Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Váltanátok iskolát?

Váltanátok iskolát?

Figyelt kérdés

Kislányom most elsős. Tudom, van benne hiba jócskán. Mindig noszogatni kell, elsőre semmit nem csinál meg, nehezen barátkozik, és néha vissza is szólogat. VisDe nagyon okos, már nyert szavalóversenyt, rajzversenyt. ÉS annak ellenére, hogy a tanítónő nem szimpatizál vele, ő nagyon szereti.

Viszont a tanítónő az első hónapban leírta a gyereket. Amióta suli van, csak a rosszakat mondja róla, bármikor bemegyek, csak panaszkodik. A jegyei jók, 4,5. Viszont a havi szöveges értékelésben sem tudott soha jót írni róla. A férjem próbált vele beszélni erről, de persze csak mi vagyunk a rosszak. Azóta nem is kapunk szöveges értékelést, csak annyit, hogy szorgalom, magatartás 3.

Viszont a gyerek sajnos a rossz diákokhoz csatlakozott, nagyon bunkó lett, egyre jobban felesel, szemtelen. Szerelmes abba a srácba, akit a tanítónő már ki akar rúgatni az iskolából,mondván, hogy teljesen képtelen beilleszkedni. (A tanítónő fenekét csapkodja, órán hangosan szellent, verekszik stb.)

Itthon sokat beszélgetünk vele erről, hogy próbáljon inkább a kedves gyerekekkel barátkozni, de szerinte azok kerülik. Múlt héten csinált valami rosszat a lányom, kapott is beírást, bementem a tanítónőhöz, azt hittem megbeszéltük a dolgot.

Erre most kiderült, hogy a leghátsó padba ültette az osztály legrosszabb diákjával. Persze egész órán együtt rendetlenkednek, de a tanítónő gondolom már nem foglalkozik velük, inkább a többi gyerekkel.

A férjem ezen teljesen kiborult, azt mondta, hogy akkor váltsunk iskolát.

Amivel több bajom is van. Vidéken lakunk, itt csak egy iskola van, ha a városba akarom vinni, akkor át kell kérnem magam 6 órásba, ami nyilván kevesebb pénz, és nem is tudom, hogy lehet-e. A városban 30 fős osztályok vannak, nálunk 16 (bár ez a tanítónő velük sem bír). És nyilván minden osztályban vannak rossz gyerekek, akikhez csatlakozni lehet, és mindenhol vannak fásult tanítónők. Ráadásul a gyerek sírni kezdett, amikor ezt meghallotta.

De úgy érzem, hogy ebben az iskolában ezzel a tanítónővel meg ilyen közösséggel semmi esélye. Többször próbáltunk beszélni a tanítónővel, de csak hajtogatja, hogy a gyerek milyen rossz, én próbáltam neki elmesélni, hogy milyen gondjai vannak (kiközösítik, nem áll vele szóba senki, csak a deviáns gyerek). Úgy tűnt megértette, de most meg ez az elültetés! Szerintem vele ezt már nem lehet megbeszélni.


2015. ápr. 30. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy váltanék iskolát, de egy két dolog szöget ütött a fejembe. Mi az, hogy nincs szöveges értékelés? Elsőben csak szöveges értékelés van, nincs osztályzás. Arra viszont készülj fel, ha kiközösítik a gyereket ebben a közösségben, lehet, az új iskolában sem lesz ez másképp. Próbálj az igazgatóval beszélni, ültessék a gyereket egyedül egy padba. Nem is értem, egy 16 fős osztályban ezt miért nem lépték meg idáig.
2015. máj. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tipikus murphy törvény... Ha a gyereket kiközösítették ebben a sluiban, nagy valószínűséggel az új suliban is ez elsz a sorsa. Hogy miért? Nem tud rendesen beilleszkedni, "tüskés" lesz, és talán az önbizalma is megcsorbul. Amúgy nem értem ezt a sztorit, nem hogy büszkék lennének a gyerekre, de még le is tunkolják a sz*rba... Szerintem valahogy bírjátok ki negyedikig, és akkor próbáljon meg felkerülni egy nyolcosztályos gimibe. (van olyan)
2015. máj. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, arra én is gondoltam, hogy akkor ültessék külön, de az még inkább kiközösítés, nem? Egyébként hiába vannak csak 16-an, kicsi a terem, alig férnek el, ennyi asztal van.
2015. máj. 1. 21:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Tanácsot nem tudok adni, de nagyon együttérzek veled. A történetből nekem az jött le, hogy a tanítónő „beskatulyázta” a lányodat, és a lányod – nem túl meglepő módon – alkalmazkodott a tanítónő által róla felállított képhez: „rossz” lett, így logikus, hogy a „rosszakkal” barátkozik.


Nekem már alapvetően attól kinyílik a bicska a zsebemben, hogy egy tanítónő „rossznak” nevez egy gyereket – mert ezzel arról tesz tanúbizonyságot, hogy szánalmas pedagógiai érzékkel bír. Hiszen ha azt mondjuk egy gyerekre, hogy egy adott helyzetben rosszul viselkedik (és elmondjuk, mi lenne a helyes), azzal megadjuk neki az esélyt arra, hogy változtasson a magatartásán. Míg ha simán „rossznak” tituláljuk őt magát, akkor ezzel róla mondunk ítéletet, elkönyveljük, hogy ő valamilyen, nincs mese, nincs választása.


Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy ha egy pedagógus ezekkel a nem túl bonyolult dolgokkal nincs tisztában, akkor túl sok mindent nem várhat az ember tőle. Mármint jót. Mi is „meg vagyunk áldva” két fásult, már-már gyerekgyűlölőnek tűnő tanítónővel, de nálunk „szerencsére” az osztálytársak és szüleik jó fejek, a gyerekek közt egészséges, barátságos kapcsolat van, így közösen könnyebben kibekkeljük az alsó évfolyamot.


Az jutott eszembe, hogy talán segíthetne, ha beszélgetnél a többi szülővel. Nálunk az volt a rémisztő elsőban, hogy úgy állították be a tanítónők, mintha az én gyerekem valami főgonosz lenne, amilyennel több évtizedes pályafutásuk alatt még sosem találkoztak. Ettől persze rémesen érezte magát az egész családunk – aztán mikor beszéltem sok másik szülővel az osztályból, kiderült, nekik dettó ugyanezt nyomják. (Gyerekeink bűnlajstromán a „futkározik a folyosón”, „beszél és nevet ebéd közben” és hasonló gaztettek szerepeltek.)

Nekem nagyon sokat segített, hogy láttam, nem az én gyerekemmel van a gond, és mivel sokat összejártunk a szülőkkel és gyerekeikkel iskolán kívül, a gyerekek is jóban lettek. Talán a lányodnak is segítene szocializálódni egy ilyen sulin kívüli társasági élet.

2015. máj. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon hasonló a helyzet, csak nekem fiam van. De ugyanúgy be lett skatulyázva, elkönyvelte a tanítónő rossz gyerekként, és ez odáig fajult, hogy már brahiból árulkodnak rá a gyerekek. Mondjuk itt a tanítónő meg is mondta, hogy ő ennyi fiúval nem tud mit kezdeni. Pfff... Akkor adja vissza a diplomáját szerintem.

Mi az iskolaváltás mellett döntöttünk, sikerült is olyan tanítónőt találni, aki szemmel láthatóan TÉNYLEG szereti is a gyerekeket, és tud is velük bánni. Erről a mostaniról sajnos ez nem mondható el. Mondjuk mi annyiban vagyunk előnyösebb helyzetben hozzátok képest, hogy mi megyeszékhelyen lakunk, és itt azért elég sok általános iskola van, bőven válogathattunk, nálunk inkább csak az volt szempont, hogy gyalog is közel legyen.

Ja, amúgy ilyen elültetgetés nálunk folyamatosan volt egész tanévben, és nekem az volt benne a legfurább, hogy a tanítónő állítása szerint a gyerek könnyen elbámészkodik (ez valószínűleg igaz, de nem hinném, hogy ez önmagában olyan szörnyű dolog lenne), ennek ellenére folyamatosan a leghátsó két sorban jelöli ki a helyét. Ráadásul az egyik legalacsonyabb gyerek. Kérdem én, akinek könnyebben elterelődik a figyelme, ráadásul ki se lát a többi mögül, annak nem pont, hogy elöl lenne a helye? Egyébként tisztában vagyok azzal, hogy ha a gyerekem el is bámészkodik, elég csak a padjára koppintani, hogy visszaterelődjön a figyelme, még csak szólni sem kell, de nyilván ezt a hátsó sorban elég nehézkes megtenni.

Na, szóval ilyenek nálunk is jócskán vannak, sőt, ennél sokkal durvább dolgok is. Egyedül azt sajnálom, hogy nem léptük meg korábban, már félévkor az iskolaváltást. Igaz, nálunk a gyerek is menni akar, egyáltalán nincs ellenére a váltás, mert ő maga sem érzi jól magát ebben a közegben.

2015. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én vagy iskolát váltanék, vagy ha van rá lehetőség másik osztályba íratnám át. A tanítónővel nem lehet mit csinálni, ha eddig nem lehetett vele beszélni ez után sem lehet majd. Nincs kizárva, hogy más iskolában/osztályban nem lesz kiközösítve, de szerintem egy jó tanítónő csodákra képes. El kell mondani neki, hogy mi történt, és egy kicsit figyeljen rá, előre ültesse, jó gyerekek közé, stb... Na meg nagyon fontos, hogy otthon is sokat beszélgessetek a kislányotokkal. Nem feltétlenül az iskoláról, hanem másról us, hogy érezze, a törődést, hogy zi csak jót akartok. Szerintem ha most úgy döntötök, hogy iskolát/osztályt váltotok, a nyáron kellőképp le tud nyugodni, meg tud barátkozni a helyzettel. Persze ez csak az én véleményem, ti tudjátok, hogy mik a lehetőségeitek és mit engedhettek meg magatoknak. Nekem nincs gyerekem, mi anno a 10 évvel fiatalabb kistestvéremmel csináltuk ezt végig...
2015. máj. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!