Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Konfliktus két anya közt a...

Konfliktus két anya közt a gyerekek iskolai viselkedése miatt - ti hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Tehát van két anya, A és B, első osztályos gyerekekkel. A-nak van egy kislánya, B-nek egy kisfia. A kisfiú majdnem minden nap bántotta a lányt, elvette a radírját, kitördelte a ceruzahegyeit, eltépte a kabátját, lökdöste a sorakozóban, nekilökte a padnak, kizárta az osztályteremből, egyszer behúzott neki, mert a kislány szünetben a helyére ült. Más gyerekeket is bántott, pl. egy másik kislányt úgy megkarmolt, hogy napokig sebes volt a karja és már óvodában is rendszeresen behívták a szüleit a magatartása miatt.

'A' anyuka egyszer beszélt B-vel, utána többször is beszélt B fiával, eleinte kedvesen, haverkodósan, a gyerek szintjén elmagyarázva, hogy miért rossz, az amit csinál, beszélt az osztályfőnökkel, hogy figyeljen oda a gyerekekre, ne bántsák egymást, ő ezt pár fekete ponttal elintézte, de újra és újra sírva ment haza a kislány iskolából. 'A' anyuka aztán azt mondta a kisfiúnak, hogy még egyszer ne hallja meg, hogy bántja a gyermekét, különben a kislány apukája fog bemenni, aki nagy és félelmetes és akkor nagy bajok lesznek.

Másnap B anyuja ordított az iskolaudvar előtt A anyukával, hogy hogyan képzeli, hogy fenyegeti az ő gyerekét, miatta kap folyton fekete pontot a gyerek és hogy nem véletlen, hogy a kislányt megverik, és hogy biztosan a kislány is verekszik stb.


Tehát, ti hogyan oldanátok meg ezt a szituációt? A követező lépés valószínűleg az o.főnök lesz, de inkompetensnek bizonyul, hiszen majdnem mindennapos az osztályában ez a fajta agresszió gyerekek között. Utána az igazgató következik, csak az a baj, hogy addig folyton A gyereke szenved, aki ártatlan?


Kíváncsi vagyok, ti hogyan oldanátok ezt meg, miként járnátok el? B anyukával, mint kiderült nem lehet értelmesen, higgadtan beszélni, elvakultan védi a gyerekét, bármit is csinál az.

Köszönöm a válaszokat.



2015. jan. 22. 14:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
38%

Vagy beszélj a kisfiú apjával, hátha ő kompromisszumképesebb, vagy az igazgatóval.

De elég komoly hiba volt a gyereket megfenyegetni, azt kihagyhattad volna, nem vagytok egy súlycsoport.

2015. jan. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
kiképezném a kislányomat
2015. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

A gyerek "fenyegetése" is a gyerek saját szintjén történt, tehát nem kiabálva, nem lenézően, nem agresszívan. Utána megígérte, hogy többet nem fogja bántani a kislányt és feloldva a feszültséget, mosollyal váltak el. Persze a gyerek meg volt döbbenve és gondolom, elpanaszolta otthon.


Apukával nem lehet beszélni, talán még anyukánál is rosszabb, őt kőrözi a rendőrség, drogügyek és súlyos testi sértés miatt is.

2015. jan. 22. 14:22
 4/26 anonim ***** válasza:
26%
Jó, most hallottuk a A anyuka verzióját. B anyukáé is érdekelne...
2015. jan. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%
Összefogna az összes anyuka akinek a kisfiú y gyerekét bántotta és követelnék az iskolaigazgatótól hogy rakja át más osztályba vagy tanácsolja el az iskolából, mert a fekete pont nem használ. Anno velem az óvodában votl ugyanez egy kisfiú állandóan bántott és apám bement beszélni a kisfiúval, utána már megszeppent és nem mert hozzám nyúlni, ott használt ez a módszer. Igaz, a 70-es évek még más világ volt....
2015. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
4-es, én egyébként nem az anyuka vagyok és próbáltam a lehető legobjektívebben jellemezni a helyzetet. Talán te nem hiszed, hogy van egy gyerek az osztályban, akinek (valószínűleg a családi háttere miatt) viselkedési zavarai vannak és a benne felgyülemlő feszültséget, energiát a többi gyereken, konkrétan lányokon éli ki? Mert hogy más szülők gyerekeit is bántotta és ugyanúgy a többi szülő is folyamatosan vagy az osztályfőnökhöz járt panaszolni, vagy telefonáltak az anyukának, hogy mi van, aki rityegett-rötyögött és bocsánatot kért. Persze, semmi nem változott meg tőle.
2015. jan. 22. 14:52
 7/26 anonim ***** válasza:
96%

Ajaj. Az én nagyobbik fiam most 5. osztályos, és van egy fiú osztálytársa, aki hasonlóan viselkedik, mint a példában szereplő fiú, van egy kislány akit 1. osztályos korától bántalmaz, terrorizál, az anyuka már hasonló köröket lefutott, de hiába. A kislány nem szeret iskolába járni, a fiú pedig egy nagyszájú osztály hangadója, a felsős osztályfőnök próbálgatja "betörni", de sok vele a probléma. Az iskola nehezen tud nevelni, ha ebben a szülők nem partnerek, és itt is adott egy gyermekét agyonkényeztető anyuka meg egy külföldön dolgozó apuka aki nincs itthon. Most ott tartunk, hogy mi szülők néhányan már összefogtunk, hogy segítsünk a kislány anyukájának az érdekeit érvényesíteni. Sokat beszélgettem a fiammal is, akinek 1-2 éve még nagy haverja volt ez a srác, de most már kiismerte, nem barátkozik, s hallgatva rám próbálja a kislányt is megvédeni az iskolában.

Az általad leírt esetben ha én volnék a kislány anyukája, semmiképp sem hagynám annyiban. Persze hiba volt a fiúval az iskolában beszélni, mert akár fenyegető, akár nem fenyegető a beszélgetés, mindenképpen rosszul jön ki, és támadási felületet ad, mert a másik szülő támad is.

Mindenképpen beszélnék az osztályfőnökkel, jelezve, hogy ha nem változik a helyzet, megyek tovább, kérem az iskolai gyermekvédelmi felelős segítségét, és beszélnék a többi szülővel is, mert ha más szülőnek is van panasza emiatt a gyerek miatt, akkor közösen összefogva érdemes az igazgató felé jelezni a problémát.

2015. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
64%

Ugyanaz jutott eszembe, mint a 4-esnek. A kislány mit csinál? Semmit?

Onnan jutott eszembe, hogy nálunk az oviban megy ez így. A fiam folyton panaszkodik egy másik kisfiúra, újak vagyunk itt. Egy idő után beszéltem az óvónővel, aki elmondta, hogy tényleg harc van a két gyerek között, de azért a fiamat sem kell félteni.

Szóval ez így túl egyoldalú megközelítés.

Egyébként osztályfőnök, majd igazgató. Hátha valakit érdekel is, hogy mi történik a gyerekekkel. Ha más nem iskolaváltás.

2015. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%

Ja, és hozzáteszem, szülői összefogással, írásban, hogy nyoma legyen, a szülők aláírásával nyújtanám be az iskolaigazgató felé a problémámat, és kérném a segítségét.

(előző voltam)

2015. jan. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Igen, szülői összefogásra mi is gondoltunk. Egyébként A anyuka gyereke nagyon visszafogott, érzékeny kislány. Az anyuka szeretné, ha megtudná védeni magát, vissza tudna szólni, vagy legalább odamenne a tanárhoz és jelezné neki, de utóbbi sem mindig történik meg. Tehát ő nem képes megvédeni magát, és gondoljuk, ezt a gyengeséget kihasználva bántja őt mindig a kisfiú.


Egyébként az iskolaváltásról annyit, hogy szerintem nem annak a gyereknek kell elmennie onnan, aki jó tanuló és kifogástalan a magatartása, hanem annak, akire folyton panasz van.

2015. jan. 22. 15:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!