Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha évvesztes valaki, akkor a...

Ha évvesztes valaki, akkor a kiscsoportot kell újra járnia? Nem viseli meg nagyon a gyereket, hogy új óvónő, más gyerekek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk már eleve úgy inditottak csoportot, hogy mini-kis-középső-nagy, és itt minden gyerek évvesztes lesz. Aki nem lesz évvesztes, őt már jelentkezéskor a kiscsoportba tették.
2010. szept. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
vannak olyan ovik, ahol nincsenek korcsoportra bontva a csoportok, hanem egy ovónénihez jár végig a gyerek, és az ovónéni csoportjában így különböző korú gyerkőcök vannak. Itt nem gond az évvesztesség. amúgy más okokból is érheti ilyen trauma a gyereket (költözés miatt másik ovi, vagy az ovónéni felmond, szülni megy stb.) szóval egy páran már túléltünk ilyen traumákat (én speciell évvesztes vagyok, ovónéni is cserélődött és költöztem is), de azért túl lehet élni :o)
2010. szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk vagy a kiscsoportot járják kétszer vagy a nagyot. Nálunk a legtöbb óvodában nincs mini csoport, így a szülő dönti el, hogy melyik évet ismétli meg a gyerek. Mindkét megoldásnak vannak előnyei és hátrányai is. Mondjuk, nagyon sok gyerek van, akik a törvény szerint még nem számítanak "év-vesztesnek" (máj. 30. előtt születtek),mégis a szülei úgy döntenek, hogy maradjon még egy évet az oviban,. akkor ő biztosan a nagycsoportot fogja 2x járni. Nekem mind a 3 nagy gyerekem év-vesztes, de egyiket se viselte meg, hogy még egy évig ovis maradt, sőt nagyon jó hatással volt rájuk, megérte, hogy nem engedtem őket 6 évesen iskolába. A pici is augusztusi, már most tudom,hogy ő is csak 7 évesen fog menni. egy óvónő anyuka
2010. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk korcsoportos beosztásúak a csoportok. És egy-egy csoport eleve 4 évig fut. Pont pár napja beszélgettünk erről az óvónőkkel, és mondták, hogy manapság már szinte minden gyerek 7 évesen megy iskolába. Tehát a nem évvesztes gyerekek közül is, akik pl. tavasszal betöltik a 6. évet, és hivatalosan mehetnek iskolába szeptembertől, sokan ott maradnak még egy évre. Én is aggódtam emiatt, mert a lányom évvesztes, és féltem, mi lesz, ha kirepül mellőle a csoportja, de nem lesz így.
2010. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk tavasszal kérdezték, hogy a kis vagy a nagy csoportot szeretnénk kétszer járni. Mivel a tavalyi évben bár szeretett járni, minden reggel sírdogált, nomeg januárban fog még egy kistesója születni. Ott aludni sem akart, így választottuk a kiscsoportot. Valahogy azt gondoltam, ha megszokik jobban egy közösséget, az jobban megviseli, hogy nem tud velük együtt iskolába menni, most pedig még bár voltak barátai, a nagy nyári szünet után, semmi gond sem volt a beilleszkedéssel az új csoportba. Az ovi udvaron találkozik az előző évi barátaival is, múlt hét óta pedig van egy új barátnője, nem is sírdogál mint tavaly, és felnőttes dolognak tartja az ott alvást az oviban, így lehet jövő héten megpróbálkozunk azzal is. Lehet felnőtt az ovihoz.

Én nem fogtam fel tragédiának, mondtam, hogy azért van az egész, hogy új barátokat szerezzen.

Viszont volt egy anyuka, aki tavaly az augusztus végi lányát kérdezgette állandóan, aki fele akkora mint a július eleji lányom, hogy ugye nem akarsz megint kis csoportos lenni? Szerintem ekkora gyerek még nem tud ilyen kérdésben dönteni, azért van a szülő, no mindegy. A kislány még szépen beszélni sem tud igazán, szerintem neki is jobb lett volna, ha a kiscsoportot ismétli inkább, de ők tudják.

2010. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kevésbé viseli meg(nem is viseli meg)mint hogy nagycsoportból,mindenki megy suliba,ő pedig nem mehet.Az én kisfiam is évvesztes és mindennképp a kiscsoport ismétlését tartom jobbnak majd.(még csak 2 éves)
2010. szept. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is évvesztes, ő is a kiscsoportot fogja 2x járni.
2010. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!