Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsós gyerek hány napot...

Alsós gyerek hány napot hiányozhat az iskolából egy év során?

Figyelt kérdés

Kicsit kezdek aggódni, hogy sok lesz a hiányzás :( Elsős a fiam, és sajnos elég sokszor volt beteg, nem tudom, hogy jött ez így össze, oviban egyáltalán nem volt beteges. Szeptemberben már hiányzott három napot, októberben is kb. annyit, mindkétszer hasmenéses vírusfertőzés miatt, erre most november végén tüdőgyulladása lett (mondjuk ezzel nincs egyedül, az osztály negyede ugyanezzel van otthon), már több, mint egy hete nem volt suliban, holnap megyünk vissza az orvoshoz, de szerintem még erre a hétre itthon tartja, és én sem engedném még vissza a héten, mert még mindig rendesen köhög, és le is van gyengülve, bár láza már nincs, és jó a közérzete.

A leckét folyamatosan pótoljuk, meg merem kockáztatni, hogy itthon jobban is halad, mint a suliban, ahol sajnos nagyon sokan vannak az osztályban és van pár nehezen kezelhető gyerek, akiknek a fegyelmezése eléggé megnehezíti a tanulást. Na mindegy, nem is ez a lényeg, hanem az, hogy lemaradva nem vagyunk a tananyaggal, viszont kezd elég sok lenni a hiányzás, és nem szeretném, ha osztályozó vizsga lenne a vége. Ha nem beteg, akkor nagyon kevés időnk jut tanulásra már itthon, hiszen dolgozunk, öt óra előtt nem jutunk haza szinte soha, így el nem tudom képzelni, hogyan tudnám felkészíteni a gyereket a vizsgákra.


2014. dec. 8. 13:21
 1/7 Huni6131 válasza:
95%
Hogy nagyon öszinte legyek szerintem első osztályban nem írnak be túl sok hiányzást, viszont ha beteg orvostól kell kérni igazolást...De elsőben nem lehet gond, max felsőbb osztályban és ha nincs lemaradva a leckével akkor szerintem nincs ok aggodalomra. Esetleg beszélni kéne a tanitóval.
2014. dec. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez átlagos hiányzás.( napközisként írom ezt, látom, mennyit hiányoznak a mi gyerekeink.)
2014. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor bízom benne, hogy nem lesz gond :)

Most voltunk orvosnál, erre a hétre még itthon tartotta, amiben egyet is értettem vele, és az osztályfőnökkel is beszéltem, ő is azon a véleményen volt, hogy maradjon még itthon, mert sok a köhögős gyerek, és nem lenne jó, ha most megfertőződne valamivel.

Remélem, ha látják, hogy nincs lemaradása semmivel, akkor nem veszik olyan szigorúan a hiányzások számát :)

2014. dec. 9. 09:51
 4/7 Huni6131 válasza:
Hát igen, de ténylegesen nincs semmi ok aggodalómra, föleg ha igazolás van és az oszival is beszéltél.Ebből nem lehet baj..
2014. dec. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Hát most egyik szemem sír, a másik nevet, a gyerek már jól van, erre most természetesen elkaptam tőle, király :S De ő legalább már mehet suliba jövő héten.

2014. dec. 10. 19:02
 6/7 Huni6131 válasza:
gyors gyógyulást!
2014. dec. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%
Kedves kérdező! Nehezedre esik bemenni az iskolába és rendezni ezt? Nem kell a rizsa, hogy nincs időm rá! Ha a gyerekedre nincs időd akkor minek vállaltál gyereket?
2014. dec. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!