Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Téli születésű gyerekek...

Téli születésű gyerekek között van itt olyan, aki évvesztes lett?

Figyelt kérdés

Tehát majdnem 8 évesen kezdte az első osztályt.

Miért döntöttetek a halasztás mellett? Jó döntésnek bizonyult? Hogy fogadta a gyerek ovis korában illetve később hogy vette az iskolát?



2015. jan. 9. 12:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam nagyon okos de a kis lelkének még nagyon tenne az ovit, így marad még egy évet. Ovonők is megerősítettek abban,hogy az esze szerint mehetne, de jó lesz még egy év az oviban, ha most mennem majdnem az összes gyerek egy évvel idősebb lenne.
2015. jan. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az én fiam is ilyen. Ma beszéltem a pedagógussal, azt javasolja, hogy maradjon. A fiad hogy vette a döntést? Nem érzi gáznak, hogy a többiek mennek, ő meg marad?
2015. jan. 9. 12:54
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Én sajnos év vesztes voltam. :(

Ha valaki elég értelmes (iskola érett) akkor semmiképp nem hagynám oviban, még 1, 2, X évig, csak mert kényelmes a "kis" lelkének vagy mit tudom én.


Nekem nagyon rossz volt. Ugye ilyen kis korban 1 év rettentő soknak számít. Eleve ha volt bármi játék vagy akármi ahol szóba került, hogy ki hány éves, akkor a többi gyerek furán nézett rám, hogy én miért nem annyi vagyok mint a többiek.


Aztán egy fejjel magasabb voltam a többieknél, ami szintén sokszor furán jött ki.


Oviban még csak-csak de amikor általánosba kerültem nagyon szenvedtem, mert míg én valamit megértettem X idő alatt, addig a többieknek többször el kellett magyarázni, én meg addig unatkoztam, később rosszalkodtam. (lány létemre)



Ez az 1 nyamvadt év továbbra is végig kísért.

Pl. amikor az iskolát képviseltem valamilyen sportban más korosztályba kerültem mint az osztálytársaim és így tovább.


Valahogy gyerek fejjel nekem ez anno nagyon rossz volt.

2015. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

egy téli gyerek eleve évvesztes. én nem tartom jónak, hogy ha nincs különösebb indok, akkor 8 évesen kezdjen. nem is az iskola szempontjából, hanem mert egy 7 évesnek baromi unalmas már az ovi, nagy a tudásszomja, ott meg aludni kell 2 órát, szabad játék van, stb.


első válaszoló, nálatok akkor majdnem mindenki 8 évesen kezdi az iskolát? nálunk szerencsére elég jó a helyzet, nyáriakat tartják vissza a játék miatt, a többiek mennek, így átlag 6,5-7 évesen kezdenek :)

2015. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok,nálunk kicsi az ovi így nem tartja "gáznak",mert a legtöbb gyerek nyári őszi születésű így alig 2-3 gyerek fog iskolába menni a többiek maradnak még.Örül neki mert még nem akar iskolába menni,és amúgy a kis lelkének még érnie, komolyodnia kell.
2015. jan. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Van indok, nem az én ötletem a halasztás.

A téli gyerek nem lesz automatikusan év vesztes, ezt gondold át újra. :)

Olyan nehéz ezt így megjósolni, mi lenne a jobb. Én pl tavaszi vagyok, nem voltam év vesztes, és én meg pont amiatt szenvedtem mindenhol, hogy egy évvel fiatalabb voltam mindenkinél. Tök érdekes, hogy más a +1 év miatt volt gondban.

Akkor most mi a jó. :)

2015. jan. 9. 20:16
 7/19 anonim ***** válasza:
67%

a szeptemberi, októberi, novemberi és decemberi gyerekek automatikusan évvesztesek.

szeptemberben ugye nem kezdhetik meg az iskolát, de abban az évben betöltik a 6. évet, ezért évvesztesek.

te a tavaszi születésű dátumoddal persze, hogy nem voltál az :)

az, hogy te nem viszed a tanköteles gyerekedet iskolába, (persze nevtan vagy óvónő döntése alapján), az nem évveszteség :)

bocs az offért

2015. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Szívesen veszem mások tapasztalatait is!
2015. jan. 10. 06:32
 9/19 anonim ***** válasza:
én fiam decemberi igy majdnem 7 éves volt mikor suliba ment és semmi baja nem lett töle .
2015. jan. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az én kérdésem arra vonatkozik, amikor a gyerek a megszokott 6,5 éven túl is marad egy évet, és 7,5 évesen kezdi a sulit. Szerintem egyértelmű volt, de úgy látszik sokakat megzavart, hogy a tél nem egyenlő a decemberrel.

Azt nem is értem, a szeptembert, októbert, novembert minek kellett belekavarni, az ősz.

Viszont előfordul, hogy egy téli gyerek sem iskolaérett 6 évesen, és az oviban azt javasolják, maradjon még egy évet. A fiammal is ez van. A napokban lesz 6, elvileg szeptemberben iskolás lenne, de most felmerült, hogy mégis maradjon. Aki ilyen helyzetben volt, azoknak kérdeztem a tapasztalatait.

2015. jan. 10. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!