Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi van akkor, ha több a...

Mi van akkor, ha több a körzetes gyerek, mint amennyit az iskola fel tud venni? Mi alapján válogatnak?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 7. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk előfordult tavaly, hogy az egyik gyerkőcöt az 5. emeleten felvették, a 3. emeleten lévőt pedig nem. Indoknak azt írták, hogy "túl messze lakik".

Végül őt is felvették, mivel a szülők bementek az iskolába és az önkormányzati jegyzőnél is bejelentést tettek.

Az iskola azzal magyarázta, hogy elírták véletlenül.

Belső információ alapján meg (az 5. emeleti gyerkőc nagyszülője az ottani titkár) konkrétan kellett más gyereknek a hely, aki nem körzetes volt.

Végül, azt a gyereket nem vették fel, ki küldtek egy értesítőt, hogy "elírták" a felvételi eljárásban.

2015. ápr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta idegbaj ez az iskolai felvételi legalábbis itt Bp-en. Pedig ez még csak az első osztály.. :( Én is rettegve várom, felveszik-e a lányomat egy nem körzetesbe, mert a körzetesbe nagyon nem szeretnénk...

Egyébként itt nálunk tavalyelőtt sorsolás volt a körzetes gyerekek között...

2015. ápr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is sorsolásról hallottam, nagyon durva. Szintén Budapest, és itt több olyan iskola is van a kerületben, aminek nagy a körzete, és nem tudnak mindenkit felvenni. Van, ahol van előválogatás, persze nem hivatalosan, de azért előtte megnézik a gyerekeket. Én is nagyon izgulok.

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy mikorra várható a döntés, magyarul mikor tudjuk meg, hogy felvették-e a gyereket?

2015. ápr. 7. 19:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik iskolától várod a döntést?
2015. ápr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg kész örület ez az egész.A lányom is most megy iskolába,én már szerencsére elsején mgtudtam,hogy sikerült a nem körzetesbe bejutni.


De,hogy a kérdésedre is válaszoljak,ha olyan sok a gyerek,és az iskolában még van + terem akkor indítanak még egy osztályt.Legalábbis ahová mi jelentkeztünk,ott tavaly előtt 3 osztály helyett 4 indult.


A szülői fórumon a körzetes iskolánk igazgatója elmondta,hogy azért mindig morzsolódik,rendeződik a dolog,mert sok körzetes pl máshová jelentkezik.Így általában egyenlítődik a dolog.

2015. ápr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Körzetes suliról van szó. Eddig itt is mindig 3 osztály indult, pedig csak kettőt hirdettek. De most már nincs több szabad termük, és tényleg csak kettőt indítanak.
2015. ápr. 7. 19:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2015. ápr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A lakótelepünkön 4 ovi van és 3 suli,ahol 2-2 osztály indul,így valahova mindenkit fel kell venniük.

Az ovikból átlag 30 gyerek megy suliba,ugye a nagycsoport és páran a kis-középsőből,ez a 120 gyerek kell,hogy beférjen 150 helyre...

Úgy tudom elképzelni,hogy több szülő dolgozik a környéken,vagy a tesókat veszik fel,de én ilyenről még nem hallottam.Max azt,hogy a sportosztályba szeretnék járatni,de nem fér be csak a sima osztályba.

Én inkább ettől tartok,4 év van a 2 fiam között,így azok lennének a tanárai ,aki a bátyusnak,de oda nem szeretném íratni,csak a sportba.

2015. ápr. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan sorsolást kéne tartani. Van, ahol megteszik, mégpedig jelen is lehet a szülő a kis papírra nyomtatott számával, és mint a lottósorsoláson, közjegyző is jelen van. Egyébként a felvételi sorrend: körzetes, odajáró testvére, egyéb gyerek. Sorsolást az egyéb gyerek kategóriában tartanak. A döntés határidejét előre meg szokták határozni, általában a beiratkozásnál (mert körzetesbe nem felvételizel, hanem beiratkozol).

A körzetest mindenképpen fel kell vegyék, ez az alap. Szökőévente van 1-2 olyan eset az országban, hogy ez nem sikerül helyhiány miatt, akkor a jegyző intézkedik és olyan megoldást keres, ami nincs aránytalanul messze. Nála kell fellebbezni, ha nem vették fel, de mégis oda szeretnéd. Akkor utánanéznek, miért éppen a te gyereked maradt le. Általában ilyenkor biztosan bejut. Pl. még besuvasztják egy osztályba + gyereknek, vagy átnézik, ki az, aki mégsem körzeti.

2015. ápr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Megjegyezném, hogy a körzeteket minden évben változtathatják, és aszerint alakítják ki, hogy a benne lévő iskolaköteles gyerekek mind beférjenek. Több akkor lehet belőlük, ha valaki idő előtt küldené a gyerekét, ilyen nem sok van, esetleg menet közben költözik, egyébként többet meg vissza is tartanak, szóval összességében inkább felülmérik a helyeket, mint alul.
2015. ápr. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!