Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jó tanulók! Ti hogy mondtátok...

Jó tanulók! Ti hogy mondtátok el otthon, ha rossz jegyet kaptatok?

Figyelt kérdés

Erdélyben lakok, itt 1-től 10-ig osztályoznak, nem 1-től 5-ig. 1-től 4-ig a ""rossz jegyek", az 5-ös már átmenő. Világ életemben 9-es 10-es tanuló voltam, mindig benne voltam az első háromban. Hetedikben kicsit mintha "lebutultam" volna (értsd: a médiám nem 9,90 és szín 10 közt volt, hanem 9,71) ezért a szüleim kicsit meg is dorgáltak, hogy "ahhoz képest hogy nem tanultál semmit egész évben, csodálkozunk hogy 3-ik lettél". Ők nagyon komolyan veszik ezt, náluk a 7-es már rossz. Most 8-dikban még rosszabb lettem, sokkal több a 7-es, 6-os, és volt is belőle nem egy vita, pedig én tényleg igyekszem...:( És most kaptam egy négyest kémiából,s fogalmam sincs hogyan mondjam el a szüleimnek. Biztosan nagyot csalódnának bennem, azt mondanák, hogy nem tanulok semmit, pedig de! Szerencsém van, hogy a tanárnő most (legalább is azt mondta) hogy könnyű leckéket fog adni (nem reakcióegyenletek, stb, mint eddig, hanem elméleti részek) és azokból fog feleltetni, ameddig ki nem javítjuk (mindenkinek elég rosszul sikerült a felmérője).

Annyit még elmondanék, hogy tavaly más tanárunk volt, ő azóta elment nyugdíjba, nála 8-as, 9-es voltam. Mióta új tanárnőnk lett, azóta "romlottam le így".:(


Elég hosszan tudtam megfogalmazni...:D De mindegy nem ez a lényeg, hanem a véleményeitek, tanácsaitok. Hogyan mondjam el a szüleimnek?:( 14/L



2014. nov. 14. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy mondd el, ahogy itt leírtad. Becsúszott, ez van, ki fogod javítani. Azzal ne mentegetőzz, hogy a többieknek is rossz lett, tapasztalatból mondom, nem nagyon fogja érdekelni őket. Egy rossz jegy nem a világ vége, félév is messze van még, ki tudod javítani simán.
2014. nov. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm a gyors választ!
2014. nov. 14. 15:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mond meg a szüleidnek, hogy a későbbiekben (akár már 1 év múlva) a kutyát nem fogja érdekelni hogy milyen jegyeid voltak.
2014. nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, hogy 1-2 év múlva már kacagni fogok ezen, és igazából most sem érdekel igazán(na jó, azért de, csak nem strapálom magam emiatt), mert van lehetőségem kijavítani, de a szüleim erre csak azt mondanák hogy mentegetőzöm:(
2014. nov. 15. 20:51
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem mersz elmondani egy rossz jegyet és egy Magyarországon négyesnek megfelelő jegyért is mindig leszidtak téged,az szerintem rossz nevelés,rossz nevelés következménye.

Ha a gyerek valamit nem mer elmondani a szülőnek kéne elgondolkoznia hol rontotta el.

A te jövőd múlik a jegyeken,a te dolgod magadért tanulsz nem értük. A rossz jegyek becsúsznak,főleg ha egy tananyagot nem értesz (Kémiában ez gyakori,én tavaly bukásra álltam mert a tanárnőnk az alapján osztályozott kit szeret és kit nem)

2014. nov. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
sunnyogd el,és ha kijavitod utána mind2őt monmd el én igy szoktam de én jomodú gyerek vagyok:D
2014. nov. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mondd el, és ígérd meg, hogy jelentkezel javító felelésre, vagy ilyesmi
2014. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a szüleid maximalistak


óriási hisztit fognak csapni


tanuld meg átengedni ezt a két füled között


a jegyek nem minden, főleg nem a világ közepe


ettől még értékes és sikeres ember lehetsz felnőtt korodban


sokkal fontosabb hogy önmagadat valósítsd meg, amit te akarsz, ami téged érdekel, és ne a szüleid hamis eszményképét

2014. nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én is pontosan igy vagyok:D Erdélyben lakok,meg minden,csak én most13/L vagyok:).én is 9-10esről 6osra lementem és szintén nem tudom miért,igyekszem én is,ahogyan te,csak sajnos már senki nem hiszi el:(.én a jegyeimet azonnal megmondom,mert hát mi mást kellene tennem:D.nekem fizikából lett egy 4esem,ami nem irodott be,mikor hazamentem mentegetőztem,hogy én sokat tanultam,és tudom,fogtam egy lapot és az egészet hibátlanul leirtam,szóval nem tudom,hogy órán mi van velem.Próbálj szerintem te is igy bizonyitani,mert ekkor anyukám is elhitte hogy tudom(nem csak velem van a baj:D).Szerintem minél hamarabb mond el és mondd hogy kijavátod,meg hogy nem tudod miért történt:).Amúgy megkérdezhetem,hogy hol laksz?:)
2014. nov. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kijavítod*,bocsi:)
2014. nov. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!