. Gondolom (remélem) be fogják nekünk is tanítani mit és hogyan kell majd csinálnom.

Egy nagyon szuper hölgy csinálta tegnap a vizsgálatot, minden kijött a kisfiamnál ami csak lehetséges. Mindent megmutatott. Akkor tanácsolta, hogy próbáljuk meg megforgatni, vagy pörgetni mikor dührohamot kap, vagy apuka lábánál fogva emelje fel, mert így a fejből a vér.......meg kis is billenti. Tegnap ki is próbáltam. Hát nekünk nem jött be, még nagyobb ramazurit csapott. Biztos van valami praktika erre is.

2013. szept. 20. 09:58
 7/11 A kérdező kommentje:

-...és megkérdezhetem, hogy a kötelező feladatok után milyen változás volt a gyermeknél? Vagyis miután megtudtátok hogy mi a probléma, elkezdtetek vele foglalkozni mekkora változást mutatott a gyerkőc? ...és mennyi idő alatt?? Nyugodtabb lett?

Figyelmet, várakozást milyen módszerrel fejlesztitek?

2013. szept. 20. 10:01
 8/11 anonim ***** válasza:

Csodát nem várnék a tornától,a gyerek a saját korlátain belül tud fejlődni,a fejlesztés egy minimális segítség volt számunkra,hogy legalább úgy érezzem teszek valamit,illetve amit írtam már segített a nevelési praktikák tapasztalásában ,hogy ráérezzek hogyan tudom a tornára rávenni és így más dolgokra is .

Fejlődött sokat ,de hogy a tornától vagy ahogy egyébként is fejlődik az idegrendszere ...nem tudom. Talán hagyott abba teljesen kétségbeejtő dolgokat, DE most is nyugtalanabb ,türelmetlenebb 7 évesen is mint az átlag ,így kell őt szeretnem ,elfogadom ez volt a pszichológus és a pszichiáter tanácsa is .

2013. szept. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam, hogy egy apuka-maga is kissé figyelemzavaros lévén- úgy értette a fia állapotáról szóló magyarázatot, hogy az apai odafigyelés hiányzik a gyereknek. Elkezdte magával hurcolni (kamionos) és közös apa-fia barkácsolással lekötni a gyereket.

Csodálatos módon a félreértés ugyanannyit segített a srácon, mint az így kihagyott terápiák.

Nyilván enyhe eset volt, de a fiúkra a szerető apa észjárása minden bajban remekül hat.

Ha fiúcska, küldd apával focizni, amíg a többi cókmók meg nem lesz.

2013. szept. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg a HOR Bt. honlapján a mozgásfejlesztő eszközök oldalt. Sok eszköz rendkívül egyszerű, de egy vagyonba kerül. Hátha egy barkácsoló családtag is el tudja készíteni.

Az egyensúlyozást igénylő eszközök általában nagyon hasznosak. Ha adsz a gyereknek egy hosszú pallót és néhány alátámasztásra alkalmas fadarabot, téglát, akármit, szabad játék közben saját magának fog kitalálni egyre nehezedő feladatokat. Ha nagyon bátortalan, lehet, hogy eleinte a földre tett deszkán mászik négykézláb, aztán emelkedőn, lejtőn, billegősön, a végén meg már az alátámasztott pallóról próbáljátok majd ugratással leröpíteni a másikat.

Ha van az udvaron nagy fa, feltétlenül lógassatok az egyik ágára egy autógumit. Csak egy ponton kell átkötni, akkor leng minden irányban, forog is, ha ráül a gyerek kapaszkodnia is kell, ha belebújik, könnyebben rajta marad. Itt megint hagyhatod, hogy a neki kellemes mértékű és jellegű ingereket keresse, valószínűleg ez a leghasznosabb a számára.

Kiváló egyensúlyérzék fejlesztő!

2013. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!