Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ki legyen a gyermekem? A...

Ki legyen a gyermekem? A leggyengébb tanuló egy jó iskolában, vagy a legjobb egy rosszban?

Figyelt kérdés

Kettő közül választhatunk.


A jó iskolában többnyire gyenge jegyeket szerez. Pár tantárgyból viszont rendre jókat (fizika, föci). Sajnos elkezdtünk sokat hiányozni, hogy otthon hozzuk be napközben a lemaradást. Ez jól működik.

A légkör jó lenne, de piszkálódás van a gyerekek között, és az enyémmel senki nem játszik, hozzá sem szólnak.

Ez az iskola fizetős. Emellett sajnos nincs pénzünk különtanárra.

Itt a perspektívánk otthoni hozzátanulással felzárkózni.



A másik iskola lényegesen gyengébb, csomó felzárkóztató programmal. Egy lepukkadt lakótelepen van.

Már a suli honlapján olvasható egy össztanári állásfoglalás a sértő nyelvezetű graffitik íróinak a suli falán.

Szerintem itt szerezne barátokat, de nem hinném, hogy jókat. Itt bandába keveredne, és én elveszteném a gyermeket. Ha itt sem tanulna jól, simán akadna, aki a vécében megadja az első heroinlöketet a nagyszünetben.

Ez az iskola ingyenes.

Azért ajánlották nekünk, hogy jobb jegyeket szerezzünk, több sikerélménye legyen.

De én személy szerint rossz érzéssel mennék már a környékre is, nemhogy a suliba...


Ugye jobb leggyengébbnek lenni a legjobbak között, mint legjobbnak a hülyék és bűnözőpalánták között?


A fizetős suli picit sok nekünk.


2014. nov. 26. 18:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Másik város, esetleg falu...? Nem lehet megoldani?

Egyik sem tűnik jó megoldásnak a felvázoltak közül. :(

Hány éves? Hány évig kell még e közül a két iskola közül választani?

2014. nov. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Na ilyenkor nézelődnék én tovább!

Nem akarnám olyan helyre járatni, ahol piszkálják és nincs semmi sikerélménye, de nem akarnám egy tragikusan rossz iskolába íratni.

Tényleg nincs más?

2014. nov. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem csak ez a két iskola van a környéken.
2014. nov. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem jobb, ha gyenge egy erős iskolában. Amikor felvetelizik, a kutya nem fogja megkérdezni hogy milyen suliból jött. Csak a jegyek számítanak. Es lehet hogy ötös tanuló egy gyengébb suliban ami miatt majd felveszik.
2014. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Éveken keresztül jó iskolában utolsónak lenni = belerögzül, hogy kár volna bármikor, bármiben is igyekeznie, hiszen ő mindig csak az utolsó lehet. Önbizalom-hiányhoz, küzdő-képesség hiányhoz vezet, nem fogja megismerni a siker élményét, örökké csak kudarc-élménye lesz!!!


A rossz iskolában sem lenne jó, mert a tömeg ott elvinné magával, lehúzná magához, vagy kiközösítik maguk közül, ha nem barátkozik, nem társul velük!!!


Esetleg egy másik közeli településen, ahova könnyen át tud menni busszal, vonattal... persze számolni kell a mai árak mellett, meglehet, hogy ekkor már a helybeli, fizetős iskola sem kerül többe!

2014. nov. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha a gyenge iskolaba jar, onnan kozepiskolaba kerulve hatalmas csalodas es rengeteg negativum eri majd. Inkabb nehezebb suliba jarjon, ha tanul, nem lesznek rossz jegyei
2014. nov. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Egy másik országban...?
2014. nov. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez a választás. Érezze jól magát a gyerek, az a lényeg.
2014. nov. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

4 másik iskolában kérdeztem meg. Még van 2, ahol meg fogom kérdezni.


Teljes elzárkózást tapasztaltam ott is, ahol van hely. Itt ez megy.


A gyenge sulit az erős suli igazgatója szervezte meg nekünk.

Jót akart a babának. Lehet, hogy azt hitte, ott lakunk, megszoktuk a késdobálót.


De nem ott lakunk, és nem szeretnénk, ha kést dobálnának ránk.

2014. nov. 26. 18:58
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Babának???


#6 abszolút nem értek egyet. Szakkozep lehet hogy elsőre nehezebb lesz de fel tudja venni a tempót. En azt mondom h egyébként közép suliba se kell túl kemenybe küldeni. Ha tovább akar tanulni, akkor fosulihoz is csak a jegyek számítanak, kar elit gimibe íratni.

2014. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!