Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A kisfiam, aki szeptemberben...

A kisfiam, aki szeptemberben kezdi a sulit, tehát még nincs diákigazolványa akkor még csak regisztrációs jegy kell ha utazunk?

Figyelt kérdés
Belföldre utazunk a papához!!
2015. jún. 9. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Már évek óta nincs regisztrációs jegy. Elvileg nem kell neki jegy, gyakorlatilag nem árt megkérdezni a pénztárban, hogy korhoz kötik, vagy iskolához.
2015. jún. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elméletileg 6 éves kor alatt ingyenes és van törvény, hogy már gyerekeknek is kell személyi. Én azt tudom elképzelni, hogy személyivel utazhat ingyen, ha nem egyértelmű, hogy 6 éven aluli. Nyilván pólyás újszülöttől nem kérik el, de azt már nem lehet ránézésre megállapítani hogy valaki 5 és fél éves vagy 6 év 1 hónapos. De persze kérdezz utána, lehet más az eljárás.
2015. jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

6 éves kor felett 50%-os jegyet kell venni neki.

(Én is így voltam. Betöltötte a 6-ot, de diákig. nem volt. Sőt, személyi sem. Mert nem tudtam, hogy mindenkinek kötelező. Amikor a diákot csináltattuk, akkor világosítottak fel az okmányirodában. )

2015. jún. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
helyi közlekedés iskolakezdésig ingyenes, távolsági hat éves korig. Joguk van igazolványt kérni (lakcímkártyán is van szül idő), hogy valóban nincs-e még hat éves.
2015. jún. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm már utànajàrtam, de multkor anyukàmmal utaztak ès csak regisztrációs jegyet vett neki a kutya nem kèrt semmikyen igazolványt főleg meg nem szemèlyit
2015. jún. 10. 10:30
 6/13 anonim ***** válasza:
Márpedig a személyi ig. már kötelező elvileg, a babáknak is!
2015. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A vonaton kb 2 éve megszűnt a regisztrációs jegy ( a Volánon nem tudom,hogy van-e ,vagy volt -e)

HA gyorsvonattal mennek kell gyorsvonati pótjegy ,3 éves kor felett,6 éves kor felett az 50%-os jegy is.

Taj kártya,lakcímkártya alapján tudják azonosítani,azon rajta van a születési idő.

2015. jún. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó akkor szerinted anyukám hazudott??

Èrdekes biztos mondta volna!!

Amugy szarok rá adok pènzt anyumnak ha kell venni neki jegyet csak gusztustalan hogy neki kell jegy a rohadt nyugdíjasnak meg nem , azèrt fura !! Ugyan yan ember mint egy gyerek !!

2015. jún. 10. 18:16
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Az utolsó csak segíteni próbált. Üldözési mániád van? Mellesleg elég gázos ember lehetsz, ha a tulajdon anyukád neked "rohadt nyugdíjas"...
2015. jún. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem az anyukàmra irtam de aberrált , hanem álltalában amugy meg neki is fizetni kell!! Ha ha
2015. jún. 11. 06:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!