Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire reális értékelés egy...

Mennyire reális értékelés egy első osztályosnál, ha mindenből piros csillag és 100%- os felmérőket kap?

Figyelt kérdés

Normál iskolába járó nagyon eleven gyerekről van szó.

Óvodás korában megjósolták, hogy nagy problémák lesznek így a tanulással, mert a figyelemzavar is jelen van.

Valós eredmények ezek, vagy motiválás céljából értékelik túl a gyereket?

Én szeretnék csak reálisan látni, nem szeretnék irreális értékelést.

Manapság első osztályban csak pozitív visszajelzést adhat a tanító?


2014. dec. 6. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A felmérőre csak akkor írhatják, hogy 100%, ha tényleg annyi.
2014. dec. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet megnézni a felmérőket? Egyébként ezerszer hasznosabb a pozitív megerősítés, mint amire itt szoktak panaszkodni, hogy az elsős állandóan feketepontokat és elmarasztalásokat kap.
2014. dec. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Semmennyire.

Nekem most éretségizik a lányom, de eljesen ki voltam akadva, mikor alsóban év végén szinte az egész osztálynévsorokat felolvasták, hogy kitűnők... aztán kiderült, addig íratják a dolgozatokat, amíg nem ötös, az kerül be a naplóba. Nálunk a nyolcvanas években jó, ha két kitűnő volt per osztály, de akkor volt is ennek értéke... már nincs.

Ne sérüljön a gyerek, lelkesíteni kell, nem szabad megbántani, elmegy a kedve... aztán felsőben jobb-e arcra esni?

2014. dec. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Erről beszélek én is!

Hiteles visszajelzést szeretnék, nem ámítást.

2014. dec. 6. 10:54
 5/12 A kérdező kommentje:

A nyolcvanas évek egyik strébere, kitűnő tanulója voltam én is.

:D

2014. dec. 6. 10:57
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

én is, és most látom, hogy egy t-vel írtam az érettségit, bocs :)


Én nem tartom jónak, hogy csak pozitív visszajelzést kap, mert az első negatív sokkal jobban meg fogja viselni. És a gyerek sem hülye, pontosan tudja, mennyire tér el a többiektől tudásban, szorgalomban. Illetve a valóban jókat negatívan befolyásolja, hiszen azt ltják, kevesebb munka pont ugyanazt az erdedményt hozza :(

2014. dec. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Láttad a felmérőit? Nem lehet, hogy tényleg ilyen ügyes? Mert elképzelhető. Én hatodikos voltam, amikor életem első négyesét kaptam. Nem azért, mert óvták a lelkem, hanem mert olyan ügyes voltam. Ha tényleg nem "érdemli" meg, azzal én sem értek egyet, de beszélj erről a tanárral. Egyébként oviban engem is leírtak, azt mondták a szüleimnek, hogy örüljenek, ha nem fogok bukni. Még vissza is akartak tartani egy évet, szüleim nem hagyták. Jól tették, mert felesleges lett volna. Nekem egyszerűen unalmas volt az ovi, ahol két almáról meg három körtéről beszélgettünk, miközben én már jóval nagyobb számokkal osztottam, szoroztam is. Az iskolában ezt a tanítónő felismerte, és akik hasonlóak voltunk, kaptunk plusz feladatokat stb. De ha te kételkedsz, menj be és beszélj a tanítóval.
2014. dec. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
menny be fogadó órára és kérd el a felméröit nézd meg ,ha tényleg jó akkor örülj neki.
2014. dec. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, az én elsős fiam meg minden szir-szarra fekete pontot kap, arra is, ha nem szépen írja a számokat a munkafüzetbe, vagy ha órai gyakorlásnál rossz megoldást ír be. Már ott tart a dolog, hogy néha saját magának is ráírja, úgy, hogy nem is mondta neki senki, hogy írjon oda valamit, de ha látja, hogy nem lett tökéletes, már írja rá magának a feketét.

Egyik véglet sem jó szerintem, te sem kapsz hiteles tájékoztatást, de én se, mert nálatok mindig minden jó, nálunk meg a legapróbb pontatlanságok is rossznak minősülnek.

Egyet tehetsz, elmész a tanítónő fogadóórájára, és megkéred, hogy számoljon be, hogy halad a gyerek, milyen a teljesítménye, mi az, amit gyakorolni kéne, mi az, amiben nagyon ügyes. Én is ezt tettem, és mint kiderült, személyesen teljesen normálisan el tudta mondani a tanítónéni, hogy ügyesen számol, olvas a gyerek, a finommotorikáján van mit fejleszteni, gyakoroljuk a betűk, számok írását, de amúgy minden rendben van. Szerintem ha te is személyesen megkérdezed, kapsz megfelelő tájékoztatást.

2014. dec. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az íráson nálunk is van mit fejleszteni, az megy a legkevésbé.
2014. dec. 8. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!