Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Német vagy angol nyelvet...

Német vagy angol nyelvet tanuljon egy gyerek?

Figyelt kérdés
2015. márc. 10. 10:50
1 2 3 4
 31/37 anonim válasza:
95%

Szerintem angolt. Csak azért is mert azt szinte bárhol megértik.

Én is azt tanulok.

2015. márc. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Többször is dolgoztam német cégnek, teljesen más tapasztalatom van, mint az egyik előző hozzászólónak. Miután éltem is Németországban, én sokkal szívesebben használtam volna a németet velük is. Ők mégis kifejezetten kérték, hogy angolul beszéljek, mert a legtöbb munkavállaló a leányvállalatoknál nem tud németül, ezért az angol a hivatalos nyelv és én sem használhatom a németet, mert akkor nem mindenki érti körülöttem, hogy mit mondok. Az, hogy mit könnyebb megtanulni meg teljesen egyéni kérdés, szerintem pl. könnyebb az angol, mégis középsuliban középfokú nyelvvizsgáztam németből, úgy hogy elsőben kezdtem el tanulni.
2015. márc. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim válasza:
100%

Én latin, németet és angolt is tanulok. Latin után egyik sem túl nagy ördöngösség, de mivel németben több a szabály és nemekre

is gondolni kell ezért az több odafigyelést,

illetve tanulást igényel. Tehát ebből a szempontból angol az előnyösebb. A számítógép is csak angolul írja ki a "próblémáit". Az angolt kb mindenhol használják a vivilágban, viszont a környező országokban szinte mindenhol német az elfogadott. Németország Európa motorja. Ha netalán történik valami a német nyelvi tudásának nagy hasznát veheti. Szerintem mind a kettő praktikus, az angolt talán inkább választanám a számítógép miatt.

2015. márc. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:
Elnézést a hibákért (Mobilról elég macerás írni)
2015. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 kiskuszo válasza:
100%
ahogy az állás kereső portálokat böngészem / jelen helyzet / az angol jobban kelendő
2015. márc. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:

Én mind a két nyelvet tanulom/tanultam. A némettel kezdtem elsős koromban, és nagyon örülök, hogy a szüleim így döntöttek. A német nyelvtanulás után az angolt sokkal, de sokkal egyszerűbbnek éreztem. Már csak azért is, mert egyfolytában körülvesz az angol nyelv, és vannak dolgok amik egyszerűen megragadtak bennem. Most mind a két nyelvet nagyjából tökéletesen beszélem.

Sajnos fel kell hoznom barátnőm példáját, aki az angollal kezdte, és utána a németet.. Még most sem tud rendesen németül.

(pont ugyanúgy ugyanabban az óraszámban tanultuk mind a két nyelvet, ugyanazokkal a tanárokkal)

Szerintem először német, utána angol.

2015. márc. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Azért ajánlom az angolt mert hamarosan tele lessz a világ kinaiakkal és ők beszélik az angolt a német lassan török lessz.
2015. márc. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!